|
|
|
ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СПІЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ
|
07.10.2011 17:16 |
Автор: Власенко Наталія Володимирівна, студентка магістратури за спеціальністю “Адміністративний менеджмент” Хмельницького університету управління та права
|
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;] |
Об'єктивні процеси інтернаціоналізації господарського життя зумовлюють розвиток різних видів і форм міжнародного бізнесу. За масштабами, динамікою, ефективністю впливу на світову та національну економіки у міжнародній практиці переважає спільне підприємництво. Спільні підприємства здатні позитивно впливати на масштаби і темпи ринкової трансформації економічних систем приймаючих країн, розвиваючи умови і фактори їх міжнародної конкурентоздатності. Спільне підприємництво – це діяльність, що базується на співробітництві між суб’єктами господарської діяльності даної країни та іноземними суб’єктами господарської діяльності і на спільному розподілі результатів та ризиків від її здійснення [3, с. 165]. Спільні підприємства – це такі господарські підприємницькі структури, які утворюються різнонаціональними засновниками та характеризуються наявністю спільного майна, спільним управлінням та спільним розподілом прибутку й ризику [1, с. 8]. Діяльність спільних підприємств в Україні була найбільш активною у перші роки становлення незалежної держави. За більш ніж десятирічний період розвитку спільних підприємств в українську економіку було залучено більше 2 млн. дол. США, з них 60% у спільні підприємства [3, с. 192]. У створення спільних підприємств в Україні інвестовано капіталу приблизно зі 40 країн світу. Чисельність спільних підприємств за участю інвестицій Нідерландів, США, Німеччини, Росії, Ліхтенштейну, Великої Британії, Кіпру становить близько 70% від їх загальної кількості. На початок 2010 р., порівняно з 1997 р., кількість спільних підприємств з 9901 зменшилася до 4954, тобто в 2 рази [2, с. 381]. Якщо аналізувати кількість створених СП за видами діяльності, то найбільше їх створено в таких галузях: торгівля, ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, переробна промисловість, операції з нерухомим майном, оренда, інжиніринг та надання послуг підприємцям, будівництво. В економіку України в І кварталі 2010 року іноземними інвесторами вкладено 717,1 млн. доларів прямих інвестицій, що становить 61,0% від надходжень І кварталу попереднього року. Дана тенденція є негативною, оскільки зменшується можливість створення нових підприємств, введення нових технологій. На основі результатів дослідження розроблено ряд загальних рекомен¬дацій стосовно раціоналізації підходів до організації функціонування СП: залучення нематеріальних засобів у якості внес¬ків учасників (передусім іноземних) до статутного фонду СП; більш широке залучення трудового потенціалу зарубіжного партнера у межах СП; пільговий доступ до мережі матеріально-технічного забезпечення іно¬земного партнера; диверсифікація діяльності; вивчення можливостей для отримання кредитних коштів не лише на території України, а й за її межами; вивчення та аналіз світового досвіду, удосконалення контролю за результатами діяльності СП, що дозво¬лить вчасно виявляти негативні тенденції та вживати заходи щодо попередження банкрутства [4, с. 78].
Список використаної літератури: 1. Омелькін В. Юридичні аспекти спільної діяльності/ В. Омелькін. // Податки та бухгалтерський облік.- 2004.- №95.- С. 8-12. 2. Статистичний щорічник України за 2010 рік - К.: Техніка, 2011 3. Стеченко Д.М. Інноваційні форми регіонального розвитку: Навч. посіб. / Д.М. Стеченко. – К.: Вища школа., 2002. – 254 с. 4. Торгова Л.В. Спільні підприємства в Україні: організаційно-економічний механізм і ефективність функціонування. / Л.В.Торгова, О.В.Хитра.- К.: ФАДА ЛТД, 2001. – 160 с.
e-mail: nata_bezushko@mail.ru |
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
|
|
|