|
|
|
НАПРЯМКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВІ
|
30.04.2011 09:28 |
Автор: Гусєва Наталія Миколаївна, студентка I курсу магістратури Донецького університету економіки та права
|
[Облік, аналіз і аудит] |
Метою даної роботи є вдосконалення бухгалтерського обліку та економічного аналізу готової продукції, а саме автоматизування, на прикладі ТОВ АФ ім. Кірова. Предметом дослідження в даній роботі виступає готова продукція, тому що в основі доходу лежить виручка від реалізації власної готової продукції та покупних товарів. Під організацією бухгалтерського обліку слід розуміти цілеспрямовану діяльність керівників підприємства по створенню та постійному впорядкуванню і вдосконаленню системи бухгалтерського обліку з метою забезпечення внутрішніх та зовнішніх по відношенню до підприємства користувачів необхідною інформацією. Розповсюдження інформаційних технологій призводить до суттєвих змін в організації виробництва, праці та управління. З одного боку, високотехнологічне середовище руйнує сталі ієрархічні структури в економіці та управлінні, створюючи на їх місцях більш гнучкі та пристосовані до нестабільного середовища, а з іншого – використання інформаційних систем в управлінні різними соціальними та виробничими механізмами призводить до інтеграції способів ведення фінансів, діловодства, управління, обліку. На ТОВ АФ ім. Кірова бухгалтерський облік готової продукції ведеться вручну. Тому одним із напрямків вдосконалення бухгалтерського обліку та економічного аналізу готової продукції на підприємстві пропонується впровадженням комп’ютерної техніки бухгалтерського обліку всіх операцій. Застосування комп’ютерів вплине на зміст праці облікового персоналу: зменшиться кількість механічних операцій з обробки документів, систематизуються облікові показники, заповнення регістрів та звітів. Облікова праця стане більш творчою, спрямованою на організацію та удосконалення обліку. Форма обліку, реалізована на базі сучасної комп’ютерної техніки та засобів комунікації (комп’ютерно-комунікаційна форма обліку), знаходить своє конкретне втілення в програмах для комп’ютеризації облікових робіт, оскільки порядок введення, спосіб і послідовність обробки даних, формування зведених облікових алгоритмів.
Для зручності роботи з планом рахунків передбачено додаткові функціональні можливості, що до зволяють проводити аналіз рахунка за датами і субконто, відкрити оборотно-сальдову відомість рахунка або Головну книгу. У цій конфігурації реалізовано широкі можливості накопичення, аналізу і розподілу витрат за різними видами діяльності підприємства з наступним одержанням їх фактичної собівартості. Витрати по підприємству накопичуються в розрізі видів діяльності, підрозділів і видів витрат. Закриття рахунків допоміжного виробництва у конфігурації виконує спеціальний документ «Роз приділення витрат». Роботи і послуги, виконані допоміжними виробництвами, протягом року відносяться на рахунки їх споживачів за плановою собівартістю одиниці робіт і послуг, а наприкінці року визначається фактична собівартість робіт і послуг цих виробництв. У конфігурації реалізовано облік допоміжних і переробних виробництв із можливістю аналізу витрат і за допоміжним виробництвом, і за підрозділом, для якого виконувалися роботи. У конфігурації реалізовано облік готової продукції, який протягом усього виробничого циклу ведеться в планових цінах. Реалізовано облік роботи автотранспорту, обробку шляхових листів з можливістю розрахунку норми списання палива, обліку переміщень і списання ПММ, розрахунку зарплати водіїв і помічників. Автоматизовано оперативний облік залишків палива, виписаного на конкретного водія, і всього по складу ПММ.
Література: 1. Саблук П.Т., Моссаковський В.Б. Бухгалтерський облік у сільськогосподарських підприємствах: -К.:”Урожай”, 2008.- 413 с. 2. Скирпан О.Л., Олійник В.М. Бухгалтерський облік в сільському господарстві.- Тернопіль.:КЖВ “Тернопіль”, 2008.- 294 с. 3. Чабанова Н.В., Котенко Л.Н. Бухгалтерський облік ( торгівельні і посередницькі підприємства): Навчальний посібник.- 4-те вид. перероблене і доповнене.- Харків .:”Олант” “Друк”, 2008. – 454 с. 4. Болдырева И. Защита информации в системах компьютерного учета // Бухгалтерский учет. – 2006. – № 10. – С. 45-46.
|
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
|
|
|