:: ECONOMY :: ПЕРСПЕКТИВИ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ ДО ЄС :: ECONOMY :: ПЕРСПЕКТИВИ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ ДО ЄС
:: ECONOMY :: ПЕРСПЕКТИВИ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ ДО ЄС
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПЕРСПЕКТИВИ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ ДО ЄС

 
21.04.2011 19:27
Автор: Загинайло Світлана Володимирівна, студентка Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ
[Міжнародна економіка. Інтеграційні процеси. Зовнішньоекономічна діяльність]
Поступове включення економіки України до системи міжнародного поділу праці (МПП), світових інтеграційних процесів є актуальною темою. Нинішня ситуація характеризується глобальною трансформацією усіх країн світу до нового якісного стану.
Вплив регіональної економічної інтеграції на зовнішню торгівлю країни залежить від рівня економічного розвитку  країн-членів, форми інтеграції, типу та змісту підписаних угод. В українській економічній літературі проблеми регіональної економічної інтеграції та її зв'язок із зовнішню торгівлею досліджували В.Будкін, І.Бураковський, Ю.Пахомов, В.Чижиков, А.Макій, Ю.Макогон, С.Писаренко. Значний внесок у дослідженні даної проблеми належить таким зарубіжним науковцям як А.Вінтерс, М.Емерсон, Б.Олін, С.Ліндер, Д.Тарр, М.Шіфф, М.Кемп та інші.
Основним завданням дослідження є вивчення сучасного впливу всіх основних груп факторів на глибину інтеграційних стосунків України з Євросоюзом та отримання висновків щодо реальної готовності України інтегруватися до ЄС та аналіз стану внутрішнього потенціалу Європейського Союзу щодо подальшого розширення, в тому числі за рахунок України.
В майбутньому велике значення буде мати  інтеграція України в Європу. Україна широким фронтом виходить на західноєвропейський соціально-економічний простір. Таким чином, самостійність України зовсім не означає її самоізоляції на міжнародній арені. Сучасні тенденції світового розвитку ставлять перед Україною нові проблеми та потребують від неї активної участі в їх рішенні. Характерною рисою сучасного світового соціально-економічного розвитку є бурхлива динаміка інтеграційних процесів у світі та Європі зокрема. При цьому навіть ті країни, які не входять до складу інтеграційних об’єднань, неминуче відчувають на собі їх відчутний вплив. На європейському континенті таким інтеграційним угрупованням є Європейський Союз, розширення якого приведе до того, що за 3-5 років  Україна матиме з Євросоюзом спільний кордон. Це відкриє нові можливості для поглиблення співпраці, та водночас і змусить відповідати на нові виклики. Для України європейська інтеграція - це шлях модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентної спроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки,  насамперед на ринок ЄС. На його частку припадає 41,4 % світового товарного експорту та 39,8 % імпорту, 42,8 % сагового експорту та 41,9 % імпорту послуг. Тому для будь-якої країни співробітництво з Європейським Союзом означає можливість отримати істотні економічні здобутки, які, зрештою, сприятимуть економічному зростанню та підвищенню життєвого рівня населення. Економічне об'єднання країн на регіональній основі зумовлено тим, що зростаючі обсяги багатономенклатурного виробництва багатьох країн стають завеликими для їх внутрішніх ринків, тому створення ширшого єдиного економічного простору є сприятливим чинником розвитку та підвищення їх конкурентоспроможності. Європейську інтеграцію Україна розглядає як досвід і шлях модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, покращення інвестиційного клімату, підвищення конкурентоспроможності національного виробництва тощо. Європейський вибір України зумовлений, передусім, об’єктивним чинником: саме в Україні знаходиться географічний центр Європи, за площею території (603,7 тис. км2), вона посідає друге місце в Європі, поступаючись лише Росії. Україна прагне стати міцною демократичною соціальною державою, якими є більшість країн ЄС. Орієнтація на досягнення в майбутньому високого рівня розвитку та безпеки стимулює Україну сьогодні проводити реформи. Інтеграція в Європу повинна вивести нашу країну на вищий рівень життя, бо: 1) ринок ЄС набагато місткіший, ніж на інших напрямах нашого співробітництва; 2) орієнтирами для України мають стати високі стандарти виробництва, екології, захисту прав людини; 3) навіть в умовах глобальної фінансової кризи ЄС почувається значно впевненіше, ніж інші економічні об’єднання у світі; 4) цей курс утверджує подальшу співпрацю у сферах торгівлі, інвестицій тощо.
До недоліків вступу України в ЄС можна віднести проблеми правового регулювання економічних відносин. Слід звернути увагу на чинники, що ускладнюють торгівлю України з країнами ЄС. Це низька конкурентоспроможність українських товарів і послуг на ринках ЄС; висока собівартість експортної продукції; кількісні обмеження торгівлі певними товарами; високі європейські стандарти та технічні регламенти (сертифікація, санітарні норми, екологічні вимоги); труднощі, пов’язані із забезпеченням національного режиму та формальностями, пов’язаними з імпортом і експортом, митною оцінкою, захистом інтелектуальної власності..
Таким чином, євроінтеграційні прагнення України потрібно вважати мотивацію для прискорення демократичних та економічних перетворень в країні, розглядаючи можливість вступу в об’єднання в довгостроковій перспективі. Одночасно з цим, вкрай важливим є підвищення «євроінтеграційної культури» громадян, кожний з яких повинен розуміти, для чого держава прагне до ЄС, і що отримає від зближення та членства з об’єднанням.

Список використаної літератури:
1. Шнирков О.І., Копійка В.В., Муравйов В.І. Україна – Європейський Союз: економіка, політика, право: Монографія / Шнирков О.І., Копійка В.В., Муравйов В.І. – К.: Видавничо-поліграфський центр Київського університету, 2006. – 268с.
2. Козик В.В., Панкова Л.А., Даниленко Н.Б. Міжнародні економічні відносини: Навч. посібник. – К.: Знання, 2004. – 406 с.

e-mail: v_z_svet_z_v@mail.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ФІНАНСОВА КРИЗА В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПОДОЛАННЯ
28.04.2011 11:39
СТАН ТА ОСОБЛИВОСТІ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНИ
26.04.2011 23:58
СИСТЕМА МИТНОГО КОНТРОЛЮ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ В УКРАЇНІ ТА НАПРЯМИ ЇЇ ВДОСКОНАЛЕННЯ
22.04.2011 21:25
ФУНКЦІЇ СВІТОВОГО РИНКУ КРЕДИТНИХ ДЕРИВАТИВІВ
02.05.2011 13:10




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.222 сек. / Mysql: 1599 (0.174 сек.)