|
|
|
ШЛЯХИ ПОКРАЩЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО КЛІМАТУ УКРАЇНИ
|
15.04.2011 11:06 |
Автор: Калюшик Альона Миколаївна, магістрант Дніпродзержинського державного технічного університету
|
[Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці] |
Розвиток ринкових відносин в Україні на сучасному етапі не може відбуватися без залучення іноземних інвестицій. Проблема інвестування для України є надзвичайно актуальною. Щоб краще орієнтуватися у цьому питанні розглянемо деякі поняття. «Клімат» - це багаторічний режим, що склався в місцевості і зумовлений певними умовами. Таким чином, «інвестиційний клімат» - це ступінь сприятливості ситуації, що складається в тій чи іншій країні для ймовірного надходження інвестицій в цю країну. Оперування даною категорією дозволяє краще уявити умови активізації інвестиційних процесів та більш ефективно управляти ними. На сьогоднішній день, якість інвестиційного клімату в Україні залишає бажати кращого, адже більшість інвесторів завжди мають широкий вибір, тому для приватного інвестора необхідно створити умови, здатні зацікавити та переконати його в доцільності працювати саме в Україні. Для формування привабливого інвестиційного клімату України необхідно вирішити низку першочергових питань, а саме: - зменшення або звільнення від сплати податку на додану вартість при продажу товарів чи послуг, які відповідають сучасним технологічним вимогам, якості і конкурентоздатності на період часу повного освоєння інвестиційних коштів; - підвищення якості законодавчої бази в частині державних гарантій використання вкладених інвестицій і посилення очікуваного прибутку; - створення ефективного механізму державної підтримки та системи законодавчого, нормативного, інформаційного забезпечення процесів взаємовідносин бізнесу з владою; - більш активне удосконалення фінансового механізму країни (зміцнення позицій національної валюти, її конвертованість, тощо); - удосконалення державної концепції і системи державного управління інвестиційними процесами. Ці заходи будуть сприяти покращенню інвестиційного клімату не тільки в частині залучення визначеного обсягу іноземних інвестицій, але і в створені умов їхнього ефективного застосування. Доцільно відмітити, що інвестиційний клімат в державі не можна розглядати без визначення його завдань і на рівні кожного господарюючого підприємства. Проілюструємо порушене питання на прикладі ВАТ «Дніпровського металургійного комбінату ім. Дзержинського». Потребу підприємства в інвестуванні основних засобів зображено на рис. 1.
Як видно з рисунку дане підприємство потребує інвестицій у розмірі 20% від всього капіталу,але активних проектів в цьому напрямі воно не здійснює. Інвестиційний проект підприємство зможе окупити за 4 роки. Оцінюючи результати діяльності металургійних підприємств слід зазначити низку проблем: - структурна недосконалість системи управління і технологічне відставання рівня виробництва; - старіння основних виробничих фондів; - складні соціальні проблеми – більшість підприємств є місто утворюючими, що призводить до ускладнень при скороченні неефективних виробничих потужностей; - старіння управлінського, кадрового потенціалу і відсутність планування їхнього резерву. Якщо ж у найближчі роки у державі не почнуться суттєві зміни щодо сприяння інвестиціям відповідно інвестиційний клімат не покращиться. Таким чином, основним першочерговим завданням України на даний момент є забезпечення та збереження стійкого інтересу інвесторів до країни і сприяння їх залученню.
Список використаної літератури: 1. Закон України “Про режим іноземного інвестування” 2. Борщ Л.М. Інвестування: теорія і практика. – К.: Знання, 2005. – 470 с. 3. Гайдуцький А.П. Мотиваційні чинники міжнародних інвестиційних процесів // Фінанси України. –2004. – №12. – С.50 – 57 4. Пересада А.А. Управління інвестиційним процесом. – К.: Лібра, 2002. – 471с. 5. Пехник А.В. Іноземні інвестиції в економіку України. – К.: Знання, 2007. – 335 с. 6. Розвиток сектора чорної металургії в Україні/ В надзаг.: Світовий банк. – К.: «Міленіум», 2004. – 110с. 7. Ткаченко А.М. Інвестиційні аспекти підвищення конкурентоспроможності економіки/ А.М. Ткаченко// Економіка пром-сті. – 2007. №2 – С. 107-112
e-mail: chernyava.ya@yandex.ua
|
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
|
|
|