:: ECONOMY :: МЕТОДИ ТА ІНСТРУМЕНТИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛІВ КОНКУРЕНТНОЇ РОЗВІДКИ :: ECONOMY :: МЕТОДИ ТА ІНСТРУМЕНТИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛІВ КОНКУРЕНТНОЇ РОЗВІДКИ
:: ECONOMY :: МЕТОДИ ТА ІНСТРУМЕНТИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛІВ КОНКУРЕНТНОЇ РОЗВІДКИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

МЕТОДИ ТА ІНСТРУМЕНТИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛІВ КОНКУРЕНТНОЇ РОЗВІДКИ

 
15.04.2011 10:22
Автор: Квашук Дмитро Михайлович, здобувач Університету економіки та права "КРОК"
[Економіка та підприємництво]

Першим кроком до подолання проблеми є її попередження!
Основами діяльності суб’єктів забезпечення економічної безпеки на підприємствах є інформація, яка попереджує  про стан зовнішньої та внутрішньої безпеки підприємства, зокрема підрозділи конкурентної розвідки відповідають за аналіз та збір інформації з зовнішніх джерел, хоча деякі джерела інформації підрозділами конкурентної розвідки використовуються із внутрішніх джерел.

Ключові слова: Інформаційно-аналітична діяльність; інструменти діяльності підрозділів конкурентної розвідки, методи діяльності підрозділів конкурентної розвідки, суб’єкти господарювання; недержавна система безпеки; безпека; загрози; ризики; протидія; підрозділи конкурентної розвідки.
В умовах подолання наслідків економічної кризи господарська діяльність, як на теренах нашої країни, так і в багатьох країнах світу потребує перегляду своїх стратегій розвитку, так як перехід від індустріального до інформаційного суспільства вже майже відбувся і такі тенденції потребують значних зусиль для оптимізації та координації роботи підприємств.
Загрози та ризики для діяльності підприємства теж знаходяться в стадії реформації, тому постає проблема в знаходженні таких механізмів подолання загроз та ризиків які б були найбільш оптимальними в сучасних умовах. Першим кроком до подолання проблеми є її попередження. Тому стан економічної безпеки залежить від системи попереджень загроз та ризиків. Для цього необхідно мати достатню кількість інформації, щоб прийняти правильне управлінське рішення. Тому результат як управлінського рішення зокрема, так і долі самого підприємства в цілому залежить від інформованості керівника підприємства. А процес надання інформації підрозділами конкурентної розвідки залежить від оптимальності проведення процесу збору та аналізу інформації. В ході проведення збору та аналізу інформації використовуються спеціальні методи та інструменти діяльності підрозділів конкурентної розвідки, які знаходяться в стадії постійної реформації, прямо пропорціональної реформації інформаційного середовища яке оточує суб’єкта господарювання. Тому постає проблема в створенні адаптивної моделі розробки та використання методів та інструментів в діяльності підрозділів конкурентної розвідки.
Дослідивши бачення багатьох науковців [1,2,3,4,5], щодо їх практичного застосування можна виділити такі особливості застосування методів та інструментів в діяльності підрозділів конкурентної розвідки в сегменті забезпечення економічної безпеки суб’єктів господарювання в Україні.
Методи:
1.Потрібно враховувати всі фактори вхідної інформації, для забезпечення оптимального інформаційного результату;
2.Необхідність створювати адаптивну систему аналізу, до постійних змін як в інформаційному середовищі зокрема, так і конкурентному середовищі суб’єкта господарської діяльності взагалі;
3.враховуючи той факт, що динаміки та тенденції в економічному середовищі мають можливість повторюватись за певний проміжок часу, потрібно застосовувати ситуаційний аналіз частіше;
4.система аналізу та інформаційні результати повинні бути зафіксовані в спеціальних базах даних для подальшого проведення як ситуаційного аналізу так і можливість посилання на певний інформаційний ресурс.
Інструменти:
1.Необхідна універсальна система збору інформації, з урахуванням автоматизованих систем збору інформації по заданим критеріям, наприклад пошукова програма «Айзберг»;
2.необхідність до включення до системи збору інформації таких інструментів в діяльності підрозділів конкурентної розвідки як відвідування виставок, анкетування, соціальне опитування та інші соціальні інструменти.
3.Реалії сьогодення вимагають постійної перевірки зібраної інформації, так, як інформаційний простір, зокрема мережа інтернет містить в собі багато дезінформації.
Висновок:
На сьогоднішній день, коли перехід від індустріального суспільства вже майже відбувся, коли глобалізаційні процеси вимагають ведення раціоналізованої та збалансованої господарської діяльності, як від суб’єкта господарювання зокрема, так і від держави в цілому. Такі процеси як збір інформації та подальший її аналіз потребують теж реорганізації в напрямку скорочення часу на збір та аналіз інформації, її точність, оптимізацію її викладення керівникам підприємства та можливість її збереження як історичну довідку для подальшого проведення ситуаційного аналізу. Тому на сьогоднішній день проблема залишається відкрита: «яким чином збалансувати та оптимізувати напрямок суб’єкта господарювання на досягнення стану стабільного розвитку в бурхливому морі економічних, політичних, енергетичних, продовольчих криз, як зробити точних прорахунок економічних рішень, як прорахувати настання загроз та ризиків для підприємства, як оптимізувати систему економічної безпеки підприємства до стану його стабільного розвитку». Але в той же час ми бачимо вирішення цієї проблеми в оптимізації системи збору та аналізу інформації, яка в свою чергу призведе до раціонального-збалансованого ведення господарської діяльності, де стан загроз та ризиків обов’язково буде враховано та вжито заходів щодо протидії їм.
Курс на подолання цієї проблеми вже взято, розробляються концепції та стратегії економічної безпеки суб’єктів господарювання, в той же час дані концепції рекомендуються суб’єктам забезпечення безпеки підприємництва, де вони успішно практично реалізуються.

Список використаних джерел:
1. А.Г.Додонов, Д.В.Ландэ «Інститут проблем реєстрації інформації» НАН України вул. М. Шпака 2,  03113 Киев, Украина.  Информационный центр «ЭЛВИСТИ»  ул. М. Кривоноса, 2а, 03037 Киев, Украина http://poiskbook.kiev.ua/art/tvp/tvp-art.pdf
2. Евгений Ющук Конкурентная разведка. Маркетинг рисков и возможностей Издательство: Вершина, 2006 г. Интегральный переплет, 240 стр.
3. Журнал «Компаньон» (Київ) 19.04.2004г. № 14 стор.8, 9
4. Казиев В.М. «Введение в анализ, синтез и моделирование систем» Издательство: БИНОМ. Лаборатория     знаний » Серия:     Основы информационных  технологий » 2006 г. 248 стр.
5. Курносов Ю.В., П.Ю. Конотопов. «Аналитика: методология, технология и организация информационно-аналитической работы» / - М.: РУСАКИ, 2004. - 512 с.


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПРОБЛЕМА ТРАНСПОРТНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ЖИТЕЛІВ СІЛЬСЬКИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
27.04.2011 14:21
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ
27.04.2011 00:11
ШИРОКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЗАРУБЕЖНОГО ОПЫТА ПО МОТИВАЦИИ ПЕРСОНАЛА - ВАЖНОЕ НАПРАВЛЕНИЕ ПОВЫШЕНИЯ КОНКУРЕНТОСПОСОБНОСТИ УКРАИНСКИХ ПРЕДПРИЯТИЙ
26.04.2011 15:02
ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНОГО САДІВНИЦТВА
26.04.2011 14:50
ЗНАЧЕННЯ ПРИБУТКУ В РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА В ДОВГОСТРОКОВОМУ ПЕРІОДІ
22.04.2011 14:50
ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
22.04.2011 11:11
РОЛЬ ФІНАНСОВОГО ОЗДОРОВЛЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА У СИСТЕМІ ЗАХОДІВ ВИХОДУ З КРИЗИ
21.04.2011 18:07




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.386 сек. / Mysql: 1599 (0.307 сек.)