:: ECONOMY :: МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ПОЛІТИКИ ФОРМУВАННЯ АГРАРНОЇ СТРУКТУРИ :: ECONOMY :: МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ПОЛІТИКИ ФОРМУВАННЯ АГРАРНОЇ СТРУКТУРИ
:: ECONOMY :: МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ПОЛІТИКИ ФОРМУВАННЯ АГРАРНОЇ СТРУКТУРИ
 
UA  PL  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 40

Термін подання матеріалів

24 квітня 2025

До початку конференції залишилось днів 24



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ПОЛІТИКИ ФОРМУВАННЯ АГРАРНОЇ СТРУКТУРИ

 
05.02.2011 17:19
Автор: Соловйов Андрій Ігорович, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту організацій Херсонського державного аграрного університету
[Менеджмент. Маркетинг]
В спеціальній літературі для  класифікації підприємств за певними ознаками використовуються такі поняття,  як організаційні форми, види і категорії підприємств. Особливе значення приділяється характеру й формам прояву об'єктивних загальноекономічних і загальноаграрних специфічних процесів у формуванні, функціонуванні й розвитку аграрної структури. Поняття «аграрна структура» є традиційним для наукових досліджень з питань аграрної політики. Е. Лепінські під аграрною структурою розуміє «співвідношення, що піддається статистичному виміру, технічних, економічних і соціальних структурних елементів в аграрній сфері, що виражається сукупністю абсолютних і відносних показників в аграрному секторі» [1, с. 60-63].
Більшість визначень містять сутнісну характеристику аграрної структури як результату природного, а також соціально – економічного й політичного впливу на сільське господарство. Однак, обумовлена фіксованими рамками аграрного законодавства, а також невисокою мобільністю ресурсів (земля, капітал, праця), аграрна структура є відносно стабільним утворенням, що повільно піддається змінам. З цим пов'язані сучасні проблеми адаптації аграрної економіки до ринкової трансформації.
Трансформація економічної системи країни внесла істотні зміни в економічну природу сучасного сільськогосподарського підприємства. Ці зміни стосуються насамперед причин, цілей, форм і методів його організації: зміна самої економічної дійсності, тобто якісна зміна ринку сільськогосподарського товаровиробника, лідерство в технології, маркетингова політика, кон'юнктурне співвідношення; посилення виробничо-ринкової ієрархії й взаємозамінності великого й дрібного сільськогосподарського виробництва; необхідність створення бази для стратегічної діяльності; розвиток кооперації й інтеграції; перехід від звичайного довгострокового до стратегічного управління, схильного до інновацій.
Дослідження природи аграрної структури  повинне враховувати головну тенденцією розвитку сільськогосподарського виробництва – зростання масштабів технологічних процесів, – концентрацію й поділ праці, впровадження машин і зростання продуктивності праці, що в свою чергу визначає масштаб окремих виробничих систем і їхню спеціалізацію. Організаційно-виробнича структура розвивається на принципах динамічної стабільності на основі диверсифікованості, внутрішньо факторного комбінування, взаємодоповнюваності виробництв різних форм господарювання й соціальних пріоритетів.
Різного роду сільськогосподарські підприємства, які виникають на базі різних форм власності, несуть у собі переваги й недоліки вихідних складових: форм власності (приватних або колективних), способів використання капіталу (одноособове або колективне об'єднання), а також типу організації виробництва. Сільськогосподарські підприємства, як виробничі системи мають бути органічно й функціонально пов'язаними з вимогами ринкового обміну, що у свою чергу обумовлено процесом перетворення меж виробничо-функціональної взаємодії, зміною якісних рівнів структурного й організаційно-технологічного розвитку. Розвиток повноцінних ринкових відносин в агропромисловому виробництві країни пов'язаний з його кооперацією й інтеграцією, розширенням структурних організаційно-технологічних зв'язків сільськогосподарських підприємств.
Важливо розглядати сільськогосподарське підприємство не тільки як виробничо-господарську одиницю, але як підприємство, соціально орієнтоване в реалізації функцій аграрної економіки, оскільки сільськогосподарське виробництво носить яскраво виражений імовірнісний характер і просторову невизначеність. Вважаємо за можливе представити сільське господарство регіону, як сукупність безлічі взаємодіючих виробничих систем, компонентів, зв'язків, об'єднаних у структуру. Це знаходить вираження в організаційних формах господарювання, які є базовими елементами, що мають свій виробничий цикл, певну внутрішню структуру й функції.
Таким чином, дослідження стратегічних підходів вітчизняних і закордонних вчених-економістів до політики формування аграрної структури дозволило виявити, що виявлення особливостей, специфіки, протиріч розвитку організаційно-виробничої структури, формування якої в сучасних умовах відбувається під впливом закономірностей економічного, соціального й біологічного характеру, дозволяє керувати з позицій стратегічного й оперативного підходів: створення потенціалу для конкурентоспроможного й стійкого функціонування аграрного сектора в перспективі й цілеспрямований вплив на виробничі системи для своєчасного вирішення оперативних завдань: планування, поточного регулювання й координації, оперативного обліку, оперативного аналізу й контролю. Визначальне значення для досягнення кінцевих цілей аграрного виробництва має аграрна політика й адекватний їй господарський механізм.

Список використаної літератури:
1.Лепински, Э. Научная аграрная политика как движущая сила аграрного производства / Э. Лепински // Аграрная политика: Курс лекций. – Саратов: Изд-во Сарат. гос. с.х. академии, 1997. – 323 с.
2.Черевко Г.В., Горбонос Ф.В., Іваницька Г.Б., Павленчик Н.Ф. Економіка підприємств: Навчальний посібник / За заг. ред. Г.В. Черевка. – Львів: Апріорі, 2004. – 384 с.
3.Смирнов Б.В. Техника управления сельскохозяйственным производством. М., «Колос», 1972. – 424 с.

e-mail: Sharmanschik@mail.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СПЕЦІФІКА УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИМ РОЗВІТКОМ СУЧАСНИХ ПІДПРИЄМСТВ
24.02.2011 23:36
АКТУАЛЬНІСТЬ ІРО ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ КОМПАНІЙ В КОНТЕКСТІ ПРІОРИТЕТНИХ ЗАВДАНЬ РОЗВИТКУ БІЗНЕСУ
23.02.2011 23:10
ЕФЕКТИВНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ
23.02.2011 13:09
ВЗАЄМОДІЯ СУБ’ЄКТІВ ТУРИСТИЧНОГО РИНКУ В УПРАВЛІННІ ЯКІСТЮ ТУРИСТИЧНОГО ПРОДУКТУ
23.02.2011 11:16
ФУНКЦІЇ АПАРАТУ УПРАВЛІННЯ У ПРИЙНЯТТІ СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ
22.02.2011 20:25
БРЕНД – ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВ
22.02.2011 10:47
СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ В УМОВАХ СУЧАСНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА
22.02.2011 10:31
ОЦІНЮВАННЯ МЕТОДІВ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ РИНКУ ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДУВАННЯ
21.02.2011 18:17
ПРОБЛЕМИ СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУВАННЯ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
21.02.2011 12:30
ЧИННИКИ ВПЛИВУ НА СТИМУЛИ І МОТИВИ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
09.02.2011 15:46




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.377 сек. / Mysql: 1717 (0.23 сек.)