:: ECONOMY :: МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ПОЛІТИКИ ФОРМУВАННЯ АГРАРНОЇ СТРУКТУРИ :: ECONOMY :: МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ПОЛІТИКИ ФОРМУВАННЯ АГРАРНОЇ СТРУКТУРИ
:: ECONOMY :: МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ПОЛІТИКИ ФОРМУВАННЯ АГРАРНОЇ СТРУКТУРИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ПОЛІТИКИ ФОРМУВАННЯ АГРАРНОЇ СТРУКТУРИ

 
05.02.2011 17:19
Автор: Соловйов Андрій Ігорович, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту організацій Херсонського державного аграрного університету
[Менеджмент. Маркетинг]
В спеціальній літературі для  класифікації підприємств за певними ознаками використовуються такі поняття,  як організаційні форми, види і категорії підприємств. Особливе значення приділяється характеру й формам прояву об'єктивних загальноекономічних і загальноаграрних специфічних процесів у формуванні, функціонуванні й розвитку аграрної структури. Поняття «аграрна структура» є традиційним для наукових досліджень з питань аграрної політики. Е. Лепінські під аграрною структурою розуміє «співвідношення, що піддається статистичному виміру, технічних, економічних і соціальних структурних елементів в аграрній сфері, що виражається сукупністю абсолютних і відносних показників в аграрному секторі» [1, с. 60-63].
Більшість визначень містять сутнісну характеристику аграрної структури як результату природного, а також соціально – економічного й політичного впливу на сільське господарство. Однак, обумовлена фіксованими рамками аграрного законодавства, а також невисокою мобільністю ресурсів (земля, капітал, праця), аграрна структура є відносно стабільним утворенням, що повільно піддається змінам. З цим пов'язані сучасні проблеми адаптації аграрної економіки до ринкової трансформації.
Трансформація економічної системи країни внесла істотні зміни в економічну природу сучасного сільськогосподарського підприємства. Ці зміни стосуються насамперед причин, цілей, форм і методів його організації: зміна самої економічної дійсності, тобто якісна зміна ринку сільськогосподарського товаровиробника, лідерство в технології, маркетингова політика, кон'юнктурне співвідношення; посилення виробничо-ринкової ієрархії й взаємозамінності великого й дрібного сільськогосподарського виробництва; необхідність створення бази для стратегічної діяльності; розвиток кооперації й інтеграції; перехід від звичайного довгострокового до стратегічного управління, схильного до інновацій.
Дослідження природи аграрної структури  повинне враховувати головну тенденцією розвитку сільськогосподарського виробництва – зростання масштабів технологічних процесів, – концентрацію й поділ праці, впровадження машин і зростання продуктивності праці, що в свою чергу визначає масштаб окремих виробничих систем і їхню спеціалізацію. Організаційно-виробнича структура розвивається на принципах динамічної стабільності на основі диверсифікованості, внутрішньо факторного комбінування, взаємодоповнюваності виробництв різних форм господарювання й соціальних пріоритетів.
Різного роду сільськогосподарські підприємства, які виникають на базі різних форм власності, несуть у собі переваги й недоліки вихідних складових: форм власності (приватних або колективних), способів використання капіталу (одноособове або колективне об'єднання), а також типу організації виробництва. Сільськогосподарські підприємства, як виробничі системи мають бути органічно й функціонально пов'язаними з вимогами ринкового обміну, що у свою чергу обумовлено процесом перетворення меж виробничо-функціональної взаємодії, зміною якісних рівнів структурного й організаційно-технологічного розвитку. Розвиток повноцінних ринкових відносин в агропромисловому виробництві країни пов'язаний з його кооперацією й інтеграцією, розширенням структурних організаційно-технологічних зв'язків сільськогосподарських підприємств.
Важливо розглядати сільськогосподарське підприємство не тільки як виробничо-господарську одиницю, але як підприємство, соціально орієнтоване в реалізації функцій аграрної економіки, оскільки сільськогосподарське виробництво носить яскраво виражений імовірнісний характер і просторову невизначеність. Вважаємо за можливе представити сільське господарство регіону, як сукупність безлічі взаємодіючих виробничих систем, компонентів, зв'язків, об'єднаних у структуру. Це знаходить вираження в організаційних формах господарювання, які є базовими елементами, що мають свій виробничий цикл, певну внутрішню структуру й функції.
Таким чином, дослідження стратегічних підходів вітчизняних і закордонних вчених-економістів до політики формування аграрної структури дозволило виявити, що виявлення особливостей, специфіки, протиріч розвитку організаційно-виробничої структури, формування якої в сучасних умовах відбувається під впливом закономірностей економічного, соціального й біологічного характеру, дозволяє керувати з позицій стратегічного й оперативного підходів: створення потенціалу для конкурентоспроможного й стійкого функціонування аграрного сектора в перспективі й цілеспрямований вплив на виробничі системи для своєчасного вирішення оперативних завдань: планування, поточного регулювання й координації, оперативного обліку, оперативного аналізу й контролю. Визначальне значення для досягнення кінцевих цілей аграрного виробництва має аграрна політика й адекватний їй господарський механізм.

Список використаної літератури:
1.Лепински, Э. Научная аграрная политика как движущая сила аграрного производства / Э. Лепински // Аграрная политика: Курс лекций. – Саратов: Изд-во Сарат. гос. с.х. академии, 1997. – 323 с.
2.Черевко Г.В., Горбонос Ф.В., Іваницька Г.Б., Павленчик Н.Ф. Економіка підприємств: Навчальний посібник / За заг. ред. Г.В. Черевка. – Львів: Апріорі, 2004. – 384 с.
3.Смирнов Б.В. Техника управления сельскохозяйственным производством. М., «Колос», 1972. – 424 с.

e-mail: Sharmanschik@mail.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СПЕЦІФІКА УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИМ РОЗВІТКОМ СУЧАСНИХ ПІДПРИЄМСТВ
24.02.2011 23:36
АКТУАЛЬНІСТЬ ІРО ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ КОМПАНІЙ В КОНТЕКСТІ ПРІОРИТЕТНИХ ЗАВДАНЬ РОЗВИТКУ БІЗНЕСУ
23.02.2011 23:10
ЕФЕКТИВНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ
23.02.2011 13:09
ВЗАЄМОДІЯ СУБ’ЄКТІВ ТУРИСТИЧНОГО РИНКУ В УПРАВЛІННІ ЯКІСТЮ ТУРИСТИЧНОГО ПРОДУКТУ
23.02.2011 11:16
ФУНКЦІЇ АПАРАТУ УПРАВЛІННЯ У ПРИЙНЯТТІ СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ
22.02.2011 20:25
БРЕНД – ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВ
22.02.2011 10:47
СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ В УМОВАХ СУЧАСНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА
22.02.2011 10:31
ОЦІНЮВАННЯ МЕТОДІВ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ РИНКУ ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДУВАННЯ
21.02.2011 18:17
ПРОБЛЕМИ СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУВАННЯ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
21.02.2011 12:30
ЧИННИКИ ВПЛИВУ НА СТИМУЛИ І МОТИВИ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
09.02.2011 15:46




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.216 сек. / Mysql: 1599 (0.17 сек.)