:: ECONOMY :: РОЗВИТОК ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: РОЗВИТОК ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: РОЗВИТОК ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

РОЗВИТОК ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ В УКРАЇНІ

 
07.01.2011 14:20
Автор: Костів Оксана Ярославівна, студентка Львівського національного університету імені Івана Франка
[Облік, аналіз і аудит]

У сучасних умовах господарювання багато компаній страждають від неефективного використання ресурсів (людських, фінансових, матеріальних), браку інформації, яка необхідна для прийняття ефективних управлінських рішень, викривлення показників фінансової звітності, шахрайства та фінансових зловживань з боку менеджменту та персоналу. Все більшої актуальності набуває питання ефективності організації внутрішнього контролю на підприємстві.
Метою  роботи є дослідження стану розвитку внутрішнього аудиту в Україні, а також визначення перспектив його реалізації на вітчизняних підприємствах України. Питання розвитку внутрішнього аудиту  досліджували такі вчені як Редько О.,Прилипко С., Ткаченко А., Бодюк А., Сухарева Л., у працях яких  розглядаються теоретичні аспекти внутрішнього аудиту, але не деталізуються основні проблеми його практичного функціонування. Кожний із згаданих науковців по своєму розглядає функції внутрішнього аудиту, визначає стратегічні і тактичні завдання.
Стан внутрішнього аудиту в Україні супроводжується низкою проблемних аспектів, а саме: недостатня кількість методичних розробок з аудиторського контролю; недосконалість діючої нормативно-правової бази у сфері регулювання внутрішнього аудиту; брак достатнього досвіду аудиторської діяльності; недостатня кількість кваліфікованих аудиторських кадрів; відсутність типових форм документів з аудиту в цілому та внутрішнього аудиту зокрема. Така ситуація потребує негайного вирішення, адже унеможливлює  подальший розвиток внутрішнього аудиту.[1]
На основі аналізу робіт сучасних вчених економістів та вивчення світового досвіду можна виокремити такі принципи щодо формування ефективної системи внутрішнього аудиту на підприємстві: надійність; динамічність; адаптивність; саморегуляція; постійність (постійне та ефективне функціонування системи внутрішнього аудиту дозволяє своєчасно виявляти випадки шахрайства, господарських порушень та інших відхилень від норм, що регулюють фінансово-господарську діяльність підприємства); безперервність розвитку та удосконалення системи внутрішнього аудиту, дотримання яких є актуальним і для економіки.
Внутрішній аудит є одним з видів внутрішньогосподарського контролю суб’єктів підприємницької діяльності. Добре організована робота служби внутрішнього аудиту, особливо в умовах економічної кризи, спонукає працівників підприємства дотримуватись чинного законодавства та нормативних актів, а також розробленої підприємством внутрішньої політики, планів розвитку, внутрішніх правил та процедур, вчасно виявляти та знижувати ризик непередбачених витрат чи втрати репутації підприємством.
Важливим для підприємства є розроблення методик внутрішнього аудиту, робочої документації тощо. Такі документи на підприємстві можна оформити у вигляді корпоративних стандартів, що значно полегшить роботу внутрішніх аудиторів та сприятиме розумінню управлінським складом підприємства тієї інформації, що надає аудит.
Створення сучасного внутрішнього аудиту неможливе без застосування інформаційних технологій. Застосування комп’ютерної техніки значно впливає на якість проведення контролю та ефективність аудиторських процедур. Однак на практиці контрольні функції автоматизуються найважче. Основними напрямами побудови і розвитку дієвого аудиторського відділу в умовах застосування комп’ютерних інформаційних систем є трансформація елементів методу бухгалтерського обліку, контроль якості електронного документообігу, удосконалення уже наявних комп’ютерних форм та системи бухгалтерського обліку, розроблення методологічного забезпечення внутрішнього контролю підприємств, налагодження комп’ютеризованих процедур внутрішнього контролю, нагляд за їхньою якістю.[2]
На практиці, вітчизняні підприємства відмовляються від створення системи внутрішнього контролю, аргументуючи це, насамперед, нестачею коштів на її утримання. На нашу думку, асигнування на утримання такого відділу можна отримати за рахунок виявлених внутрішнім аудитом резервів, підвищення ефективності роботи підприємств, зниження собівартості продукції, збільшення прибутків тощо.
Вцілому, запровадження внутрішнього аудиту на підприємстві характеризуємо такими перевагами: виявлення резервів засобів та джерел фінансування підприємства; розроблення рекомендацій щодо удосконалення системи обліку на підприємстві, що в кінцевому результаті призведе до економії витрат; ефективна система внутрішнього аудиту на підприємстві значно підвищує інтерес інвесторів до таких підприємств.
Укріплення позицій та авторитету внутрішнього аудиту в Україні потребує вирішення таких першочергових завдань: удосконалення законодавчого регулювання внутрішнього аудиту в Україні; подальше розроблення і впровадження нормативів внутрішнього аудиту; поліпшення методики організації внутрішнього аудиту, оцінки його якості; вирішення питання аудиторської етики тощо.


Список використаної літератури:
1. Кравченко В.В. Проблеми та перспективи розвитку внутрішнього аудиту в сучасних умовах господарювання /В.В. Кравченко// Наукові праці КНТЕУ. Економічні науки – 2010. – № 17. – С. 32-35.   
2. Макеєва О. Перспективи розвитку внутрішнього аудиту в Україні /О.Макеєва // Економіст. – 2010. – №6. – С. 54-57.


e-mail: ksjynchuk@ukr.net

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
УДОСКОНАЛЕННЯ АУДИТОРСЬКИХ ПРОЦЕДУР ПЕРЕВІРКИ ДОХОДІВ
31.01.2011 19:25
ДЖЕРЕЛА ВІДТВОРЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
25.01.2011 23:53
SOME ASPECTS OF THE HISTORY OF SCIENTIFIC THOUGHT OF ACCOUNTING
24.02.2011 17:09
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕХОДУ УКРАЇНИ НА МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
24.02.2011 11:19
СПІЛЬНІ ПІДПРИЄМСТВА У КОНТЕКСТІ П(С)БО ТА ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА
23.02.2011 22:59
ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ПІДПРИЄМСТВ
23.02.2011 10:33
ПРО ДЕЯКІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ВИТРАТАМИ ПІДПРИЄМСТВ ШВЕЙНОЇ ГАЛУЗІ
22.02.2011 09:22
ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ВІТЧИЗНЯНОГО АУДИТУ
21.02.2011 19:26
ОПЕРАЦІЇ З КОРПОРАТИВНИМИ ОБЛІГАЦІЯМИ: ПОДАТКОВИЙ І ОБЛІКОВИЙ АСПЕКТ
21.02.2011 12:01
ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЕКОЛОГІЧНОГО АУДИТУ В УКРАЇНІ
20.02.2011 20:57




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.190 сек. / Mysql: 1599 (0.147 сек.)