:: ECONOMY :: АМОРТИЗАЦІЙНА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВ :: ECONOMY :: АМОРТИЗАЦІЙНА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВ
:: ECONOMY :: АМОРТИЗАЦІЙНА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АМОРТИЗАЦІЙНА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВ

 
08.12.2010 17:46
Автор: Гусар Олеся Іванівна, студентка Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича
[Банківська справа. Фінанси і кредит. Фінансовий аналіз. Фінанси суб'єктів господарювання]

Амортизаційна політика є складовою або елементом фінансової політики підприємства. Як відомо, від правильного, виваженого вибору напрямків фінансової політики залежить результат функціонування підприємства. Амортизаційні відрахування в значній мірі впливають на отриманий прибуток. Таким чином, величина прибутку буде змінюватись залежно від застосованих ставок амортизаційних відрахувань, які у свою чергу залежать від обраного методу нарахування амортизації.
Амортизація є статтею витрат, що зменшує приток, але не впливає на рух коштів, так як вона є одночасно і статтею витрат, і статтею доходів. Амортизацію необхідно розглядати як необхідну стадію кругообігу основних засобів, а не як її грошовий вираз зносу [2,c.99].
Амортизаційні відрахування є основним джерелом відтворення основних засобів.  Відповідно до П(С)БО 7 «Основні засоби» підприємствам надані широкі права щодо встановлення строків корисного використання окремих об’єктів основних засобів та методів нарахування амортизації виходячи з умов їх використання. Від економічно обґрунтованого вибору цих фактів залежить і сума накопичених амортизаційних відрахувань, які підприємство має право використовувати для відтворення і поліпшення основних засобів в міру необхідності [1].
Слід врахувати, що амортизація впливає на податкові відносини між державою і підприємством. Від рівня амортизації залежить, з одного боку, величина податкових платежів до державного бюджету, з іншого - чистого прибутку підприємств. Зазначена обставина зумовлює потребу оптимального поєднання  лібералізації амортизаційного механізму з його державним регулюванням.
Практика свідчить, що сума амортизації, нарахована за податковим методом, значно менша, ніж при застосуванні прямолінійного та інших методів нарахування амортизації, передбачених П(С)БО 7 [1]. Крім того, такий метод прирівнює далеко неоднорідні об’єкти основних засобів, включаючи їх в одну групу. Застосування нарахування амортизації за податковим методом призводить до плутанини понять, що застосовуються в бухгалтерському і податковому обліку, зокрема, щодо збільшення первинної вартості основних засобів, визначення їх груп, а також балансової (залишкової) вартості основних засобів, переоцінка яких податковим законодавством не передбачена. У результаті застосування в бухгалтерському обліку методів нарахування амортизації, передбачених податковим законодавством, викривлюється реальна оцінка основних засобів, що не відповідає ні вимогам бухгалтерського, ні податкового обліку. Деякі економісти взагалі проти такого поняття як «податковий облік». Тому на підприємстві повинен бути добре налагоджений бухгалтерський облік, а його інформація повинна використовуватися для складання податкових декларацій.
Обґрунтовуючи доцільність використання окремих методів нарахування амортизації, фінансовий менеджер повинен намагатися максимізувати не лише розмір накопиченої амортизації, але й забезпечити якомога більше значення чистого грошового потоку, що залишається у розпорядженні підприємства (сума чистого прибутку від основної діяльності та амортизаційних відрахувань у поточному періоді) [3].
Незалежно від обраного методу нарахування амортизації необхідною умовою для забезпечення зіставності результатів діяльності підприємства за різні періоди є його послідовне застосування – від одного періоду до іншого, що відповідає вимогам МСБО (Міжнародних Стандартів бухгалтерського обліку).
У зарубіжних країнах уряд за допомогою введення різного роду пільг по амортизації, які зменшують прибуток, що підлягає оподаткуванню, фактично субсидує окремі галузі чи підприємства за рахунок державного бюджету.
Основними напрямами амортизаційної політики ряду зарубіжних країн в останні роки є підвищення норм амортизаційних відрахувань, розширення сфери застосування норм прискореної амортизації, надання пріоритетів розвитку стратегічно важливим галузям економіки. Все це створює умови для формування власних фінансових ресурсів, запобіганню втрат від морального зносу основного капіталу [2,c.101].
Отже, амортизаційна політика є важливою складовою господарсько-фінансової діяльності підприємства. Вона дозволяє альтернативне підійти до визначення розмірів амортизаційних відрахувань, здійснювати управління витратами і фінансовими результатами, накопичувати необхідні фінансові ресурси і раціонально використовувати їх на потреби відтворення необоротних активів тощо. Обраний амортизаційною політикою підприємства метод амортизації повинен враховувати всі чинники, пов’язані з експлуатацією об’єкта основних засобів.


Список використаної літератури:
1. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби",    затверджене наказом Міністерства фінансів України від 27 квітня 2000 року № 92.
2. Зябченкова Г.В.Амортизаційна політика підприємств// Економіка підприємництва. – 2008. - №1. – с.99-104.
3. Фінанси підприємств: Підручник А.М. Поддєрогін. 5-те вид., перероб. та допов. – К. КНЕУ, 2004. – 546с.


e-mail: lesunjag@gmail.com

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ДОСВІД США ЩОДО СТРАХУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ РИЗИКІВ
30.11.2010 20:22
РИЗИКИ В СУЧАСНІЙ БАНКІВСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗАСОБИ ЇХ ЗНИЖЕННЯ
19.11.2010 13:11
ЕМІСІЯ КОНВЕРТОВАНИХ ОБЛІГАЦІЙ ЯК ІНСТРУМЕНТ МОБІЛІЗАЦІЇ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ СУБ’ЄКТАМИ ГОСПОДАРЮВАННЯ В УКРАЇНІ
09.12.2010 10:12
СТАН СУЧАСНОЇ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
08.12.2010 18:40
УПРАВЛІННЯ ГРОШОВИМИ ПОТОКАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ
08.12.2010 17:56
ВПЛИВ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ НА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ
07.12.2010 21:43
ВАРТІСТЬ ЖИТЛА В УКРАЇНІ В ПЕРІОД КРИЗИ
07.12.2010 20:48
РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ
07.12.2010 19:28
ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПОНЯТТЯ КАПІТАЛІЗАЦІЇ В БАНКІВСЬКОМУ СЕКТОРІ
07.12.2010 15:24
ПРОБЛЕМИ СКЛАДАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ГІРНИЧОРУДНИХ ПІДПРИЄМСТВ
07.12.2010 00:06




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.840 сек. / Mysql: 1570 (0.702 сек.)