:: ECONOMY :: НАПРЯМКИ ТРАНСНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ В ХАРЧОВІЙ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: НАПРЯМКИ ТРАНСНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ В ХАРЧОВІЙ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: НАПРЯМКИ ТРАНСНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ В ХАРЧОВІЙ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 1



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

НАПРЯМКИ ТРАНСНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ В ХАРЧОВІЙ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ

 
07.12.2010 22:51
Автор: Куреда Ніна Миколаївна, кандидат економічних наук, доцент Запорізького національного університету, Бідоленко Наталія Вікторівна, студентка Запорізького національного університету
[Міжнародна економіка та бізнес. Міжнародні відносини. Зовнішньоекономічна діяльність]

Вартісний показник харчової галузі в структурі економіці України охоплює 21% від загального ВВП. На підприємствах з виробництва харчових продуктів зосереджено 4,3% загального обсягу інвестицій.
Одними з перших транснаціональних компаній, що спеціалізуються на виробництві продовольчої продукції та реалізували на практиці свої інвестиції в харчову галузь України, є Cargill Inc., The Coca-Cola Company та Kraft Foods Inc., Nestlé SA.
Американська продовольча корпорація Cargill Inc. спеціалізується на зернових культурах, продуктах на основі крохмалів — патока, глюкозо-фруктові сиропи, продукти глибокої переробки пшениці та інших продуктах [1]. В Україні  Cargill Inc.  працює з 1991 року та представлена компанією ЗАТ «Каргилл» (100% акцій належить Cargill Inc.). В 1995 році корпорація побудувала в Донецькій області завод по виробництву гібридного насіння соняшника,  з 1997 року почав працювати завод корпорації по виробництву змішаних добрив, а в 2000 році був введений в експлуатацію завод по переробці соняшника. В 2005 році Cargill Inc.  придбала в української компанії «Чумак» підприємство по виробництву нерафінованої соняшникової олії в Каховці.
Будучи на сьогоднішній день одним із найбільших інвесторів в Україні, Cargill Inc.  інвестувала більш ніж 140 млн. дол. в основні засоби та близько 100 млн. дол. щорічно інвестує в оборотні кошти для закупок агропродукції в Україні.
Американська харчова компанія The Coca-Cola Company є найбільшим світовим постачальником концентратів, сиропів та безалкогольних напоїв.  Офіційне представництво компанії Coca-Cola в Україні було відкрито у 1992 році.  Перший завод компанії в Україні почав свою діяльність  у Львові з 1994 року, а в 1998 році на повну потужність запрацював новозбудований завод компанії «Cocа-Cola Beverages Ukraine Ltd.» у м. Бровари Київської області. Крім центрального офісу та виробництва в Київській області Cocа-Cola Beverages Ukraine Ltd. має представництва в 10 обласних центрах України, Сімферополі та Кривому Розі. Компанія входить до групи «Coca-Cola HBC». На даний час українська філія компанії The Coca-Cola Company  — це підприємство зі стовідсотковим іноземним капіталом і є одним з найбільших інвесторів в економіку України. За весь час присутності компанії на українському ринку її інвестиції в Україну досягли 272 млн. дол. США та 48 млн. дол. в якості обладнання [2].Асортимент безалкогольної продукції, що пропонує The Coca-Cola  Company українським споживачам, включає напої "Coca-Cola", "Coca-Cola light", "Vanilla Coca-Cola", "Sprite", "Fanta смак апельсина", "Fanta смак лимона", води "BonAqua", "Schweppes тонік", "Фруктайм", енергетичний напій "Burn" та ін..
Американська компанія Kraft Foods Inc. є другою в світі за обсягами виробництва упакованих харчових продуктів. В 1994 році компанія Kraft Foods Inc. підписала угоду з Фондом державного майна України про придбання акцій та здійснення інвестицій у Тростянецьку шоколадну фабрику "Україна".  На цій основі було створено українське підприємство ЗАТ „Крафт Фудз Україна”, що входить до групи компаній Kraft Foods Inc. В 1999 році компанія розширила свою присутність на українському ринку, придбавши фабрику по виробництву чіпсів у Старих Петрівцях Київської області. Там же в 2005 році була побудована фабрика по розфасовці кави потужністю 5 тыс. тонн продукції за рік, інвестиції в цей проект склали 10 млн. дол..
Починаючи з придбання кондитерської фабрики в Тростянці у 1994 р. та річного обороту  4 млн. дол., зараз ЗАТ „Крафт Фудз Україна” володіє трьома  фабриками з 3,5 тис. працівників, 2 тис. торгових представників, з товарообігом в 400 млн. дол. та є лідером не тільки на вітчизняному ринку кондитерських виробів, але й з продажу кави, чіпсів. За цей час інвестиції корпорації в Україну досягли 150 млн. дол. [3].
Український підрозділ Kraft Foods отримав розширену сферу відповідальності за розвиток бізнесу в Молдові (з 2003 р.), у Білорусі, Грузії, Вірменії та Азербайджані (з 2005 р.), та у Казахстані, Узбекистані, Таджикистані, Киргизстані, Туркменістані та Монголії (з 2009 р.). Сьогодні всі ці країни поділяються на території впливу "Крафт Фудз Україна" та "Kraft Foods нові ринки", які, в свою чергу, охоплюють дві групи країн — Східної Європи та Центральної Азії.
Nestlé S.A. — швейцарська компанія, найбільший в світі виробник харчових продуктів. Також Nestle спеціалізується на випуску кормів для домашніх тварин, фармацевтичної продукції та косметики.
В 1994 році компанія Nestlé S.A. відкрила своє представництво в Києві. В 1998 році Nestlé придбала контрольний пакет акцій одного з значних кондитерських виробників України — Львівської кондитерської фабрики «Світоч». В  2003 році в Києві основана компанія «Нестле Україна». Також в цьому році Nestlé придбала 100 % акцій луцької компанії «Волиньхолдинг», що спеціалізується на виробництві холодних соусів під торговою маркою «Торчин». В 2010 році Nestlé придбала ЗАТ «Техноком» — виробника популярної локшини швидкого приготування «Мівіна» [4].
В Україні компанія Nestlé випускає широкий асортимент харчової продукції під торговими марками «Nescafe», «Nesquik», «Nestlé», «Maggi», «Purina», «Торчин», «Світоч» та ін..


Список використаної літератури:
1. ЗАТ „Каргіл” // Режим доступу: http://www.cargill.com/worldwide/ukraine/uk/
2. ІП „Кока-Кола Беверіджиз Україна” // Режим доступу: http://coca-colahellenic.com.ua/
3. ЗАТ „Крафт Фудз Україна” // Режим доступу: http://www.kraftfoods.com.ua/
4. ТОВ „Nestlé Україна” // Режим доступу: http://www.nestle.ua/


e-mail: natvika@yandex.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ФАКТОРИ НЕСТАБІЛЬНОСТІ НА РИНКУ ТОВАРІВ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ В УКРАЇНІ
09.12.2010 18:49
РЕЙТИНГУВАННЯ УКРАЇНСЬКИХ РЕГІОНІВ ЗА ГЛИБИНОЮ ІНТЕГРАЦІЇ ДО СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА
08.12.2010 12:41
ІНВЕСТИЦІЙНА ПРИВАБЛИВІСТЬ ЯК СТРАТЕГІЧНА МЕТА ПІДПРИЄМСТВА
08.11.2010 16:01
ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
07.12.2010 21:23
ІМПАКТ РОЗВИТКУ ДОГОВІРНО-ПРАВОВОЇ БАЗИ І ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНОГО ОБІГУ УКРАЇНИ З КРАЇНАМИ ЛАТИНСЬКОЇ АМЕРИКИ І КАРИБСЬКОГО БАСЕЙНУ
05.12.2010 16:50
ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ ЯК ОСНОВА ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ
05.12.2010 13:41
ОФШОРНИЙ БІЗНЕС У СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
05.12.2010 13:29




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.231 сек. / Mysql: 1630 (0.181 сек.)