:: ECONOMY :: СТАДНА ПОВЕДІНКА ІНВЕСТОРІВ ЯК ФАКТОР ДЕСТАБІЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНИХ ФОНДОВИХ РИНКІВ :: ECONOMY :: СТАДНА ПОВЕДІНКА ІНВЕСТОРІВ ЯК ФАКТОР ДЕСТАБІЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНИХ ФОНДОВИХ РИНКІВ
:: ECONOMY :: СТАДНА ПОВЕДІНКА ІНВЕСТОРІВ ЯК ФАКТОР ДЕСТАБІЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНИХ ФОНДОВИХ РИНКІВ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СТАДНА ПОВЕДІНКА ІНВЕСТОРІВ ЯК ФАКТОР ДЕСТАБІЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНИХ ФОНДОВИХ РИНКІВ

 
08.10.2010 14:06
Автор: Сидоренко Павло Олександрович, аспірант Інституту світової економіки при НАНУ України
[Міжнародна економіка та бізнес. Міжнародні відносини. Зовнішньоекономічна діяльність]

Низька інформаційна ефективність фондових ринків, асиметричний розподіл інформації та схильність учасників торгів до прийняття нераціональних інвестиційних рішень під впливом поведінкових чинників є одними з факторів дестабілізації міжнародних фондових ринків в наш час.  Стадну поведінкою можна визначити як інвестиційну стратегію, яка полягає на наслідуванні поведінки більш досвідчених та авторитетних учасників ринку або приєднанні до пануючого на рику тренду під впливом низки поведінкових факторів: недооцінка власних аналітичних здібностей та переоцінка аналітичних здібностей інших інвесторів, надмірні побоювання щодо нанесення шкоди власній репутації, переоцінка достовірності та ваги інформації, якою володіють інші учасники ринку. Дестабілізуючий вплив стадної поведінки виявляється у значному відхиленні цін від справедливого рівня, у бік зростання, як правило, формуванні ефекту натовпу, що призводить до появи спекулятивних бульбашок .
Емпіричні дані вказують на існування залежність між підвищенням частки інституційних інвесторів в структурі утримувачів акцій та зростанням показників їх наднормової доходності: при збільшенні частки інституційних інвесторів на 18,3%, наднормова доходність зростає на 18,38%, а при зменшенні частки цих інвесторів на 15,95% - знижується на 13,12% [4, ст. 2272]. На нашу думку, це дозволяє зробити висновок про стабілізуючий вплив на цінову динаміку стадної поведінки інституційних інвесторів. Після періоду стадності наднормова доходність акцій, які найчастіше купувались інвесторами під впливом фактору стадної поведінки, є на 2% вищою, ніж аналогічний показник для акцій, що найчастіше продавались [6].
Говорячи про вплив стадної поведінки індивідуальних інвесторів, можна відмітити протилежну залежність між збільшенням їх частки в структурі утримувачів акцій з динамікою показників їх наднормової доходності, що вказує на дестабілізуючий вплив стадної поведінки серед цієї групи інвесторів. Друга половина 90-х років двадцятого століття відзначалась бурхливим розвитком Інтернет – компаній, які почали масово розміщувати свої акції на фондових ринках. Більшість дослідників погоджуються, що це зростання було спричинене надмірно позитивною оцінкою перспектив розвитку цього сектору, стадною поведінкою, ефектом натовпу та іншими поведінковими факторами, тому згадане явище називають терміном «DotCom Bubble». Цікавим є той факт, що  частка індивідуальних інвесторів у структурі утримувачів акцій Інтернет – компаній, станом на березень 2000 року, складала 74,1%, в той час, як для акцій інших секторів цей показник становив 59,8% [4]. Зняття обмежень на операції з акціями цього сектору, які полягали на обмеженні коротких продажів та їх блокуванні на основі домовленостей між утримувачами акцій, разом з іншими факторами, що дозволило раціональним інвесторам вийти з ринку, спричинило стрімке коригування цін у бік їх зменшення до справедливого рівня: до кінця 2000 року акції Інтернет – компаній втратили біля 70% вартості, у порівняння зі своїми максимальними значеннями [3, ст. 1074]. 
Отже, стадна поведінка серед індивідуальних інвесторів призводить, найчастіше, до необґрунтованого зростання цін та формування спекулятивних бульбашок, що має дестабілізуючий вплив на міжнародні фондові ринки. Подальше дослідження цієї проблеми має допомогти розробити ефективні механізми протидії негативному впливу стадної поведінки інвесторів на ефективність функціонування міжнародних фондових ринків.


Список використаної літератури:
1. Le Bon, Gustave. Psychologia Tłumu, Kęty: Antyk, 2004. ( 95 s.).
2. Froot, Kenneth A., Scharfstein, David S., Stein, Jeremy C. Herd on the Street: Information Inefficiencies in a Market with Short – term Speculation//Journal of Finance.- September, 1992 – рр.1461-1484.
3. Hong, Harrison, Scheihkmann, Jose, Xiong, Wei. Asset Float and Speculative Bubbles//Journal of Finance. - June, 2006 – рр. 1073-1117.
4. Nofsinger, John R., Sias, Richard W. Herding and Feedback Trading by Institutional and Individual Investors//Journal of Finance.- December, 1999 – рр. 2263-2295.
5. Ofek, Eli, Richardson, Matthew. DotCom Mania: The Rise and Fall of Internet Stock Prices//Journal of Finance. - June, 2003 – pp. 1113-1137.
6. Wermers, Russ. Mutual Fund Herding and the Impact on Stock Prices//Journal of Finance. – April, 1999 – pp. 581 – 622.


e-mail: p.sydorenko@ukravto.ua

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ДО ПИТАННЯ ПРО ВПЛИВ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ КРИЗИ НА ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНИ
07.10.2010 08:03
ІРО ЯК ІНСТРУМЕНТ ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ
05.10.2010 08:58
СУЧАСНІ ВИМОГИ СОТ ДО СЕРТИФІКАЦІЇ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ ТА ПРОДОВОЛЬЧОЇ СИРОВИНИ
03.10.2010 17:11




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.550 сек. / Mysql: 1630 (0.424 сек.)