:: ECONOMY :: ДО ПИТАННЯ ПРО ВПЛИВ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ КРИЗИ НА ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: ДО ПИТАННЯ ПРО ВПЛИВ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ КРИЗИ НА ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: ДО ПИТАННЯ ПРО ВПЛИВ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ КРИЗИ НА ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ДО ПИТАННЯ ПРО ВПЛИВ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ КРИЗИ НА ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНИ

 
07.10.2010 08:03
Автор: Сидоренко Олексій Миколайович, студентський проректор з наукової роботи Національного університету державної податкової служби України
[Міжнародна економіка та бізнес. Міжнародні відносини. Зовнішньоекономічна діяльність]

Цивілізація людства вже певний відтинок часу розвивається відповідно до двох основних тенденцій – глобалізації та формування інформаційного суспільства.  Саме ці тенденції визначають образ економіки – і світової, і обмеженої рамками окремо взятих держав та їх союзів. Так само глобалізація та формування інформаційного суспільства змінюють суть внутрішньої та зовнішньої політики державних та наддержавних утворень, що яскраво проявляється під час нинішньої світової економічної кризи. Україна не є винятком у цьому процесі. Саме тому на сьогодні актуальним є дослідження зовнішньоекономічної діяльності України.
Спершу дослідимо зовнішньо торгівельний оборот України в до кризовий період, оскільки зовнішня торгівля є однією з основних статей ВВП.
На початок досліджуваного періоду чистий експорт України був додатний і становив 616,5 млн. дол. США, а на кінець періоду він вже має від’ємне значення, і становить – 11321,9 млн. дол. США. На сьогоднішній день зовнішньоекономічне товарне сальдо України також від’ємне і становить – 3131,6353 млн. дол. США. Отримані  дані свідчать про послаблення конкурентоспроможності українських товарів на світовому ринку, орієнтацію вітчизняних споживачів на продукти закордонного виробництва, втрату Україною позицій на світовому ринку в умовах поглиблення глобалізації та світової економічної кризи.
В умовах глобалізації і становлення постіндустріального суспільства, все вагомішу роль у складі зовнішньоекономічної діяльності держав починає відігравати торгівля послугами між країнами.
В цілому на початок досліджуваного періоду чистий експорт послуг з  України був негативний і становив – 2335,9 млн. дол. США. На кінець періоду він також має негативне значення, і становить – 4058,3 млн. дол. США. В цілому за досліджуваний період чистий експорт послуг зменшився на 1722,4 млн. дол. США. На сьогодні чистий експорт послуг Україною  має позитивне значення і становить 5276,3362 млн. дол. США, що свідчить про переорієнтацію Української економіки в умовах кризи.
 Отримані  дані свідчать про не достатній рівень розвитку сфери послуг в Україні і знаходження її на початковій стадії формування інформаційного суспільства, та орієнтацію Української економіки на сферу матеріального виробництва.
В цілому, підсумовуючи результати проведеного аналізу, можна зробити висновки про те, що в до кризовий період зовнішньоекономічна діяльність України була спрямована на забезпечення додатної величини чистого експорту, активне залучення іноземних інвестицій та популяризацію України на світовому ринку. На даному етапі Україна перебуває на стадії зародження постіндустріального суспільства, і в сучасних умовах глобалізації займає місце сировинно-індустріальної країни. Для зміни цього статусу наша держава повинна змінити структуру імпорту, замість енергоносіїв імпортувати енергозберігаючі технології, змінити спеціалізацію країни з індустріально-аграрної на сферу послуг, покращувати інвестиційний клімат. Необхідно припинити експорт давальницької сировини, який не приносить значних прибутків, а залучити дану сировину на виробництво вітчизняних товарів за новітніми технологіями, з метою витіснення імпорту з національного ринку і покращення зовнішньоекономічного торговельного товарного балансу.


Список використаної літератури:
1. Статистичний щорічник України за 2007 р. –  К.: «Консультант», 2008. – 572 .с
2. www.ukrstat.org.ua


e-mail: sidorenko007@ukr.net

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СТАДНА ПОВЕДІНКА ІНВЕСТОРІВ ЯК ФАКТОР ДЕСТАБІЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНИХ ФОНДОВИХ РИНКІВ
08.10.2010 14:06
ІРО ЯК ІНСТРУМЕНТ ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ
05.10.2010 08:58
СУЧАСНІ ВИМОГИ СОТ ДО СЕРТИФІКАЦІЇ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ ТА ПРОДОВОЛЬЧОЇ СИРОВИНИ
03.10.2010 17:11




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.198 сек. / Mysql: 1599 (0.156 сек.)