:: ECONOMY :: ВПРОВАДЖЕННЯ СВІТОВОГО ДОСВІДУ УПРАВЛІННЯ БАНКІВСЬКИМИ РИЗИКАМИ :: ECONOMY :: ВПРОВАДЖЕННЯ СВІТОВОГО ДОСВІДУ УПРАВЛІННЯ БАНКІВСЬКИМИ РИЗИКАМИ
:: ECONOMY :: ВПРОВАДЖЕННЯ СВІТОВОГО ДОСВІДУ УПРАВЛІННЯ БАНКІВСЬКИМИ РИЗИКАМИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 21



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ВПРОВАДЖЕННЯ СВІТОВОГО ДОСВІДУ УПРАВЛІННЯ БАНКІВСЬКИМИ РИЗИКАМИ

 
22.06.2010 11:08
Автор: Заярна Юлія Вікторівна, випускниця Кримського економічного інституту ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім.В.Гетьмана»
[Банківська справа. Фінанси і кредит. Фінансовий аналіз. Фінанси суб'єктів господарювання]
Прагнення України інтегрувати до Європейського Союзу вимагає реформування багатьох секторів економіки, в тому числі і банківський. Тому зараз у державі йде процес реформування та адаптації законодавства у банківській сфері до міжнародних вимог.
З метою забезпечення стабільності міжнародної фінансової системи та більш справедливої конкуренції в 1987 році Базельським комітетом регулювання банківської діяльності була прийнята угода про єдині міжнародні стандарти достатності капіталу, яка дістала назву «Базельська угода про конвергенцію капіталу». Однак, ця угода була недосконалою і тому у 2005 році доопрацьовані принципи Базельської угоди знайшли відображення у документі «Базель ІІ» [2].
Базельська угода базується на визначенні структури капіталу та врахуванні кредитного ризику, пов’язаного з різними видами активів та позабалансових зобов’язань банку. Основні стандарти угоди єдині для всіх банківських уста¬нов, що перебувають під юрисдикцією країн, які прийняли цю угоду, а регулюючі органи – мають право самостійно встановлювати коефіцієнти ризику та визначати деякі складові капіталу.
Базельською угодою введено поняття регулятивного капіталу, тобто – це капітал, в розрахунку якого враховані всі майбутні ризики, які бере на себе банк. В Україні він визначається за методикою НБУ як величина власних коштів банку, які використовуються для регулювання банківської діяльності за допомогою економічних нормативів. Він повинен забезпечувати захист вкладів і фінансову стійкість банку.
Відповідно до Інструкції НБУ «Про порядок регулювання діяльності банків в Україні » № 368 від 28.08.2001р. мінімальний розмір регулятивного капіталу банку у 2010 році для функціонуючих банків визначений у сумі еквівалентної 10 млн. євро на 01.01.2010 р. [1]
Базельська угода стала значним кроком у напрямку стабілізації міжнародної фінансової системи та зростання банківського капіталу. Зв’язок капіталу та кредитного ризику зумовлений, насамперед, здатністю капіталу нейтралізувати втрати через неплатоспроможність позичальників. Але Базельською угодою не враховуються інші види ризиків, такі як відсотковий, валютний, ризик ліквідності. Тому пошук нових досконалих методів визначення адекватності капіталу триває.
Також треба слід зауважити, що впровадження норм Базельської угоди для українських банків може бути досить проблематичним. Це обумовлюється тим, що для більшості банків введення «Базеля-2» приведе до посилювання регулятивних вимог до достатності капіталу, оскільки при розрахунку показника капіталом повинні будуть покриватися не лише кредитовий і ринковий, але й операційний ризики.
Впровадження ж передових систем оцінки ризиків вимагає від банків великих витрат, тобто введення нових методик можливе лише для обмеженої групи провідних банків, що мають просунуті системи оцінки ризиків.
Тобто, впроваджувати реформи необхідно таким чином, щоб вони змогли вирішити проблеми діяльності у цьому секторі та були максимально наближені до європейських стандартів.

Список використаної літератури:
1. Інструкції НБУ «Про порядок регулювання діяльності банків в Україні» № 368 від 28.08.2001р. зі змінами та доп.
2. Международная конвергенция измерения капитала и стандартов капитала: Уточненные рамочные подходы [Електронний ресурс] - режим доступу до матеріалу: www.cbr.ru/today/pk/Basel.pdf

e-mail: zay-yulenka@yandex.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
МІЖНАРОДНИЙ КАПІТАЛ ЯК ФАКТОР ВПЛИВУ НА МОДЕРНІЗАЦІЮ ФІНАНСОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
18.06.2010 16:07
РОЗВИТОК СПОЖИВЧОГО КРЕДИТУВАННЯ В УКРАЇНІ
15.06.2010 17:35




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.292 сек. / Mysql: 1541 (0.221 сек.)