:: ECONOMY :: ПРО МОЖЛИВІСТЬ УЛЬТРАЗВУКОВОГО КОНТРОЛЮ ДОВГИХ ВИРОБІВ НАПРАВЛЕНИМИ ВИСОКОЧАСТОТНИМИ ІМПУЛЬСАМИ :: ECONOMY :: ПРО МОЖЛИВІСТЬ УЛЬТРАЗВУКОВОГО КОНТРОЛЮ ДОВГИХ ВИРОБІВ НАПРАВЛЕНИМИ ВИСОКОЧАСТОТНИМИ ІМПУЛЬСАМИ
:: ECONOMY :: ПРО МОЖЛИВІСТЬ УЛЬТРАЗВУКОВОГО КОНТРОЛЮ ДОВГИХ ВИРОБІВ НАПРАВЛЕНИМИ ВИСОКОЧАСТОТНИМИ ІМПУЛЬСАМИ
 
UA  PL  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 40

Термін подання матеріалів

24 квітня 2025

До початку конференції залишилось днів 8



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПРО МОЖЛИВІСТЬ УЛЬТРАЗВУКОВОГО КОНТРОЛЮ ДОВГИХ ВИРОБІВ НАПРАВЛЕНИМИ ВИСОКОЧАСТОТНИМИ ІМПУЛЬСАМИ

 
24.03.2025 22:36
Автор: Бороденко Олексій Миколайович, аспірант кафедри інформаційно-вимірювальних технологій, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», м. Харків, Україна
[26. Технічні науки;]


В усьому світі експлуатується безліч протяжних інженерних конструкцій й інших об'єктів, основними з яких є нафто- і газопроводи, залізничні рейки, тепло- і водомагістралі, канали вантових мостів, плоскі річкові палі тощо. Результатом тривалої експлуатації багатьох конструкцій у природних умовах є утворення в них дефектів різного походження й форми (тріщини, корозія тощо). Для запобігання аварійних ситуацій при експлуатації таких протяжних об'єктів повинен постійно проводитися моніторинг їхнього технічного стану.

У зв'язку із цим у різних країнах проводяться дослідження з розробки нових технологій діагностики й контролю якості довгих елементів інженерних конструкцій з використанням методу далекодіючого ультразвукового контролю спрямованими низькочастотними ультразвуковими хвилями (УЗК). Спрямовані хвилі можуть поширюватися на значні відстані від місця розміщення п’єзоелектричних перетворювачів (ПЕП), що дозволяє по відбитих з виробу сигналах виявляти, наприклад, корозійні ураження та внутрішні дефекти. Імпульси направлених хвиль характеризуються невеликим загасанням, тому що енергія при поширенні концентрується між нижньою й верхньою поверхнями труби. При УЗК трубопроводів спрямованими хвилями використовується саме їхня здатність поширюватися на більші відстані, що дозволяє контролювати ділянки трубопроводів від декількох метрів до декількох сотень метрів. Тому в порівнянні із традиційними методами контролю продуктивність контролю спрямованими хвилями набагато вище, а вартість нижче.

Використання низькочастотних засобів контролю, з одного боку, підвищують його продуктивність, а з іншого мають недостатню чутливість особливо до дефектів, витягнутих уздовж утворюючої. Таким чином, висока чутливість традиційного контролю при низькій продуктивності й недостатня чутливість при високій продуктивності низькочастотних методів і засобів привели до спроби довести, що запропонована в даній роботі технологія контролю довгомірних виробів високочастотними імпульсами працює не тільки для контролю стрижнів, а також і труб. Проведено експерименти контролю труб різного діаметру та товщини з застосуванням розробленого луна-дифракційного методу. На рис. 1 наведено зображення стенду, на якому проводилися дослідження з контролю труб.




Рис. 1. Стенд для контролю сталевої труби

На рис.1 наведено: 1 – дефектоскоп УД2-12; 2 – сталева труба; 3 – сталева труба з різьбою; 4 – п’єзоелектричний перетворювач.

Об’єктом контролю була сталева труба довжиною l = 890 мм, товщина стінки h = 10 мм, внутрішній діаметр d = 55 мм. Випромінювач фіксували біля торця на поверхні труби, приймач переміщували вздовж утворюючої труби та фіксували наявність сигналів з трьох взаємно перпендикулярних сторін. Послаблення амплітуди імпульсу реєстрували через 100 мм переміщення приймача. Результати досліджень наведено на рис.2 у вигляді графіку залежності затухання амплітуди з відстанню при переміщенні прийомного перетворювача від випромінювача. Контроль виконували перетворювачами П121-2,5-50 °-002 з кутом введення УЗК 50° та частотою заповнення імпульсу 2,5 МГц. 




Рис. 2. Графік залежності послаблення амплітуди з відстанню: 1 – графік, у разі коли приймач та випромінювач розташовані на одній утворюючій; 2 – графік, у разі коли приймач зміщений на чверть периметра від утворюючої; 3 – графік, у разі коли приймач зміщений на півпериметра від утворюючої.

Таким чином встановлена можливість ультразвукового контролю довгих виробів високочастотними імпульсами.


______________________________

Науковий керівник: Сучков Григорій Михайлович, доктор технічних наук, професор, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"




Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
FUNDAMENTAL LAMB WAVE MODE DISPERSION CHARACTERISTICS IN COMPOSITES
25.03.2025 01:56
УЛЬТРАЗВУКОВИЙ КОНТРОЛЬ ДОВГИХ СТРИЖНІВ НАПРАВЛЕНИМИ ІМПУЛЬСАМИ ВИСОКОЇ ЧАСТОТИ
25.03.2025 01:21
КОНТРОЛЬ ТРУБ З РІЗЬБОЮ НА ОДНОМУ КІНЦІ
24.03.2025 22:23
УЛЬТРАЗВУКОВІ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ З ВИЯВЛЕННЯ ДЕФЕКТІВ В ДОВГИХ СТИРЖНЯХ ЛУНА МЕТОДОМ ПІД ВЕЛИКИМИ КУТАМИ ПРОМЕНІВ НА ЗНАЧНІЙ ВІДСТАНІ
24.03.2025 22:05
РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ ВОДІННЮ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
24.03.2025 21:09
РОЗВИТОК ЕКСПЕДИТОРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЯК МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРАНСПОРТНИХ ПОСЛУГ
24.03.2025 20:46
ПОРІВНЯННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ОПЕРАЦІЙНИХ СИСТЕМ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ РЕАЛІЗАЦІЇ КІБЕРАТАК ЗА ДОПОМОГОЮ КРИТЕРІЮ ПІРСОНА
20.03.2025 17:32
METHODS FOR PROTECTING CONCRETE FROM CORROSION
11.03.2025 16:27
USING PARAMETRIC RESONANCE TO CREATE EFFICIENT POWER SUPPLIES FOR UNMANNED VEHICLES
10.03.2025 22:19




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.260 сек. / Mysql: 1717 (0.193 сек.)