Атестаційна діяльність у сфері публічного управління регламентована процесуальними нормами та реалізується через специфічне провадження – атестаційне. Зміст зазначеного провадження полягає у регламентації процесуальної діяльності щодо визначення відповідності встановленим державою стандартам об’єкта, який атестується [1].
Це провадження не має на меті вирішення конфлікту, що виникає у зв’язку з виконанням своїх обов’язків відповідного об’єкта. Тобто воно належить до групи публічно-сервісних проваджень. Зміст та особливості атестаційного провадження досліджені в монографічній роботі О.В. Кузьменко «Теоретичні засади адміністративного процесу». [2]. На її думку, атестаційні провадження – це самостійний вид проваджень в адміністративному процесі, котрий являє собою регламентовану адміністративно-процесуальними нормами діяльність уповноважених органів, під час якої вирішуються питання про ідентифікацію, інвентаризацію або встановлення міри відповідності об’єктів атестаційної системи оціночним критеріям, необхідним для подальшого функціонування у визначеній сфері.
Правовими засадами проведення атестаційного провадження щодо дер-жавних службовців є Положення про порядок проведення атестації державних службовців органів виконавчої влади та Типове положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування.
В атестаційному провадженні можна виділити наступні стадії:
• підготовка справи про атестацію державного службовця;
• розгляд атестаційної справи;
• прийняття рішення щодо атестації державного службовця;
• оскарження прийнятого рішення;
• виконання прийнятого рішення [2].
Такий підхід до класифікації стадій адміністративних проваджень певним чином дозволяє вибудувати відповідну складову адміністративного процесу і систему адміністративного процесуального права як галузі правової системи України. Хоча немає сумніву, що з’являться певні заперечення.
Дійсно, атестаційне провадження визначається адміністративно- процесуальними нормами. Водночас здійснення провадження спрямоване на ідентифікацію, інвентаризацію об’єкта, але притягнення об’єкта до відповідальності, міра покарання не є змістом атестаційного провадження, а є іншим провадженням адміністративно-деліктного характеру, яке порушується за результатами висновків атестації.
Отже, атестаційне провадження належить до групи публічно-сервісних проваджень, якими охоплюється публічно-правова процесуальна діяльність щодо задоволення потреб фізичних та юридичних осіб креативного характеру.
Список літератури:
1. Адміністративні провадження та їх види. URL: https://studies.in.ua/admnstrativne-procesualne-pravo-ukrainu/1973-admnstrativn-provadzhennya-ta-yih-vidi.html
2. Атестаційне провадження: поняття, зміст та процесуальний порядок здійснення. URL: https://studfile.net/preview/5129932/page:16/
|