:: ECONOMY :: ПЕРЕДУМОВИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ ВИТРАТ :: ECONOMY :: ПЕРЕДУМОВИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ ВИТРАТ
:: ECONOMY :: ПЕРЕДУМОВИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ ВИТРАТ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПЕРЕДУМОВИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ ВИТРАТ

 
12.03.2010 23:55
Автор: Чиж Віра Іванівна, доктор економічних наук, професор, завідуюча кафедрою контролю і аудиту Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, м. Луганськ
[Облік і аудит. Бухгалтерський облік. Управлінський облік. Податковий облік. Контроль і ревізія]
Трансформація економічних відносин в Україні, зміна форми власності багатьох підприємств суттєво вплинула на перетворення форм контролю. На зміну тотальному державному контролю прийшов внутрішній контроль власника, що зумовлює необхідність визначення передумов його здійснення.
Контроль є загальновизнаною функцією управління, яка забезпечує зворотній зв'язок між поставленою метою та досягнутими результатами. Вітчизняний досвід організації внутрішнього контролю спрямований на організацію перевірок виробничих показників, таких як: використання ресурсів, фінансових результатів, майнового стану і має ретроспективний характер.
Під внутрішнім контролем розуміють систему заходів відповідності діяльності підприємства встановленим завданням, надання керівництву інформації про стан об’єктів, що перевіряються, а також рекомендації щодо цих об’єктів, які сприятимуть прийняттю управлінських рішень. У літературі внутрішній контроль пов’язують з Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» і виділяють його як самостійну сферу діяльності з формулюванням завдань та вимог. Але такий підхід можна визнати справедливим лише до діяльності спеціальних підрозділів підприємства, які створені з метою контролю, а саме: інвентаризаційних комісій, наглядових рад та ревізійних комісій акціонерних товариств.
За нашою думкою, внутрішній контроль є функцією, яка невід’ємна від інших управлінських функцій, і в першу чергу – облікової. Тому методологія внутрішнього контролю має органічно доповнювати функціональні обов’язки управлінського персоналу і бухгалтерів, оскільки контрольна функція закладена у процедури обліку.
Посилення контрольної облікової функції щодо витрат можливе за умов розвитку підсистеми управлінського обліку, в якій здійснюється формування інформації про витрати і надання її за запитом управлінському персоналу. Особливістю реалізації функції контролю щодо витрат полягає у тому, що контроль може носити не тільки ретроспективний, але й превентивний характер. Превентивний контроль дозволяє забезпечити реальний управлінський вплив, в той час як ретроспективний контроль в управлінні витратами дозволяє тільки констатувати рівень виховання запланованих завдань. Відповідно до цього, організаційні та методичні підходи щодо внутрішнього контрою витрат знаходяться у площині управлінського обліку.
Організаційною передумовою внутрішнього контролю є сегментний підхід до визначення місць виникнення витрат і центрів відповідальності та стандартизація облікових процедур. Управляти затратами важко на основі узагальнених даних бухгалтерської звітності, потрібна більш деталізована інформація, яку і забезпечує сегментний підхід до формування інформації щодо затрат. Такий підхід розділяє управлінський процес на чотири стадії, в кожній з яких використовують дані обліку за сегментами, а саме оцінка стратегічних альтернатив; поширення стратегії в організації; ухвалення тактичних програм, які з найбільшою імовірністю будуть ефективні з погляду досягнення організацією своїх стратегічних цілей; моніторинг показників діяльності підрозділів підприємства. Складовими моделі обліку за сегментами є внутрішньогосподарське планування, оперативно-технічний облік і внутрішньовиробнича звітність.
Методологічною передумовою внутрішнього контролю слід визнати моделювання. Моделювання в інформаційному забезпеченні управління витратами і забезпеченні контролю – це елемент систематизації обліку. Воно дозволяє зробити добір адекватних варіантів обліку і забезпечити раціональне управління обліковим процесом. З позиції управління витратами найбільш актуальним є моделювання форм і змісту первинних документів, робочого плану рахунків бухгалтерського обліку, облікової політики й облікових процедур при побудові системи управлінського обліку.

e-mail: vera-chizh@yandex.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПРОБЛЕМИ ВПРОВАДЖЕННЯ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ У БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК БАНКІВ УКРАЇНИ
15.03.2010 08:35
РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЗБАЛАНСОВАНОЇ СИСТЕМИ ПОКАЗНИКІВ ЯК ПЕРЕДУМОВА ОБЛІКУ РЕЗУЛЬТАТІВ ДІЯЛЬНОСТІ
13.03.2010 18:19
ПРЕДМЕТ ОРГАНІЗАЦІЇ КОНТРОЛЮ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.03.2010 00:07
ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СИСТЕМИ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ УКРАЇНИ
11.03.2010 22:25
СПРОЩЕНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ СУБ’ЄКТА МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
11.03.2010 09:55
ЩОДО ОБЛІКУ СТАНУ ТА РУХУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ЯК ЕЛЕМЕНТУ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АУДИТУ
10.03.2010 23:30
ФІНАНСОВИЙ МОНІТОРИНГ У ПРОТИДІЇ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ (ВІДМИВАННЯ) ДОХОДІВ, ОДЕРЖАНИХ ЗЛОЧИННИМ ШЛЯХОМ
10.03.2010 09:37




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.714 сек. / Mysql: 1570 (0.622 сек.)