:: ECONOMY :: СВІТОВІ ТЕНДЕНЦІЇ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В ЕНЕРГЕТИЧНОМУ СЕКТОРІ: ВПЛИВ ВІЙНИ ТА НОВІ ВИКЛИКИ :: ECONOMY :: СВІТОВІ ТЕНДЕНЦІЇ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В ЕНЕРГЕТИЧНОМУ СЕКТОРІ: ВПЛИВ ВІЙНИ ТА НОВІ ВИКЛИКИ
:: ECONOMY :: СВІТОВІ ТЕНДЕНЦІЇ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В ЕНЕРГЕТИЧНОМУ СЕКТОРІ: ВПЛИВ ВІЙНИ ТА НОВІ ВИКЛИКИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 17



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СВІТОВІ ТЕНДЕНЦІЇ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В ЕНЕРГЕТИЧНОМУ СЕКТОРІ: ВПЛИВ ВІЙНИ ТА НОВІ ВИКЛИКИ

 
18.12.2024 13:54
Автор: Покровська Наталія Миколаївна, кандидат економічних наук, старший викладач, НТУУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"
[1. Економічні науки;]


Нинішня енергетична криза, спричинена вторгненням Росії в Україну, суттєво змінила глобальні енергетичні ланцюги постачання та підштовхнула країни й компанії до пришвидшення переходу до чистої енергетики та декарбонізації. Внаслідок цього, на енергетичний сектор покладено важливу роль у забезпеченні енергопостачання в умовах нестабільності. 

На даний момент у світовому енергетичному секторі працює близько 65 мільйонів осіб, що становить приблизно 2% від глобальної зайнятості. Ці працівники розподілені по трьох основних напрямках: постачання палива (21 мільйон), енергетика (20 мільйонів), та кінцеве використання енергії, включаючи енергоефективність та виробництво транспортних засобів (24 мільйони). Більше половини працівників енергетичного сектору вже зайняті у чистій енергетиці, зокрема в проектах, що активно реалізуються в рамках глобальних зусиль по зменшенню викидів вуглецю. 

Енергетичний сектор потребує висококваліфікованих працівників. Сьогодні близько 45% працівників енергетичного сектору мають високий рівень кваліфікації, що значно перевищує середній рівень в економіці. Для сектору чистої енергетики ця частка ще вища. Зважаючи на швидкий розвиток нових енергетичних технологій, особливо в напрямках відновлювальних джерел енергії та інноваційних рішень у сфері зберігання енергії, необхідність у висококваліфікованих фахівцях буде тільки зростати.

Серед найбільших енергетичних ринків у світі, Китай має найбільшу кількість працівників у енергетичному секторі — близько 20 мільйонів, що становить 2,5% від загальної зайнятості країни. У Європі та Північній Америці в енергетичному секторі працює близько 15 мільйонів осіб, що становить відповідно 2,4% та 3,4% від загальної кількості працівників.

Найбільше працівників задіяно у сфері постачання палива, зокрема в нафтовому секторі, де працює майже 8 мільйонів осіб. Вуглевидобування та газова інфраструктура займають відповідно 6,3 мільйона та 3,9 мільйона працівників. У секторі електрогенерації працює близько 11,3 мільйона осіб, а в передачі та розподілі енергії — ще 8,5 мільйона. Окремо варто виділити 13,6 мільйона працівників, які зайняті у виробництві транспортних засобів, а також 10,9 мільйона — у сфері енергоефективності. Зокрема, відзначається стрімке зростання зайнятості у секторах сонячної та вітрової енергетики, що займають понад 50% від загальної кількості працівників енергетичного сектору [2].

В Україні ситуація у сфері енергетики також не є стабільною. Станом на 2024 рік в українському енергетичному секторі працює близько 450 тисяч робітників, що складає десь 3% від населення країни. На початку літка 2024 року на Єдиному порталі вакансій Державної служби зайнятості було розміщено близько 3,7 тисяч вакансій для енергетиків, електромонтерів та електриків, а також 250 вакансій для слюсарів-електриків і до 140 вакансій для інженерів-електриків [1]. Однак попит на ці професії значно перевищує пропозицію. Зокрема, існує дисбаланс між кваліфікаціями працівників і вимогами, що ставляться до них у різних регіонах України, особливо у вугледобувній та атомній енергетиці.

Виклики та перспективи енергетичного сектора у глобальному контексті стикається з великою потребою у кадрах для реалізації нових проектів з відновлювальної енергетики та зменшення викидів CO₂. Проте успіхи в цій сфері залежатимуть в цілому від здатності певної країни і компаній залучати, навчати та сертифікувати нових енергетиків, зокрема в тих регіонах, де існує значний дефіцит кваліфікованої робочої сили. Це вимагатиме не тільки технологічних інновацій, а й стратегічних рішень у сфері освіти та професійної підготовки, що забезпечить стабільне постачання кваліфікованої робочої сили для енергетичного сектору в глобальному контексті.

Список літератури:

1. Звіт про результати  діяльності НКРЕКП, 2023 [Електронний ресурс]. – Доступ: https://www.nerc.gov.ua/storage/app/sites/1/Docs/Byuleten_do_richnogo_zvitu/broshura_ do_richnogo_zvitu_nkrekp-2023.pdf

2. World Energy Employment [Електронний ресурс]. – Доступ: https://iea.blob.core.windows.net/assets/04c89ed5-21e6-4a19-8a90-8347591dbd06/WorldEnergyEmployment.pdf

3. Державна служба статистики [Електронний ресурс]. – Доступ: https://www.ukrstat.gov.ua/

4. Підлісна О.А., Чепіжко Л.М. Аналіз тенденцій міжнародного співробітництва України з питань розвитку альтернативної енергетики. Інвестиції: практика та досвід, 2024, № 19. С. 157-163.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ З ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ: ПЕРСПЕКТИВИ ТА ВИКЛИКИ
20.12.2024 11:29
АДАПТАЦІЯ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ ДО НОВИХ УМОВ РОБОТИ: ВІДДАЛЕНІ СЕРВІСИ ТА КІБЕРБЕЗПЕКА
19.12.2024 00:38
ДЕМОГРАФІЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЯК КЛЮЧОВИЙ ВИКЛИК ФІНАНСОВІЙ БЕЗПЕЦІ ДЕРЖАВИ
18.12.2024 22:26
ПЕРСПЕКТИВНІ МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ
18.12.2024 16:19
ПЕРСПЕКТИВНІ МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ БОРГОВОГО ПОРТФЕЛЯ ДЕРЖАВИ
18.12.2024 16:14
МЕХАНІЗМИ РОЗВИТКУ НЕДЕРЖАВНИХ ПЕНСІЙНИХ ФОНДІВ ЯК СКЛАДОВОЇ ПЕНСІЙНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
18.12.2024 15:46
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ЕВОЛЮЦІЇ ПОНЯТТЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
18.12.2024 14:11
ВИКЛИКИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ У ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ
18.12.2024 02:03
AGILE PHILOSOPHY OF TRANSFORMATION IN UKRAINE: ECONOMY AND IT ENTREPRENEURSHIP DURING THE WAR
17.12.2024 23:59
СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО ЯК ІНСТРУМЕНТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНКЛЮЗИВНОГО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ
17.12.2024 23:41




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.193 сек. / Mysql: 1599 (0.151 сек.)