:: ECONOMY :: АНАЛІЗ СТАНУ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ З НЕРВОВИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ :: ECONOMY :: АНАЛІЗ СТАНУ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ З НЕРВОВИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ
:: ECONOMY :: АНАЛІЗ СТАНУ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ З НЕРВОВИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 17



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АНАЛІЗ СТАНУ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ З НЕРВОВИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ

 
18.12.2024 02:11
Автор: Бутко Любов Анатоліївна, кандидат фармацевтичних наук, доцент, Київський медичний університет; Ставицька Катерина Віталіївна, Київський медичний університет; Бутко Аліна Юріївна, кандидат фармацевтичних наук, доцент, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця
[19. Фармацевтичні науки;]

ORCID: 0000-0003-4899-7877 Liubov Butko

ORCID: 0000-0003-3985-6765 Alina Butko

Захворювання нервової системи є важливою медико-соціальною проблемою. У структурі загальної захворюваності та смертності населення нервові розлади займають одну з лідируючих позицій (близько 40 % дорослого населення України мають різні види неврологічних порушень) [1]. 

Метою дослідження є аналіз соціально-економічних проблем фармацевтичної допомоги хворим на нервові розлади в сучасних умовах. Для проведення дослідження використовували методи документального та безпосереднього спостереження в динаміці років, причому порівнювали показники до 2022 року та з моменту повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. 

В процесі аналізу було виявлено, що поширеність нервових розладів серед населення за останні 3 роки значно зросла. Причиною цьому є війна – подія, що має надзвичайно серйозний вплив на психологічний стан людини.  Погіршення психоемоційного стану українців підтверджується збільшенням кількості тривожних та депресивних станів, зокрема, депресій, стресового синдрому, а також психосоматичними проявами (стрибками артеріального тиску, головними болями, порушенням сну, розладами травлення, метушливістю). Люди перебувають в стані постійного стресу, що перевантажує психіку і нервову систему, спричиняє емоційну втому. Статистика підтверджує, що 42 % населення мають генералізований тривожний розлад, ознаками якого є проблеми зі сном, напруження у м’язах, дратівливість, хвилювання [2]. 

Є декілька шляхів вирішення даної проблеми. Невід’ємною частиною міроприємств щодо тривалої профілактики нервових розладів має стати підвищення освітнього рівня пацієнтів. Крім того, лікар, призначаючи лікувальну терапію, повинен враховувати спосіб життя хворого, споживчу спроможність пацієнтів даної групи, а також цінову доступність ліків.

Саме в такій ситуації помічником лікаря є фармацевтичний працівник з достатнім рівнем професійних знань та практичних навичок, який сприятиме покращенню терапевтичної ефективності та підвищенню якості життя пацієнта. Слід відмітити, що фармацевтична допомога можлива лише при наявності достатньої компетенції співробітників аптек та відповідальності за надання допомоги. Професійний розвиток фармацевтичних спеціалістів передбачає виконання наступних обов’язків: турбота про хворого,  намагання задовольнити його потреби, навички психології спілкування із споживачами, безперервне підвищення кваліфікації. 

Наступним етапом досліджень був аналіз українського ринку. Аналіз фармацевтичного ринку України суттєво змінився, що створює певні проблеми в процесі вибору лікарських засобів [3]. З цією метою сформований інформаційний масив асортименту ЛЗ. Згідно з Державним реєстром лікарських засобів станом на кінець 2024р. класифікують сім груп зареєстрованих в Україні лікарських засобів різних фармакотерапевтичних груп, які діють на нервову систему, що становлять понад 2000 препаратів [4]. 

До них належать наступні групи:

- N01  анестетики;

- N02 анальгетики;

- N03 протиепілептичні засоби;

- N04 протипаркінсонічні засоби;

- N05 психолептичні засоби;

- N06 психоаналептики;

- N07 інші засоби.

В структурі асортименту лідируюче положення займають фармакотерапевтичні групи: N01, N02 та N05. Слід також відмітити, що до їх складу входить приблизно однакова кількість як препаратів іноземного, так і вітчизняного виробництва.

Таким чином, проведені дослідження свідчать про наявність на ринку значної кількості безпечних, ефективних та якісних препаратів даного профілю. Науково обґрунтована фармакотерапія значно підвищує якість життя хворих на нервові розлади, сприяє швидкому одужанню, зменшенню кількості побічних ефектів, а раціонально організована фармацевтична допомога є важливою складовою сучасної медицини.

Список літератури:

1. Лікарські засоби, що впливають на нервову та серцево-судинну систему: навч. методичний посібник / співав. Е.Г. Колот, Н.М. Дев’яткіна. Полтава: ТОВ НВП «Укрпромторгсервіс», 2019. 150с.

2. Moroziuk К. Sleeping Disorders due to the Distress of War. PMGP [Internet]. 2023 Jun. 30 [cited 2024 Dec. 15];8(2). Available from: https://grobid.e-medjournal.com/index.php/psp/article/view/428

3. Компендіум on line [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://compendium.com.ua/use_introductio.

4. Державний реєстр лікарських засобів України. URL : http://www.drlz.com.ua/



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА РИНКУ ПАРАФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ
18.12.2024 02:20




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.227 сек. / Mysql: 1599 (0.178 сек.)