:: ECONOMY :: РОЗПОДІЛ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ РЕСУРСІВ МІЖ СИСТЕМАМИ ТУМАННИХ ОБЧИСЛЕНЬ ТА IoT-ПРИСТРОЯМИ :: ECONOMY :: РОЗПОДІЛ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ РЕСУРСІВ МІЖ СИСТЕМАМИ ТУМАННИХ ОБЧИСЛЕНЬ ТА IoT-ПРИСТРОЯМИ
:: ECONOMY :: РОЗПОДІЛ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ РЕСУРСІВ МІЖ СИСТЕМАМИ ТУМАННИХ ОБЧИСЛЕНЬ ТА IoT-ПРИСТРОЯМИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 25



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

РОЗПОДІЛ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ РЕСУРСІВ МІЖ СИСТЕМАМИ ТУМАННИХ ОБЧИСЛЕНЬ ТА IoT-ПРИСТРОЯМИ

 
21.11.2024 21:56
Автор: Ляпандра Андрій Степанович, магістрант, Західноукраїнський національний університет, м. Тернопіль
[2. Інформаційні системи і технології;]

Актуальність роботи зумовлена стрімким розвитком Інтернету речей (IoT) і туманних обчислень, що створює нові виклики та можливості для розподілу обчислювальних ресурсів і оптимізації продуктивності в мережах із високою щільністю пристроїв та інтенсивними навантаженнями. Зростаючий обсяг даних, що генерується IoT-пристроями, вимагає нових методів обробки та передачі інформації, особливо для завдань, що потребують великої обчислювальної потужності та низької затримки [1–4]. Використання туманних обчислень дозволяє зменшити затримку і знизити навантаження на хмарні ресурси шляхом обробки даних ближче до джерела їх створення, тобто на граничних або туманних вузлах [3, 5].

У сучасних дослідженнях велика увага приділяється розподілу завдань між пристроями IoT, туманними вузлами та хмарними серверами з метою зниження енергоспоживання і підвищення ефективності систем [4]. Для цього розробляються методи на основі метаевристичних алгоритмів і машинного навчання, які забезпечують оптимальне використання обчислювальних ресурсів, адаптуючись до динамічних умов мережі та вимог додатків [1, 7]. Деякі роботи пропонують рішення для обробки енергоємних задач у мобільних мережах із використанням методів розподілу обчислень на основі алгоритмів глибокого підкріплення [8].

Крім того, актуальність цієї роботи підкріплюється потребою в розробці ефективних стратегій управління енергоспоживанням у туманних обчисленнях, що є критичним фактором для забезпечення тривалої автономності пристроїв IoT і мінімізації загальних витрат на обчислення [9]. 

У дослідженні використано підходи до оптимізації передачі обчислень, що зменшують затримки і підвищують ефективність обробки великих обсягів даних в умовах обмежених ресурсів [6].

Парадигма периферійних обчислень у поєднанні з штучним інтелектом вважається перспективною технологією в сфері IoT. Для ефективного навчання в інтерактивних середовищах та прийняття автономних рішень можна досліджувати методи машинного навчання, що використовують цілочисельне лінійне програмування. Ці методи застосовують математичні методи оптимізації для моделювання проблем прийняття рішень та забезпечують оптимальний вибір на основі обмежень та цілей. Хоча підкріплювальне навчання є ефективним підходом для навчання в інтерактивних середовищах, цілочисельне лінійне програмування пропонує додатковий метод оптимізації прийняття рішень та розподілу завдань у екосистемі IoT. Передача обчислювальних завдань на основі цілочисельного лінійного програмування у периферійних обчисленнях є методом ефективного використання доступних обчислювальних ресурсів на межі мережі. Потреба в цьому методі зменшення затримки в системах периферійних обчислень стала рушійною силою його розробки. На відміну від передачі даних до централізованого хмарного середовища, в периферійних обчисленнях дані обробляються на місці або поруч із точкою їх походження. Цей метод має потенціал значного підвищення продуктивності системи шляхом зменшення затримок. Проте, обчислювальні ресурси в периферійних мережах часто обмежені, а їх розподіл має великий вплив на продуктивність системи. Оптимізаційні засоби, коли застосовуються до периферійних обчислень, можуть покращити управління ресурсами, спираючись на відомі рішення. Оскільки навантаження та доступні ресурси змінюються в реальному часі, система може навчитися передавати завдання на найкращі обчислювальні ресурси. 

Розподіл обчислювальних ресурсів між системами туманних обчислень та IoT-пристроями є ключовим завданням для забезпечення ефективності, низької затримки та оптимального використання ресурсів у сучасних мережах. Використання методів цілочисельного лінійного програмування, машинного навчання та алгоритмів підкріплення дозволяє адаптуватися до динамічних умов мережі, забезпечуючи енергоефективність і автономність пристроїв IoT. Запропоновані підходи дозволять підвищити продуктивність системи за рахунок зменшення затримок і покращення управління ресурсами, що є важливим для розвитку технологій периферійних обчислень у високонавантажених середовищах.

Література

1. Almadhor A., Alharbi A., Alshamrani A.M., Alosaimi W., Alyami H. A new offloading method in the green mobile cloud computing based on a hybrid meta-heuristic algorithm. Sustainable Computing: Informatics and Systems. 2022. 36. 100812.

2. Li C., Zuo X., Mohammed A.S. A new fuzzy-based method for energy-aware resource allocation in vehicular cloud computing using a nature-inspired algorithm. Sustainable Computing: Informatics and Systems. 2022. 36. 100806.

3. Huang J., Gao H., Wan S., Chen Y. AoI-aware energy control and computation offloading for industrial IoT. Future Generation Computer Systems. 2023. 139. 29–37.

4. Gasmi K., Dilek S., Tosun S., Ozdemir S. A survey on computation offloading and service placement in fog computing-based IoT. The Journal of Supercomputing. 2022. 78(2). 1983–2014.

5. Seid A.M., Lu J., Abishu H.N., Ayall T.A. Blockchain-enabled task offloading with energy harvesting in multi-UAV-assisted IoT networks: A multi-agent DRL approach. IEEE Journal on Selected Areas in Communications. 2022. 40(12). 3517–3532.

6. Raza K., Patle V., Arya S. A review on green computing for eco-friendly and sustainable IT. Journal of Computational Intelligence and Electronic Systems. 2012. 1(1). 3–16.

7. Shakarami A., Ghobaei-Arani M., Shahidinejad A. A survey on the computation offloading approaches in mobile edge computing: A machine learning-based perspective. Computer Networks. 2020. 182. 107496.

8. Zhu X., Luo Y., Liu A., Bhuiyan M.Z.A., Zhang S. Multiagent deep reinforcement learning for vehicular computation offloading in IoT. IEEE Internet of Things Journal. 2020. 8(12). 9763–9773.

9. Malik R., Vu M. Energy-efficient computation offloading in delay-constrained massive MIMO enabled edge network using data partitioning. IEEE Transactions on Wireless Communications. 2020. 19(10). 6977–6991.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
АНАЛІЗ СТРІМІНГОВИХ ПРОТОКОЛІВ ДЛЯ ОЦІНКИ ПРОДУКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ПОТОКОВОГО ВІДЕО
22.11.2024 15:13
AN OVERVIEW OF PROCESS FOR ESTABLISHING THE PROJECT MANAGEMENT OFFICE IN ORGANIZATION
21.11.2024 23:31
МЕТОДИ ВІДНОВЛЕННЯ ТА ОЦІНКИ ЯКОСТІ ВЕЛИКИХ ДАНИХ НА ОСНОВІ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ
21.11.2024 22:16
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ НА ОСНОВІ МАШИННОГО НАВЧАННЯ
21.11.2024 22:12
РОЗПОДІЛЕНІ ОБЧИСЛЕННЯ ТА МЕТОДИ ГЛИБОКОГО НАВЧАННЯ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ КОМП’ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ ТА IоT-ІНФРАСТРУКТУРИ
21.11.2024 22:09
ЕВОЛЮЦІЙНІ АЛГОРИТМИ ТА ГЛИБОКЕ НАВЧАННЯ: ІННОВАЦІЙНІ МЕТОДИ КЛАСИФІКАЦІЇ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ДАНИХ
21.11.2024 22:03
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ РІШЕННЯ НА ОСНОВІ ГЛИБОКИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ЗАДАЧ РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ
21.11.2024 21:53
ЕВОЛЮЦІЯ ПІДХОДІВ ДО ОЦІНКИ ВАРТОСТІ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: ІНТЕГРАЦІЯ КЛАСИЧНИХ МОДЕЛЕЙ І МЕТОДІВ МАШИННОГО НАВЧАННЯ
21.11.2024 21:51
СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО УПРАВЛІННЯ ПРОЄКТАМИ: МАШИННЕ НАВЧАННЯ ТА БЛОКЧЕЙН-ТЕХНОЛОГІЇ
21.11.2024 21:47
СИМУЛЯТОР КОРЕГУВАННЯ АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ВОГНЮ
21.11.2024 20:22




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.273 сек. / Mysql: 1570 (0.219 сек.)