|
|
|
ОПТИМІЗАЦІЯ ПОДАТКОВОГО СЕРЕДОВИЩА ПІДПРИЄМСТВА
|
11.03.2010 00:04 |
Автор: Богославець Т.І., аспірант Національного транспортного університету, викладач Надвірнянського коледжу НТУ
|
[Податкова система. Бюджетна система. Державне регулювання економіки] |
Формування сучасної системи оподаткування, яка забезпечує фінансовими ресурсами виконання функцій держави, є важливою складовою побудови ринкової економіки України.
Щоб бути ефективною, податкова система має спиратися на виважене податкове навантаження на суб’єктів господарювання. Досліджуючи дану тему можна зробити висновки, що чинна система оподаткування та адміністрування податків потребує реформування, яке має передбачати її спрощення, достатність, доцільність та мініміза¬цію витрат на його здійснення, забезпечення рівності в податковому навантажені.
Підприємства України функціонують в умовах політичної, економічної нестабільності, постійних змін у законодавстві. Тому кожне підприємство прагне зберегти свою конкурентоспроможність, ефективність діяльності. У сучасних умовах господарювання гостро постала проблема сплати податків, розмір яких іноді дорівнює загальному прибутку підприємства. Тому важливим аспектом діяльності кожного підприємства є оптимізації його податкового середовища.
Податкова оптимізація - процес, пов'язаний з досягненням визначених (необхідних для підприємства) пропорцій усіх фінансових аспектів угод підприємства.
Існує поширена думка, що оптимізація проводиться тільки з метою максимального законного зниження податків (її часто навіть називають податковою мінімізацією). Але такий підхід не завжди приносить бажані результати. Визначення податкової оптимізації необхідно розглядати через призму протистояння платника податків, з одного боку, і фіскальних органів, з іншою. Оптимізація оподаткування є складовою частиною процесу податкового планування. У той же час, податкове планування не тільки зменшує податкові відрахування підприємства, але і є регулятором процесу керування підприємством, тому що мінімізація й оптимізація податків не завжди відповідає стратегічним потребам суб'єкта, що хазяює - останньому іноді вигідно не занижувати свою оподатковувану базу в силу тих чи інших обставин (наприклад, якщо витрати по мінімізації податкового навантаження перевищують доходи від її, крім того, керівництво підприємства може відмовитися від податкової мінімізації в силу соціальних і політичних причин. Відмова від мінімізації оподатковування в перелічених випадках не означає відмови від застосування податкового планування, навпаки, податкове планування продовжує залишатися одним з основних видів загальноекономічного планування). Таким чином, податкове планування являє собою інтеграційний процес, що полягає в упорядкуванні господарської діяльності відповідно до діючого податковим законодавством і стратегії розвитку підприємства.
Поточна податкова оптимізація допускає застосування деякої сукупності методів, що дозволяють знижувати податковий тягар для платника податків у кожнім конкретному випадку. Перспективна податкова оптимізація ґрунтується на застосуванні таких методів і способів, що зменшують податковий тягар платника податків у процесі його діяльності, маючи довгостроковий характер і з огляду на можливі зміни як зовнішніх так і внутрішніх, що впливають на рівень оподатковування, факторів.
Оптимізація податків - це винятково легальний шлях зменшення податкових зобов'язань, заснований на використанні законодавчо наданих можливостей в області податкового законодавства.
Список використаної літератури:
1. Сторожук О. Узгодженість обліку та необхідність податкової реформи в Україні. // Вісник податкової служби України. – 2006. - №28.
2. І.В.Бароновська. Сучасна податкова система України з точки зору підприємця // Актуальні проблеми економіки. – 2008. - №8.
3. Фліссак Н. Шляхи реформування податкової системи України // Вісник податкової служби України. -2007. - №1-2.
e-mail: bti_27@mail.ru
|
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
|
|
|