:: ECONOMY :: ХВОРОБА ОСГУДА-ШЛЯТТЕРА. МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ :: ECONOMY :: ХВОРОБА ОСГУДА-ШЛЯТТЕРА. МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ
:: ECONOMY :: ХВОРОБА ОСГУДА-ШЛЯТТЕРА. МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ХВОРОБА ОСГУДА-ШЛЯТТЕРА. МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ

 
23.10.2024 17:33
Автор: Ісаєв Данило Дмитрович, студент, Харківський національний медичний університет; Веснін Володимир Вікторович, кандидат медичних наук, доцент кафедри травматології та ортопедії, Харківський національний медичний університет
[18. Медичні науки;]

Актуальність теми. Хвороба Осгуда-Шляттера (ХОШ)– остеохондропатія горбистості великогомілкової кістки  – захворювання, яке виникає внаслідок мікротравм і запалення горбистості великогомілкової кістки під дією постійного натягу сухожилля чотириголового м’яза стегна. Хвороба є однією з найпоширеніших причин болю в колінах у скелетно незрілих спортсменів-підлітків. Початок збігається з стрибками активного росту підлітків у віці від 10 до 15 років для хлопчиків і від 8 до 13 років для дівчат. У підлітків віком від 12 до 15 років поширеність хвороби Осгуда Шлаттера становить 9,8% (11,4% у чоловіків, 8,3% у жінок) [1]. 

Факторами ризику можуть бути активні заняттям спортом з великим навантаженням на колінний суглоб: баскетбол, футбол, волейбол, гімнастика, стрибки у довжину і т.д.

Хвороба проявляється болючою шишкою, яка з'являється на передній нижній поверхні коліна. Біль виникає при навантаженні і зникає у стані спокою. Симптоми зникають при лікуванні, але можуть бути рецидиви протягом 12-24 місяців  допоки не зникнуть повністю з закінченням формування скелета. 

Діагноз ставлять на основі симптомів та рентгенівських знімків.

Мета дослідження. Розглянути та визначити найбільш ефективні методи лікування хвороби Осгуда-Шляттера.

Матеріали і методи. Оглядове дослідження проведено з використанням наукометричних медичних джерел (PubMed, Medscape, Cochrane Library та ін.).

Результати. Лікують двома методами - хірургічним та консервативним. Консервативне лікування є основним методом при хворобі Шляттера, оскільки у більшості випадків симптоми зникають після завершення росту кісток. Рекомендовано дотримуватися режиму обмеження фізичних навантажень: уникати бігу та стрибків. Це дозволяє знизити механічний тиск на зону кріплення сухожилля.

Застосовують фізіотерапію та лікувальну гімнастику. Спеціальні вправи для розтягування та зміцнення м’язів навколо колінного суглоба допомагають зменшити напругу на ділянку прикріплення сухожилля до кістки.

Больовий синдром та запалення знімаються нестероїдними протизапальними засобами, такими як ібупрофен.

Хірургічне втручання при хворобі Шляттера рідко потрібне і призначається лише в тих випадках, коли симптоми не зникають після завершення росту або коли є значні деформації, що впливають на функціонування кінцівки. 

Можливе оперативне видалення фрагментів кістки або кальцифікованих частин у випадках, коли на горбистості великогомілкової кістки є кальцифікати, які не зникають самостійно та викликають постійний біль.

Також можлива пластика сухожиль, якщо запалене сухожилля залишається джерелом болю.

У рідкісних випадках може знадобитися хірургічне втручання для стабілізації горбистості кістки, якщо вона значно зміщена або деформована.

Висновок. Консервативне лікування є ефективним для більшості пацієнтів із хворобою Шляттера, особливо якщо вони обмежують фізичну активність і дотримуються рекомендацій щодо фізіотерапії та застосування НПЗЗ. Хірургічне лікування застосовується лише у важких випадках, коли симптоми не зникають після завершення росту кісток або спостерігаються значні деформації.

Список використаних джерел:

1. Smith JM, Varacallo M.Osgood-Schlatter Disease https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK441995/?report=reader#_NBK441995_pubdet_

2. Bhatia, M., & Chopra, A. (2017). Osgood-Schlatter disease: A systematic review of literature. Journal of Clinical Orthopaedics and Trauma, 8(1), 13-19.

3. De Lucena, G. L., dos Santos Gomes, C. R., & Kessler, F. H. (2017). Osgood-Schlatter disease: A conservative approach with the use of physiotherapy and icing. Orthopaedic Reviews, 9(2), 13-17.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПЕРЕТРАВЛЕННЯ КРОХМАЛЮ ТА РОСЛИННОЇ КЛІТКОВИНИ У ХВОРИХ З ПОЄДНАНИМИ ХВОРОБАМИ ШЛУНКА ТА ПЕЧІНКИ
28.10.2024 15:10
PENTRAXIN-3 AND ENDOTHELIAL DYSFUNCTION PARAMETERS IN PATIENTS WITH METABOLIC DYSFUNCTION-ASSOCIATED STEATOTIC LIVER DISEASE AND ARTERIAL HYPERTENSION
24.10.2024 22:52
ЗДОРОВ’Я ЖІНКИ В УМОВАХ ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ
24.10.2024 14:22
ОСОБЛИВОСТІ СТАНУ ПЛОДА ТА НОВОНАРОДЖЕНОГО ВІД ВАГІТНИХ З ГЕСТАЦІЙНИМ ДІАБЕТОМ НА ТЛІ ОЖИРІННЯ
23.10.2024 14:02
DIENTAMOEBA FRAGILIS. МІКРОСКОПІЧНИЙ МЕТОД ДІАГНОСТИКИ
22.10.2024 17:55
ВПРОВАДЖЕННЯ МОНІТОРИНГУ СТІЧНИХ ВОД ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ SARS-COV-2: НОВИЙ ПІДХІД ДО ЕПІДЕМІЧНОГО КОНТРОЛЮ
21.10.2024 20:50
НЕОБХІДНІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ МЕДИЧНИХ ОГЛЯДІВ ДЛЯ КЕРІВНИКІВ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛІВ УСТАНОВ ТА ПІДПРИЄМСТВ РІЗНИХ ФОРМ ВЛАСНОСТІ
21.10.2024 20:21
CARDIOVASCULAR RISK IN PATIENTS WITH MENOPAUSAL SYNDROME
16.10.2024 19:23
ЗНАЧЕННЯ ІНДЕКСУ ФЕДОРОВА-ВОЛОДКІНОЇ У ДІТЕЙ 7,12,15 РОКІВ З ХРОНІЧНИМ КАТАРАЛЬНИМ ГІНГІВІТОМ, ЩО ПРОЖИВАЮТЬ У РІЗНИХ ЗА ЕКОЛОГІЧНОЮ СИТУАЦІЄЮ РЕГІОНАХ
10.10.2024 21:17




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.209 сек. / Mysql: 1599 (0.163 сек.)