:: ECONOMY :: ПРИЧИНИ ДЕПРЕСИВНИХ СТАНІВ МОЛОДІ :: ECONOMY :: ПРИЧИНИ ДЕПРЕСИВНИХ СТАНІВ МОЛОДІ
:: ECONOMY :: ПРИЧИНИ ДЕПРЕСИВНИХ СТАНІВ МОЛОДІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПРИЧИНИ ДЕПРЕСИВНИХ СТАНІВ МОЛОДІ

 
22.10.2024 17:33
Автор: Гриник Ірина Ярославівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка; Жук Петро Ярославович, магістрант кафедри психології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка
[4. Психологічні науки;]

ORCID: 0000-0002-3210-3499 Гриник І.Я.

Виникнення депресивних станів зазвичай пов’язана із внутрішньою напруженістю, нестійкістю емоційних реакцій, що викликані психотравмуючими ситуаціями, несприятливими соціально-психологічними факторами у мікро- і макро соціумі.

У психологічній літературі виокремлюють основні групи факторів, що спричиняють виникнення депресивних станів, а саме біологічні, соціальні та особистісні. До біологічних факторів відносять стать, спадковість та загальний стан організму. Соціальні фактори включають в себе особливості соціальних та сімейних взаємин, психічні травми, особливості соціально-політичної ситуації. Група особистісних факторів пов’язана із індивідуальними якостями особистості, що впливають на виникнення депресивних станів. 

На думку психіатра Д.С. Озерецького основними п’ятьма складовими депресивного стану і депресії  є характеріологічні особливості, вік, психотравма, страх самотності та судинні зміни. Він наголошує, що появу депресивних станів варто розглядати у комплексній взаємодії різних факторів ризику.

Згідно когнітивної моделі факторами появи депресії та депресивних станів є наявність в особистості негативних «схем», які пов’язані з негативним досвідом з дитинства чи пережитими травматичними подіями – свого роду негативних переконань (наприклад, «я нічого не вартий; я - невдаха, ні на що не здатен») [1].

Аналізуючи основні причини виникнення депресивних станів у студентів звернемо увагу на такі групи.

Наявність академічного стресу, що пов’язано із високим навантаженням жорсткими дедлайнами, страхом невдач та екзаменаційною тривогою. Зростаюча тривожність через незрозумілість або нездатність впоратися з навчальним матеріалом чи адаптацією до нового навчального середовища, особливо для першокурсників. Важливим фактором також є відсутність чітких цілей та навчальної мотивації у студентів.

Серед психосоціальних причин появи таких станів важливе значення має переживання самотності, відчуття ізоляції, відсутність підтримки з боку друзів, сім'ї або однолітків, труднощі з налагодженням нових стосунків. Також не менш важливими є дискримінація, цькування, булінг та проблеми в особистому житті.

Розглядаючи біологічні фактори, що виступають причинами депресивних станів, варто відзначити дефіцит сну, нездорове харчування, малорухливий спосіб життя, спадкову схильність до депресії, вживання психоактивних речовин. 

Серед основних особистісних факторів появи депресії у студентів виступають тривожність, невпевненість у собі, низька самооцінка, пережиті травми або втрати [2].

Суттєво загострити чи поглибити появу депресивних станів може відсутність усвідомлення симптомів депресії, сором або страх звернутися за допомогою та стигматизація психічних розладів.

Депресія - це не просто "поганий настрій", а серйозний психічний розлад, який потребує психологічної допомоги. Загалом, розвиток і прогресування депресивних станів призводить до загострення негативних емоційних переживань, проблем із емоційною саморегуляцією та зниження рівня адаптації. Відповідно це призводить до формування негативних уявлень про себе, світ та майбутнє.

Список літератури:

1. Романчук О. Когнітивно-поведінкова терапія депресії URL: https://i-cbt.org.ua/wp-content/uploads/2017/11/cbt-depression.pdf

2. Зубцов Д. Депресія: визначення та симптоматика. Науковий вісник МНУ імені В. О. Сухомлинського. Психологічні науки. №1(16). 2016. С. 77-81.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ВНУТРІШНЬООСОБИСТІСНИЙ КОНФЛІКТ ЯК ЧИННИК ПСИХОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ
24.10.2024 15:28
СТРЕС У РОБОТІ КЕРІВНИКА ТА ШЛЯХИ ЙОГО ПОДОЛАННЯ
24.10.2024 15:19
ДОСЛІДЖЕННЯ ВНУТРІГРУПОВИХ СТОСУНКІВ КОЛЕКТИВУ
23.10.2024 21:41
МОТИВАЦІЯ ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЯК ФАКТОР ЗАХИСТУ РОЗВИТКУ ЕМОЦІЙНОГО ВИГОРАННЯ В УМОВАХ ВІЙНИ В УКРАЇНІ
23.10.2024 13:41
ЕВОЛЮЦІЙНЕ КОРІННЯ АГРЕСІЇ У РОМАНТИЧНИХ СТОСУНКАХ
22.10.2024 23:58
THE RELATIONSHIP BETWEEN EMOTIONAL INTELLIGENCE, RESILIENCE AND ACADEMIC SUCCESS OF UNIVERSITY STUDENTS DURING THE FULL-SCALE WAR IN UKRAINE
22.10.2024 23:38
РЕФЛЕКСІЯ ІДЕНТИЧНОСТІ В АНАЛІЗІ ТРИВОЖНИХ СТАНІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ ВІЙНИ
22.10.2024 16:25




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.207 сек. / Mysql: 1599 (0.16 сек.)