:: ECONOMY :: СУЧАСНІ МЕТОДИ КОНТРОЛЮ ВИТРАТ НА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНУ БЕЗПЕКУ :: ECONOMY :: СУЧАСНІ МЕТОДИ КОНТРОЛЮ ВИТРАТ НА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНУ БЕЗПЕКУ
:: ECONOMY :: СУЧАСНІ МЕТОДИ КОНТРОЛЮ ВИТРАТ НА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНУ БЕЗПЕКУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СУЧАСНІ МЕТОДИ КОНТРОЛЮ ВИТРАТ НА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНУ БЕЗПЕКУ

 
10.03.2010 00:22
Автор: Гриджук Г.С., аспірант Національного транспортного університету, викладач Надвірнянського коледжу НТУ
[Економіка та підприємництво. Менеджмент підприємств та організацій]
Впровадження методології управління IT-ризиками - комплексний проект, який вимагає не лише грамотного планування, але і продуманого бюджету. Очевидно, що ще до початку проекту необхідно оцінити його економічну доцільність. Поняття IT-проекту в цьому контексті трактується досить широко. Розглянуті методології можуть бути застосовані як до впровадження нового програмного забезпечення, так і до реорганізації IT-підрозділу, покупку техніки, впровадження нових бізнес-процесів з IT-складової і так далі. Серед топ-менеджерів вітчизняних компаній широко поширена думка, що IT-складову бізнесу, треба приймати як певне навантаження до основного бізнесу компанії. При цьому оцінити, а тим більше оптимізувати витрати на IT або неможливо, або неймовірно складно. Існує цілий спектр методик, які можуть бути застосовані як для аналізу IT-інфраструктури в цілому, так і для оцінки окремо взятих проектів. Особливої уваги заслуговують сучасні методики, розвинуті на основі класичних.
Швидке економічне обгрунтування (Rapid Economic Justification, REJ) є похідною методики TCO за рахунок встановлення відповідності видатків на IT-проект та пріоритетів бізнесу. При розробці методики було поставлено завдання фінансового обгрунтування інвестицій в IT. Ключовою ідеєю методики є погляд на IT з точки зору бізнес-пріоритетів компанії, стратегічних планів її розвитку, і основних фінансових показників (ROI та ін.). Методика REJ не тільки допомагає знайти спільну мову IT фахівцям і бізнес-менеджменту, вона являє собою наочний інструмент, що дозволяє оцінити внесок IT в бізнес-результат компанії.
Методика REJ є найбільш складним і комплексним інструментом оцінки проекту впровадження IT-рішення. Вона не може ефективно оцінювати проекти перетворення IT-інфраструктури в цілому.
Інформаційна економіка (Information Economics, IE) є якісним методом оцінки IT-проекту або портфеля проектів. Він передбачає формування списку критеріїв оцінки ефективності проекту та його аналіз з точки зору потенційних вигод, що реалізація проекту має принести для підприємства.
У разі застосування методики IE до портфеля проектів або при виборі варіантів реалізації того чи іншого проекту порівняння IE-рейтингів дасть можливість об'єктивного вибору кращого з варіантів.
Система показників IT (Balanced ITScorecard, BITS) служить розвитком методики BSC в бік більшої застосовності для компаній, ключові бізнес-процеси яких залежать від інформаційних технологій. Фактично, єдиною зміною в даній методиці, в порівнянні з BSC, є додаткова формалізація показників ефективності аналізованого процесу. Спектр застосування методики BITS практично збігається з таким,що й для BSC. Можливо, найбільш ефективним чином методика BITS може бути застосована для аналізу діяльності сервісної IT-служби підприємства.
У даній статті наведено огляд кількох методик оцінки IT, кожна з яких затребувана, розвивається і вдосконалюється робочими групами та комітетами, в які входять експерти в галузі фінансів, управління, безпеки та IT. Ці методики містять ефективні алгоритми, розроблені на основі кращих практик менеджменту. Застосування цих алгоритмів дозволяє узгодити IT проекти з бізнес-цілями підприємства. Оцінювати економічну доцільність IT-проектів можна і потрібно. Які при цьому будуть використані методики буде залежати від індивідуальних особливостей підприємства, кваліфікації управлінців, і так далі.

Список використаної літератури:
1. Brocke, J., Grob, H. L., Buddendick, C., Strauch, G., Return on Security Investments. Towards a Methodological Foundation of Measurement Systems, in: Proceedings of the 13th American Conference on Information Systems (AMCIS 2007). Keystone, CO, USA 2007.
2. Information Asset Valuation Method for Information Technology Security Risk Assessment Proceedings of the World Congress on Engineering 2008 Vol IWCE 2008, July 2 - 4, 2008, London, U.K.
3. Ленко С.В.Методи и средства защити информации. – К.:Арий,2008.
4. Саввин Андрей Сергеевич. Методы обеспечения информационной безопасности предприятия : Дис. канд. экон. наук : 08.00.13 Москва, 2005.
5. Петренко С.А., Терехова Е.М. Оценка затрат на защиту информации//3ащита информации. - 2005. - № 1.

e-mail: galya_gridzhuk@mail.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОЗВИТКУ МЕНЕДЖМЕНТУ У ПОСТІНДУСТРІАЛЬНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
27.02.2010 15:13
ПРОБЛЕМИ УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВИМ ПІДПРИЄМСТВОМ
26.02.2010 09:57
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВ ТА ЇЇ ОСОБЛИВОСТІ У ГЕРМАНІЇ
15.03.2010 22:38
СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ КРИЗИ
13.03.2010 19:21
ОРГАНІЗАЦІЯ БЮДЖЕТНОГО УПРАВЛІННЯ
13.03.2010 18:46
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ІННОВАЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ У ХОДІ ЗДІЙСНЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ
13.03.2010 18:06
СОЦІАЛЬНА СКЛАДОВА ІНВЕСТИЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВА
13.03.2010 17:34
ПРИНЦИПИ СТРАТЕГІЧНОГО МИСЛЕННЯ ЗА СЦЕНАРІЯМИ
12.03.2010 23:42
ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ВІДТВОРЕННЯ ОСНОВНОГО КАПІТАЛУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
12.03.2010 23:36
ЕФЕКТИВНІСТЬ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НА ПРИКЛАДІ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН
12.03.2010 08:40




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.326 сек. / Mysql: 1570 (0.256 сек.)