:: ECONOMY :: АНАЛІЗ ДВОСТОРОННЬОГО ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА МІЖ УКРАЇНОЮ ТА США :: ECONOMY :: АНАЛІЗ ДВОСТОРОННЬОГО ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА МІЖ УКРАЇНОЮ ТА США
:: ECONOMY :: АНАЛІЗ ДВОСТОРОННЬОГО ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА МІЖ УКРАЇНОЮ ТА США
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АНАЛІЗ ДВОСТОРОННЬОГО ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА МІЖ УКРАЇНОЮ ТА США

 
08.03.2010 13:10
Автор: Штангей Наталя Миколаївна, доцент кафедри міжнародної економіки Харківського державного університету харчування та торгівлі, Соболєва Наталія Федорівна, старший викладач кафедри міжнародної економіки Харківського державного університету харчування та торгівлі, Аксьонова В.Ю., студентка економічного факультету Харківського державного університету харчування та торгівлі
[Міжнародна економіка та бізнес. Міжнародні відносини. Зовнішньоекономічна діяльність]
США є одним із світових лідерів економічного розвитку та одним з найбільш містких ринків світу. Тому у найближчі роки, як і в подальшій перспективі залишатимуться одним із пріоритетних партнерів України в політичній, економічній та інших площинах (9-те місце за обсягами товарообігу серед країн-партнерів, в структурі експорту українських товарів США займає 7-ме, в структурі імпорту – 11-те; а за обсягами взаємної торгівлі послугами – 5-те місце в структурі експорту та 3-тє – імпорту послуг).
В українському експорті в цілому частка США є невеликою, а саме 3,13% за підсумками 2008 року. Враховуючи результати двосторонньої торгівлі між Україною та США станом на 01.08. 2008 року, слід зазначити, що всі основні статистичні показники двосторонньої торгівлі зазнали позитивної динаміки. Загальний товарообіг на 62% перевищив показник аналогічного періоду минулого року. З урахуванням результатів липня місяця вперше починаючи з початку минулого року подолано дефіцит балансу двосторонньої торгівлі, позитивне сальдо становить 132,2 млн. дол. США. Імпорт американської продукції зріс на 44,5% або 324,4 млн. дол. США та склав 1051,9 млн. дол. США. Експорт українських товарів зріс на 80,7% або 528,8 млн. дол. США і становить 1184,1 млн. дол. США. Основу українського експорту в першому кварталі 2008 року складають 2 товарні групи: 1. - чавун та сталь; 2. - неорганічні хімікати; органічні та неорганічні складові дорогоцінних металів, рідкісноземельних, радіоактивних елементів та ізотопів. На них приходиться 71% всього експорту. Зниження (збільшення) поставок хоча б по одній із зазначених товарних груп значно впливає на загальний рівень експорту та сальдо двосторонньої торгівлі. Саме за рахунок різкого збільшення поставок товарної групи (чавун та сталь) за період червень-липень 2008р. вдалося подолати дефіцит балансу двосторонньої торгівлі (зростання в порівнянні до аналогічного періоду минулого року 85,6% або 298,4 млн. дол. США). Серед імпорту американської продукції за перший квартал 2008 року найбільшу частину займають товарні наступні товарні групи: 1.- Ядерні реактори; бойлерні машини; машинне устаткування та механічне обладнання; 2.- Засоби наземного транспорту, крім залізничного рухомого складу і трамваїв. На їх долю приходиться 52,6% всього імпорту [1].
США є потужним учасником інвестиційного ринку України і продовжує залишатися серед найбільших інвесторів в українську економіку (посідають сьоме місце серед країн світу за обсягами інвестицій в економіку України, що на одну позицію гірше, ніж за результатами 2007 року). Станом на 01.06.2008 р. загальний обсяг інвестицій з США в Україну становив 1455,7 млн. дол. США, що складає 4,0% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в Україну. Найбільший інтерес продовжують викликати такі галузі, як внутрішня торгівля, харчова промисловість, фінансові послуги, металургія та металообробка, хімічна промисловість, будівництво та зв’язок. Серед американських підприємств, які працюють в Україні, близько 250 – це великі стратегічні інвестори ("Джон Дір", "Кока-Кола", "Боїнг", "Проктер енд Гембл" та багато інших), які мають довгострокові плани вкладення капіталів в Україну.
Слід зазначити, що США є найбільшим донором технічної допомоги Україні. Сьогодні загальний бюджет наданої допомоги США для України перевищує загальну суму допомоги інших донорів та складає більше 3 млрд. дол. США. Станом на 01.01.2008 року в Україні діючими залишаються 70 проектів американської технічної допомоги, загальною оціночною вартістю близько 374 млн. дол. США (термін реалізації кожного в середньому від 1 до 3 років)[2].
Позитивним моментом в співпраці України та США є те, що в лютому 2006р Міністерство торгівлі США прийняло рішення про надання ринкового статусу економіці України, що свідчить про визнання урядом Сполучених Штатів зусиль української влади щодо впровадження незворотних змін в економічній сфері.
Водночас, враховуючи активне двостороннє співробітництво між Україною та США існують і проблемні питання, зокрема у відносинах між суб’єктами господарювання. Наразі проводиться систематична робота щодо розв’язання невирішених комерційних спорів, які виникли в процесі діяльності в Україні американських підприємств, а саме ОПІК-Елаєнт (відшкодування Україною витрат ОПІК у сумі 17,7 млн. дол. США), “Венко Інтернешнл” (укладання Угоди про розподіл продукції) та інших.
Також основним проблемним питанням, від вирішення якого залежить пожвавлення українсько-американських торговельних відносин, є проблема захисту інтелектуальної власності. Україна намагається вирішити цю проблему. Так, сьогодні в Україні створено нормативно-правову базу в сфері інтелектуальної власності, яка відповідає міжнародним нормам, та забезпечено запровадження механізмів реалізації правових норм щодо захисту прав інтелектуальної власності на рівні економічно розвинених країн.
Отже, аналіз двостороннього торговельно-економічного співробітництва свідчить про доволі значний їх динамізм. Якісною відмінністю сучасного етапу українсько-американських відносин є перехід до розвитку двостороннього стратегічного партнерства широкого спектру, і, як наслідок, слід очікувати подальшого збільшення як інвестиційного співробітництва, так і товарообігу між двома країнами завдяки своєчасному вирішенню більшості проблемних питань двосторонніх торговельно-економічних відносин.

Список використаної літератури:
1. Клинов В.Г. Экономический рост США: ретроспектива и перспектива // США: экономика, политика, идеология – 2009 – № 7. – С. 3 – 18.
2. Американське лідерство на рубежі третього тисячоліття: стратегія і тактика в економіці /А.А. Динкун і ін. – К.: Наука, 2009. – С. 72–79.

e-mail: smakovnitsa@rambler.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СТРАТЕГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ КОНДИТЕРСЬКОЇ ГАЛУЗІ
10.03.2010 10:33
МОВНІ ТА НЕМОВНІ КОМУНІКАЦІЇ В МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СТОСУНКАХ
06.03.2010 19:03




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 2.238 сек. / Mysql: 1570 (2.129 сек.)