:: ECONOMY :: АНАЛІЗ ПАТОМОРФОЛОГІЧНИХ ЗМІН ЛЕГЕНЬ У ОСІБ З ОЖИРІННЯМ НА ФОНІ МЕТАБОЛІЧНОГО СИНДРОМУ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ АУТОПСІЙНИХ ВИПАДКІВ) :: ECONOMY :: АНАЛІЗ ПАТОМОРФОЛОГІЧНИХ ЗМІН ЛЕГЕНЬ У ОСІБ З ОЖИРІННЯМ НА ФОНІ МЕТАБОЛІЧНОГО СИНДРОМУ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ АУТОПСІЙНИХ ВИПАДКІВ)
:: ECONOMY :: АНАЛІЗ ПАТОМОРФОЛОГІЧНИХ ЗМІН ЛЕГЕНЬ У ОСІБ З ОЖИРІННЯМ НА ФОНІ МЕТАБОЛІЧНОГО СИНДРОМУ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ АУТОПСІЙНИХ ВИПАДКІВ)
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АНАЛІЗ ПАТОМОРФОЛОГІЧНИХ ЗМІН ЛЕГЕНЬ У ОСІБ З ОЖИРІННЯМ НА ФОНІ МЕТАБОЛІЧНОГО СИНДРОМУ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ АУТОПСІЙНИХ ВИПАДКІВ)

 
21.09.2024 15:38
Автор: Михайлюк Іван Олексійович, доктор медичних наук, професор Івано-Франківський національний медичний університет; Шпільчак Любов Яремівна, кандидат педагогічних наук, доцент, Івано-Франківський національний медичний університет; Данилюк Анастасія Романівна, лікар КНП Лисецька лікарня, ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет
[18. Медичні науки;]

Вступ. Абдомінальне та вісцеральне ожиріння є одним із складових компонентів метаболічного синдромуї. Крім того, відомо, що ожиріння часто асоційоване з цукровим діабетом 2 типу, стеатозом печінки та атеросклерозом, однак воно також відіграє важливу роль модулюючого фактору у розвитку ряду захворювань різних органів, зокрема і захворювань легень. До таких захворювань можна віднести бронхіальну астму, хронічні обструктивні захворювання легень та фіброз легень. Встановлено, що у пацієнтів з ожирінням частоту розвитку астми у порівнянні з пацієнтами, в яких нема надваги переважає 50%.  У зв’язку з цим, ретроспективний аналіз патоморфологічних змін легень беззаперечно залишається необхідним  для об’єктивного оцінки асоційованої з ожирінням легеневої патології.

Матеріали та методи. Проведено аналіз 634 аутопсійних випадків за 2014-2018 ріки на базі Івано-Франківського централізованого патологоанатомічного відділення ОКЛ. У 108  випадках смерті виявлено збільшення індексу маси тіла, з яких вибірковим способом відібрано 33 випадків. Проведено прицільну вибірку мікропрепаратів легень даних аутопсійних випадків та виконано їх мікроскопічне дослідження з оцінкою патоморфологічних змін. За трьома морфологічними критеріями проаналізовано зміни повітроносних шляхів, зміни респіраторних відділів та  зміни кровоносних судин для об’єктивної інтерпретації результатів дослідження. 

Результати та їх обговорення. Серед 33 померлих, що страждали ожирінням, переважали жінки – 23 (69%), чоловіків було 10 (31%). Вік хворих коливався від 32 до 90 років. Середній вік чоловіків – 62,88±6,90; середній вік жінок – 66,71±4,68. Серед виявлених захворювань легень значну перевагу складає пневмосклероз, який спостерігався майже у всіх досліджених випадках, без жодної кореляції з віком. Другим за частотою виявлення захворюванням став хронічний бронхіт в тій чи іншій стадії, виявлений в половині загальної вибірки. В деяких пацієнтів зустрічались випадки плоскоклітинної карциноми легень та ідіопатичного фібротизуючого альвеоліту. Серед інших виявлених патологічних змін (в третині випадків) необхідно також виділити: пневмонії (дрібновогнищеву гнійну, інтерстиційну та гнійну бронхопневмонію), тромбоемболію легеневої артерії.  

Висновки. Зважаючи на виявлені патоморфологічні зміни, можна зробити висновок, що пошкодження легень займає вагоме місце  серед переліку коморбідної патології у осіб з ожирінням як компонентом метаболічного синдрому. Патологія легень на фоні ожиріння часто є основною причиною смерті,  у зв’язку з чим дана проблема потребує подальшого вивчення.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ У МЕДИЧНИХ ЛАБОРАТОРІЯХ
23.09.2024 13:01
СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ФАРМАКОЛОГІЧНОЇ КОРЕКЦІЇ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ (ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ)
21.09.2024 16:50
КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЛЕГЕНЬ ПРИ КОРОНОВІРУСНІЙ COVID-19 ІНТЕРСТИЦІАЛЬНІЙ ПНЕВМОНІІ
21.09.2024 16:04
ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ДИСФУНКЦІЇ СКРОНЕВОНИЖНЬОЩЕЛЕПНОГО СУГЛОБА У ПАЦІЄНТІВ З ОСТЕОПОРОЗОМ НА ФОНІ РЕВМАТОЇДНОГО АРТРИТУ
20.09.2024 23:46
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ КОМПЛЕКСНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ТРАВМ ПІД ЧАС ВІЙНИ В УКРАЇНІ
20.09.2024 22:03
PHARMACOLOGY CORRECTION OF BRAIN INJURY
20.09.2024 19:28
ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА СЛИЗОВИХ ОБОЛОНОК ШИЙКИ МАТКИ ЖІНОК В ПОСМЕНОПАУЗІ
20.09.2024 19:01
ГЕНЕТИКА І БІОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МЕТАБОЛІЗМУ У РІЗНИХ РАС
20.09.2024 17:33




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.188 сек. / Mysql: 1599 (0.147 сек.)