:: ECONOMY :: ПСИХОЛОГІЧНА СТІЙКІСТЬ ЯК ОДИН ІЗ ЧИННИКІВ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ОСОБИСТОСТІ :: ECONOMY :: ПСИХОЛОГІЧНА СТІЙКІСТЬ ЯК ОДИН ІЗ ЧИННИКІВ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ОСОБИСТОСТІ
:: ECONOMY :: ПСИХОЛОГІЧНА СТІЙКІСТЬ ЯК ОДИН ІЗ ЧИННИКІВ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ОСОБИСТОСТІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПСИХОЛОГІЧНА СТІЙКІСТЬ ЯК ОДИН ІЗ ЧИННИКІВ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ОСОБИСТОСТІ

 
20.09.2024 21:22
Автор: Панасюк Надія Сергіївна, магістрантка спеціальності «Психологія», Поліський національний університет, м. Житомир, Україна
[4. Психологічні науки;]

Психологічна стійкість людини проявляється в її здатності адаптивно реагувати на тривалі навантаження та підтримувати рівний, спокійний настрій. Вона дозволяє своєчасно реагувати на складнощі та часті зміни, оптимально знижуючи страх, тривогу та напругу у всіх сферах життєдіяльності. Психологічна стійкість є багатогранною, що підкреслює її масштабність і фундаментальність якості особистості [4]. 

Психологічна стійкість характеризується як відкрита система зі своїми структурними та функціональними складовими. Вона є комплексною системною характеристикою особистості, що об'єднує різні рівні життя та діяльності людини, такі як стресостійкість, психологічна безпека та психологічна культура.

Під стійкістю мається на увазі здатність протистояти труднощам і зберігати віру в ситуаціях фрустрації. Урівноваженість означає відповідність сили реакцій та активності поведінки силі подразника та значенню події. Опірність – це здатність чинити опір обмеженням, що заважають свободі поведінки. Стійкість проявляється у подоланні труднощів, збереженні віри в себе, впевненості у своїх можливостях та здатності до ефективної психічної саморегуляції [1, 2].

Важливим аспектом психологічної стійкості є баланс приємних і неприємних почуттів, задоволеності, благополуччя та переживань радості й щастя з одного боку, і відчуттів незадоволеності, недосконалості, смутку й страждання – з іншого. Без цього балансу неможливо досягти відчуття повноти життя.

Психологічна стійкість включає здатність знаходити баланс між комфортністю та автономністю і здатністю підтримувати його. Для психологічної стійкості необхідна здатність протистояти зовнішнім впливам, залишаючись вірним своїм намірам і цілям.

Таким чином, психологічна стійкість – це якість особистості, яка складається з аспектів стійкості, урівноваженості та опірності. Вона дозволяє протистояти життєвим труднощам, несприятливому тиску обставин, зберігати здоров'я і працездатність у різних випробуваннях [1].

Психологічну стійкість можна розглядати як складну якість, що синтезує окремі якості і здатності. Вона підтримується внутрішніми (особистісними) ресурсами та зовнішньою (міжособистісною, соціальною) підтримкою. Психологічна стійкість особистості є інтегральним показником, який відображає результати навчання, виховання та досвід взаємодії з навколишнім середовищем. Головною характеристикою психологічної стійкості є здатність зберігати позитивні якості у важких життєвих обставинах [3].

Таким чином, можна зробити наступні висновки:

1. Психологічна стійкість є моделлю взаємовпливу здібностей, навичок та умінь утримувати емоційні та когнітивні процеси, а також процеси діяльності у рівноважному стані.

2. У підлітковому віці психологічна стійкість проходить стадію формування, її компоненти можуть не мати чіткого співвідношення, а їх інтенсивність змінюється різко.

3. У зрілому віці психологічна стійкість стає єдиною якістю особистості, її компоненти чітко взаємопов'язані, а показники змінюються плавно завдяки набутому життєвому досвіду.

Список літератури:

1. Варій М. Й. Психологія : навч. посібник. Київ : Центр учбової літератури, 2007. 288 с. 

2. Вікова та педагогічна психологія : навч. посібник / О. В. Скрипченко, Л. В. долинська, З. В. Огороднійчук та ін. Вид. 2-ге, допов. Київ : Каравела, 2008. 400 с. 

3. Клюйко Л. Теоретико-методологічний аналіз феномену задоволеності якістю життя як умови розвитку професійної Я-концепції особистості. Психологічні перспективи. 2018. Вип. 32. С. 135-148.

4. Сердюк Л. З. Психологічні технології самодетермінації розвитку особистості : монографія. Київ : Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПН України, 2018. 192 с.

________________________

Науковий керівник: Гречуха Ірина Анатоліївна, доктор філософії (спеціальність «Психологія»), доцент, Поліський національний університет



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПСИХОЛОГІЯ СТРЕСУ: РОЛЬ ГОРМОНІВ У ПСИХОЕМОЦІЙНОМУ САМОПОЧУТТІ ЛЮДИНИ
30.08.2024 23:47
ПОСТГОСПІТАЛЬНА ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ: ОПИС МЕТОДИКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ
30.08.2024 23:39
ДОСЛІДЖЕННЯ СТРЕСОСТІЙКОСТІ ПЕДАГОГІВ В УМОВАХ ВІЙНИ РОСІЇ З УКРАЇНОЮ
20.09.2024 21:41
МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ У КОНФЛІКТАХ
20.09.2024 19:52
ГЕНДЕРНА ПСИХОЛОГІЯ В УПРАВЛІНСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
20.09.2024 19:45
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ЕМОЦІЙНОЇ СФЕРИ СТАРШИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ ВІЙНИ
20.09.2024 12:07
РОЗВИТОК РЕЗИЛІЄНТНОСТІ ПЕДАГОГІВ В УМОВАХ ВІЙНИ
19.09.2024 16:17
МЕДИТАТИВНІ ТЕХНІКИ У РОБОТІ З ПСИХОТРАВМОЮ
18.09.2024 14:50
ДОСЛІДЖЕННЯ МОТИВАЦІЇ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ ВНЗ
09.09.2024 13:33
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
09.09.2024 13:16




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.178 сек. / Mysql: 1599 (0.14 сек.)