:: ECONOMY :: ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА СЛИЗОВИХ ОБОЛОНОК ШИЙКИ МАТКИ ЖІНОК В ПОСМЕНОПАУЗІ :: ECONOMY :: ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА СЛИЗОВИХ ОБОЛОНОК ШИЙКИ МАТКИ ЖІНОК В ПОСМЕНОПАУЗІ
:: ECONOMY :: ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА СЛИЗОВИХ ОБОЛОНОК ШИЙКИ МАТКИ ЖІНОК В ПОСМЕНОПАУЗІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА СЛИЗОВИХ ОБОЛОНОК ШИЙКИ МАТКИ ЖІНОК В ПОСМЕНОПАУЗІ

 
20.09.2024 19:01
Автор: Прокопчук Тетяна Олександрівна, магістрант, Волинський національний університет імені Лесі Українки; Поручинська Тетяна Федорівна, кандидат біологічних наук, доцент, Волинський національний університет імені Лесі Українки
[18. Медичні науки;]

Цитологічний скринінг шийки матки має надзвичайно важливе значення у профілактиці та ранній діагностиці раку шийки матки. Як відомо, це захворювання є одним з найпоширеніших видів раку та посідає четверте місце у світі за захворюваністю та смертністю [1]. Під час планового скринінгу можна виявити захворювання на ранніх стадіях, які успішно лікуються [2].

У роботі аналізували результати цитологічного дослідження шийки матки в рамках планового скринінгу. 

Алгоритм дослідження передбачав забір матеріалу, підготовку цитологічних препаратів на предметному склі, фіксацію цитологічного препарату (підсушування на повітрі для забарвлення за Паппенгеймом), фарбування та діагностику. Фарбування мазка здійснювали азур-еозиновою сумішшю за методом Паппенгейма. Мазок вважали якісним у тому випадку, коли він був рівномірно забарвленим; не містив артефактів (рихлих скупчень фарби) і зморщених клітин; мав у достатній кількості рівномірно розподілених клітин. Здійснювали вибір кількох полів зору та підраховували кількість лейкоцитів в кожному з них, визначали середнє значення. Цитологічний висновок містив заключення про кількість лейкоцитів, характер флори, наявність змін епітелію. За результатами дослідження визначали позитивний чи негативний результат мазка за Папаніколау. І тип визначався, якщо цитограма була без особливостей, ІІ – запальний, ІІІ – дисплазія, ІV – підозра на рак, V – рак шийки матки. 

У дослідженні приймали участь 100 жінок віком від 20 до 81 років. 26 осіб в посменопаузі складали досліджувану групу, решта – контрольну. Середній вік жінок досліджуваної групи становив 59,81±1,57 років. Серед супутніх захворювань у досліджуваній групі виявлено атрофічний кольпіт (6 осіб), неповний пролапс (4 особи), поліп цервікального каналу (1 особа), лейкоплакія шийки матки (1 особа), цукровий діабет ІІ типу (10 осіб). Слід відмітити, що у двох досліджуваних (7,69 %) на момент проведення скринінгу вже був встановлений діагноз рак шийки матки.

У результаті проведеного дослідження встановили, що 15% жінок досліджуваної групи мали І тип, 50% – ІІ тип, 23% – ІІІ тип мазка за Папаніколау. У жінок, які вже мають діагноз рак шийки матки визначено ІV тип. Одній особі за результатами скринінгу вперше було встановлено діагноз рак шийки матки (V тип). У контрольній групі ситуація була дещо іншою (рис. 1).




Рис. 1. Розподіл за типами мазків (за Папаніколау) у досліджуваній та контрольній групах (у %).

У контрольній групі частка жінок з цитограмою без особливостей була вищою, порівняно з досліджуваною групою. Однак у молодших жінок частіше виявляли ознаки запалення (ІІ тип). Жінки старшого віку більше схильні до дисплазії плоского епітелію на фоні доброякісних патологічних процесів (ІІІ тип) та вираженої гіперплазії з ознаками атипової проліферації (ІV тип). Серед жінок контрольної групи частка осіб з діагнозом рак шийки матки була вищою, порівняно з досліджуваною групою.

Кількість лейкоцитів у мазку жінок в посменопаузі у 27% випадків відповідала нормі, у 62% - була помірно підвищеною та у 11% - значно вищою за норму. Слід відзначити, що у жінок контрольної групи кількість лейкоцитів була вищою (р≤0,05).

У жінок молодшої групи значно частіше спостерігаються зміни, характерні для герпес-вірусу чи папіломовірусу людини та частіше виявляється паличкова та змішана флора, порівняно з досліджуваними в постменопаузі.

Список літератури

1. Bray F., Ferlay J., Soerjomataram I., Siegel R.L., Torre L.A. & Jemal A. 2018. Global cancer statistics 2018: GLOBOCAN estimates of incidence and mortality worldwide for 36 cancers in 185 countries. CA A Cancer Journal for Clinicians 68(6).

2. Cohen P.A., Jhingran A., Oaknin A., Denny L. (2019) Cervical cancer. The Lancet. 393(10167):169–182.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ У МЕДИЧНИХ ЛАБОРАТОРІЯХ
23.09.2024 13:01
СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ФАРМАКОЛОГІЧНОЇ КОРЕКЦІЇ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ (ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ)
21.09.2024 16:50
КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЛЕГЕНЬ ПРИ КОРОНОВІРУСНІЙ COVID-19 ІНТЕРСТИЦІАЛЬНІЙ ПНЕВМОНІІ
21.09.2024 16:04
АНАЛІЗ ПАТОМОРФОЛОГІЧНИХ ЗМІН ЛЕГЕНЬ У ОСІБ З ОЖИРІННЯМ НА ФОНІ МЕТАБОЛІЧНОГО СИНДРОМУ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ АУТОПСІЙНИХ ВИПАДКІВ)
21.09.2024 15:38
ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ДИСФУНКЦІЇ СКРОНЕВОНИЖНЬОЩЕЛЕПНОГО СУГЛОБА У ПАЦІЄНТІВ З ОСТЕОПОРОЗОМ НА ФОНІ РЕВМАТОЇДНОГО АРТРИТУ
20.09.2024 23:46
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ КОМПЛЕКСНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ТРАВМ ПІД ЧАС ВІЙНИ В УКРАЇНІ
20.09.2024 22:03
PHARMACOLOGY CORRECTION OF BRAIN INJURY
20.09.2024 19:28
ГЕНЕТИКА І БІОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МЕТАБОЛІЗМУ У РІЗНИХ РАС
20.09.2024 17:33




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.242 сек. / Mysql: 1570 (0.186 сек.)