:: ECONOMY :: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДІЖНИХ ЦЕНТРІВ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДІЖНИХ ЦЕНТРІВ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДІЖНИХ ЦЕНТРІВ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДІЖНИХ ЦЕНТРІВ В УКРАЇНІ

 
20.09.2024 18:04
Автор: Герасименко Наталія Олександрівна, магістр другого року навчання, Криворізький державний педагогічний університет
[3. Педагогічні науки;]

Молодіжні центри в Україні стали проєвропейською практикою розвитку цивілізованого демократичного суспільства. Ми сьогодні в рамках молодіжного центру говоримо про відтворення історичної справедливості, коли відповідальність за прийняття нових, креативних, свіжих та своєчасних рішень брали на себе відповідальність молоді люди – розумні, талановиті, освічені, а не старі політичні діячі з деменціями різного ступеню. Про це важливо говорити та надважливо пам’ятати, щоб ніколи більше не звернути з істинного шляху – за молоддю наше майбутнє в новій прогресивній проєвропейській державі. Адже будь-яка цивілізована держава прекрасно розуміє, що її молодь – це її життя. 

Сьогодні проблему молодіжних центрів у науковій площині досліджують М. Головатий, В. Головенько, К. Захаренко, М. Кербаль, В. Кулік, М. Пірен, М. Перепелиця, В. Ребкало, М. Іванов, Н. Громадська, М. Гуцалова, Т. Василюк, І. Лисоконь та інші.

Навчання персоналу є невід’ємною частиною реалізації молодіжної політики. Для того, щоб молодіжний центр ефективно функціонував, потрібні люди, які знають що і як робити. На навчання персоналу виділяються кошти. За рахунок таких коштів організовуються тренінги, виїзні семінари, конференції тощо. Все робиться для того, щоб з молоддю працювали кваліфіковані професійні молодіжні працівники. 

До сьогодні питання професійної підготовки молодіжних працівників на рівні Міністерства освіти і науки не вирішено. Лише деякі заклади вищої освіти змогли адаптувати свої освітні програми до сучасних вимог, а конкретно зайнялися підготовкою фахівців по роботі з молоддю (молодіжних працівників). Так, Криворізький державний педагогічний університет з 2021 року започаткував магістратуру за освітньо-професійною програмою «Соціально-педагогічна робота з дітьми та молоддю» і в можливостях працевлаштування такої освітньої програми зазначено посаду «фахівець по роботі з молоддю». Набір освітніх компонентів дозволяє набути потрібних компетенцій саме для роботи з молоддю, зокрема в сучасних мінливих умовах. Отже, початок всьому лежить у навчанні працівників молодіжного центру. 

Створення молодіжних центрів на території сучасної України вимагало багато важливих кроків. Умовно їх можна позначити таким чином: навчання персоналу, зокрема молодіжних працівників, молодіжних лідерів, координаторів молодіжного руху; формування нормативно-правової бази, яка регламентує діяльність молодіжних центрів; обладнання (реорганізація) приміщень за новими стандартами Європейського Союзу із дотриманням, перш за все, безпекових вимог; рекламно-інформаційна кампанія функціонування молодіжних центрів в Україні; методичне забезпечення. 

Наступним кроком, який може реалізовуватися паралельно із навчанням працівників, це формування нормативно-правової бази, приведення у відповідність тих документів, що вже існують в державі. Тут правомірно зауважити, що проблема існує і, мабуть, не швидко буде вирішеною. Всі документи, що стосуються реалізації державної молодіжної політики, приводяться наразі у відповідність до норм Європейського Союзу та інших міжнародних документів. 

Облаштування приміщення молодіжного центру відповідно до стандартів, прийнятих в Європейському Союзі – це важливий крок на шляху запровадження інших стандартів життя для людей. І починається все із культури облаштування, комфорту приміщення. Важливо відзначити, що облаштування молодіжних центрів в Україні відбувається за останніми новинками в галузі дизайну приміщень. 

У громадах, особливо в сільських місцевостях, є гостра необхідність у популяризації молодіжної роботи і молодіжних центрів. Саме тому важливою складовою започаткування діяльності молодіжних центрів є рекламно-інформаційна кампанія. Для цього варто залучати засоби масової інформації регіонального та місцевого рівня, розповідати про таку ініціативу в закладах освіти усіх рівнів. Також розповсюдження інформації про молодіжний центр, його можливості та перспективи для його відвідувачів можна через соціальні установи, такі як управління соціального захисту населення, центр соціальних служб, служба у справах дітей тощо. 

Ще одним із важливих кроків є забезпечення методичною літературою працівників молодіжного центру. Молодіжна робота – процес складний, постійно змінний. Форми та методи роботи мають бути відповідними до потреб молоді, саме тому своєчасне оновлення методичних порадників, вказівок, посібників тощо як для працівників молодіжних центрів, так і для його відвідувачів є необхідною умовою нормальної діяльності таких установ. 

Таким чином, проведений теоретичний аналіз організаційних засад діяльності молодіжних центрів в Україні дав змогу визначити необхідні кроки для успішної реалізації молодіжної політики.

Список літератури: 

1. Про основні засади молодіжної політики : Закон України від 27.04.2021 №1414-IX. URL:  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1414-20#Text    

2. Про затвердження типових положень про молодіжний центр та про експертну раду при молодіжному центрі : постанова Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2017 року № 1014. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1014-2017-%D0%BF#Text  

3. Бублик М. І., Копач Т. М. Розвиток молодіжного лідерства в структурі інноваційних стратегій розвитку закладів вищої освіти. Lviv Polytechnic National University Institutional Repository. С. 32 – 37. 

4. Молодіжні центри України. Офіційний сайт. URL: https://youthcenters.mms.gov.ua/?tab=events  

_______________________

Науковий керівник: Лисоконь Ілля Олександрович, доктор філософії з освітніх, педагогічних наук, Криворізький державний педагогічний університет



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОБҐРУНТУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ
21.09.2024 16:20
НОВІ ОСВІТНІ ТЕНДЕНЦІЇ У ВИКЛАДАННІ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА В КНР ПІСЛЯ ПАНДЕМІЇ
20.09.2024 23:29
ПОГЛЯДИ НА ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК ІНТЕРКУЛЬТУРНОЇ КОМУНІКАЦІЇ В СИСТЕМІ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ КНР
20.09.2024 23:19
РОЗВИТОК ІДЕЙ ПРОБЛЕМНОГО НАВЧАННЯ
20.09.2024 20:55
ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ЛІЦЕЇСТІВ ЯК СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА
20.09.2024 19:14
ВИКОРИСТАННЯ КОНСТРУКТОРА «ЛЕГО» ДЛЯ ЛОГІКО-МАТЕМАТИЧНОГО РОЗВИТКУ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
20.09.2024 18:38




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.222 сек. / Mysql: 1599 (0.17 сек.)