:: ECONOMY :: МЕДИТАТИВНІ ТЕХНІКИ У РОБОТІ З ПСИХОТРАВМОЮ :: ECONOMY :: МЕДИТАТИВНІ ТЕХНІКИ У РОБОТІ З ПСИХОТРАВМОЮ
:: ECONOMY :: МЕДИТАТИВНІ ТЕХНІКИ У РОБОТІ З ПСИХОТРАВМОЮ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 33

Термін подання матеріалів

19 вересня 2024

До початку конференції залишилось днів 1



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

МЕДИТАТИВНІ ТЕХНІКИ У РОБОТІ З ПСИХОТРАВМОЮ

 
18.09.2024 14:50
Автор: Баєва Оксана Борисівна, магістрантка спеціальності «Психологія», Поліський національний університет, м. Житомир, Україна
[4. Психологічні науки;]

Протягом останніх років процес життя людства набуває все нових ускладнень та переживань, котрі негативно впливають на здоров’я та психіку багатьох людей. Світова пандемія, екологічні проблеми та криза, соціально-політична нестабільність, війна в Україні призвели до тяжких випробувань для нашого населення. Рівень стресу підвищується кожного дня, і це буде відбуватися й надалі. Якщо мова піде про подолання стресу, психологічних травм, то слід враховувати, що цей процес передбачає безпосередні дії суб’єкта, його емоції і оцінки, а також внутрішні ресурси суб’єкта.

Тому, пропонується відновлювати свій психологічний стан і поновлювати свої ресурси за допомогою медитації, фізичних оздоровчих практик йоги, де медитація обов’язковий процес. 

Багато практик можливо використовувати тепер завдяки працям Бхагван Шрі Раджніша (Ошо), професора філософії, що зібрав медитаційні техніки попередніх століть та адаптував їх із мудрістю століть у синтезі зі своєчасною психологією. Цими розробками займалися університет «Іссален» США, подружжям Келлі, що були родоначальниками «Неорайхіанських» технологій.

Для того, щоб перевірити ефекти буддійської медитативної практики із звичайними людьми, Ричард Девідсон і його колеги розробили дослідження, у якому брали участь працівники Середньо-західної корпорації. Цілю було усунення психологічних та фізичних ефектів стресу у працівників. Навчання медитації десять тижнів проводив доктор Джон Кабат-Зінн – професор медицини Університету Массачусетса, засновник клініки зняття стресу в Меморіальному медичному центрі при Університеті Массачусетса. Після завершення медитативної підготовки, через чотири місяці після закінчення навчання тести електроенцефалограми виявили поступове і значне збільшення електричної активності у лівій прифронтальній долі мозку, що асоціюється з позитивними емоціями. Самі досліджувані упродовж цього часу повідомляли про зниження стресу, більший спокій, більш вираженому загальному відчуттю благополуччя. 

Зміна активності у лівій прифронтальній долі показує і на зміцнення імунної системи – цей результат виявився величезним проривом у сучасній науці, адже до цієї миті не існувало наукових доказів про зв’язок між розумом і тілом.

Результати впливу позитивних емоцій при розвитку хвороб досліджувала докторка Лаура Смарт Річмен, доцентка психології в університеті Дюка. Вона досліджувала фізичні наслідки двох позитивних емоцій, що асоціюються зі щастям: надія та цікавість. У дослідженні брали участь тисяча п’ятдесята учасників. Високі рівні позитивних емоцій асоціюються з меншою вірогідністю розвитку діабету, гіпертонії та захворювань дихальної системи.

У журналі «Journal of The International Neuropsychological Society» є опубліковане дослідження впливу медитації на рівень тривоги у пацієнтів з епілепсією, стійких до ліків, про засвідчення зниження тривожності після медитації.

Коли хтось слабкий фізично, йому радять займатися гімнастикою, де завдяки систематичним тренуванням можна зменшити фізичні недоліки. Ту ж саму роль відіграють і медитативні вправи, однак вже по відношенню до психіки і розумового розвитку, розумовим процесам. Головна ціль медитації – це заспокоєння мозку і повернення ясності думки.

Можна виділити основні аспекти цілей медитації:

1) Підвищення інтелектуальних здібностей, поглиблене сприйняття дійсності та окремих явищ, розвиток аналітичних можливостей, поліпшення переходів від дедуктивного мислення до індуктивного і навпаки;

2) Вироблення почуття глибинного спокою, відновлення порушеної психіки, набуття підвищених здібностей до управління нервово-психічною діяльністю, лікування психічних захворювань;

3) Покращення пам'яті, ліквідація безсоння;

4) Загальне оздоровлення організму, профілактика функціональних розладів, підвищення витривалості організму та стійкості до різноманітних захворювань;

5) Підвищення естетичних смаків, розвиток почуття гармонії та краси;

6) Напрацювання екстрасенсорних здібностей, надприродних можливостей людини [1].

Медитація значно знижує рівень стресу, тривоги та депресії, одночасно підвищуючи якість життя пацієнтів з ішемічною хворобою серця, демонструючи позитивний психологічний вплив.

Список літератури:

1. Колк Б. Тіло веде лік. Як лишити психотравми в минулому. Перекладачка Цвіра А. Харків: Vivat, 2022. 624 с.

________________________

Науковий керівник: Гречуха І.А., доктор філософії (спеціальність «Психологія»), доцент кафедри психології Поліського національного університету



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПСИХОЛОГІЯ СТРЕСУ: РОЛЬ ГОРМОНІВ У ПСИХОЕМОЦІЙНОМУ САМОПОЧУТТІ ЛЮДИНИ
30.08.2024 23:47
ПОСТГОСПІТАЛЬНА ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ: ОПИС МЕТОДИКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ
30.08.2024 23:39
РОЗВИТОК РЕЗИЛІЄНТНОСТІ ПЕДАГОГІВ В УМОВАХ ВІЙНИ
19.09.2024 16:17
ДОСЛІДЖЕННЯ МОТИВАЦІЇ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ ВНЗ
09.09.2024 13:33
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
09.09.2024 13:16




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.229 сек. / Mysql: 1512 (0.175 сек.)