:: ECONOMY :: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
 
UA  PL  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 40

Термін подання матеріалів

24 квітня 2025

До початку конференції залишилось днів 23



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

 
09.09.2024 13:16
Автор: Забігайло Андрій Олександрович, магістрант спеціальності «Психологія», Поліський національний університет, м. Житомир, Україна; Бех Валерій Валерійович, магістрант спеціальності «Психологія», Поліський національний університет, м. Житомир, Україна
[4. Психологічні науки;]

Психологічна готовність до військової служби є комплексною властивістю особистості, рівень якої визначається ступенем розвитку всіх складових психіки: мотиваційної, пізнавальної, емоційно-чуттєвої та вольової сфер.

В умовах розбудови Збройних Сил України було виділено окремий вид забезпечення функціонування військових підрозділів, нарівні з матеріально-технічним, науково-методичним та медичним забезпеченням, – соціально-психологічне забезпечення.

Соціально-психологічне забезпечення бойових дій – це технологія, що спрямована на розвиток, збереження та відновлення психологічних ресурсів військовослужбовців, посилення позитивних впливів у соціальному та ергономічному середовищі, а також запобігання, послаблення й усунення негативних факторів, що впливають на військових, для успішного виконання бойових завдань. Ця система включає комплекс заходів, спрямованих на підготовку, підтримку, збереження та відновлення функціональних можливостей і боєздатності військових фахівців.

Соціально-психологічне забезпечення охоплює кілька основних напрямів: професійно-психологічний відбір військовослужбовців, психологічну підготовку до дій в умовах збройних конфліктів, оцінку та прогнозування соціально-психологічного стану військових підрозділів, надання соціально-психологічної допомоги під час бойових дій та реабілітацію тих, хто зазнав психічних травм внаслідок участі в бойових діях.

Ця система спрямована на формування та підтримку високого бойового духу і стійкого психічного стану військовослужбовців, розвиток їхніх індивідуально-психологічних та бойових якостей для ефективного виконання завдань бойової підготовки. Вона також забезпечує високу бойову готовність у мирний час і результативне ведення бойових дій для захисту державних інтересів.

Серед ключових психологічних чинників, що впливають на ефективність військових підрозділів, можна виділити загрозу втрати здоров'я або життя, можливість опинитися в оточенні або полоні, ризик підриву на мінах, а також раптовість і непередбачуваність бойових ситуацій разом із невизначеністю наслідків. Окрім цього, почуття самотності й безпорадності в складних бойових умовах, а також негативний вплив навколишнього середовища (природно-кліматичні, географічні та інші фактори) можуть суттєво знижувати функціональний стан і боєздатність військових.

Система соціально-психологічного забезпечення аеромобільних підрозділів у контексті збройного конфлікту функціонує на трьох рівнях: базовому, супроводжувальному та реадаптаційному психокорекційному.

Базовий рівень системи соціально-психологічного забезпечення включає такі компоненти:

• Комплектування бойових підрозділів з урахуванням індивідуальних психологічних, соціально-психологічних і професійних характеристик військовослужбовців;

• Використання заходів психологічної підготовки для дій в специфічних соціально-психологічних і бойових умовах;

• Управління психологічним потенціалом особового складу;

• Прогнозування психологічного змісту майбутніх бойових ситуацій і створення умов для оптимального виконання бойових завдань та підтримання бойової активності військовослужбовців.

Супроводжувальний рівень охоплює такі аспекти:

• Психологічну підготовку та мотиваційне налаштування військових на виконання бойових завдань;

• Інформаційно-психологічну протидію впливу противника;

• Оцінку та прогнозування соціально-психологічного стану підрозділів;

• Управління психологічним станом військовослужбовців під час виконання бойових завдань;

• Надання соціально-психологічної допомоги, включаючи лікування бойових психічних травм, відновлення працездатності та боєздатності.

Реадаптаційний психокорекційний рівень включає:

• Психологічну реабілітацію військовослужбовців та їх адаптацію до професійної діяльності в мирних умовах;

• Створення реадаптаційного соціального середовища;

• Проведення соціально-психологічного моніторингу ветеранів.

Основні складові соціально-психологічного забезпечення функціонування підрозділів військ у збройному конфлікті:

1. Професійно-психологічний відбір – спрямований на раціональний розподіл військовослужбовців за спеціальностями та комплектування підрозділів. Він гарантує відповідність психологічних якостей військових вимогам їхньої професійної діяльності і передбачає соціально-психологічне вивчення та психофізіологічне обстеження.

2. Психологічна підготовка – формування психологічної готовності військових до майбутньої бойової діяльності, зокрема в умовах локальних воєнних конфліктів.

3. Оцінка та прогнозування соціально-психологічного стану підрозділів – визначає рівень психогенних втрат, кількість військових, які потребують психологічної реабілітації, рівень згуртованості груп та оцінює функціональну готовність підрозділу до ведення бою.

4. Соціально-психологічна допомога – надається військовим під час бойових дій і включає підтримку їхнього психологічного стану, допомогу в кризових ситуаціях та забезпечення працездатності.

5. Соціально-психологічна реадаптація – відновлення психологічного стану учасників бойових дій та їх інтеграція в мирне життя після завершення конфлікту.

Соціально-психологічна підтримка військовослужбовців у бойових умовах націлена на активацію, мобілізацію, компенсацію і відновлення їхнього психологічного потенціалу. Соціально-психологічна реадаптація учасників локальних воєнних конфліктів проводиться для поступового психологічного повернення військових до мирного життя і їхньої інтеграції в соціальні зв'язки та відносини мирного періоду. Відповідно, система соціально-психологічної підготовки спрямована на розвиток у військових необхідного рівня психологічної стійкості до бойових психотравмуючих факторів і готовності до виконання бойових завдань.

Список літератури:

1. Кокун О.М., Мороз В.М., Пішко І.О., Лозінська Н.С. Формування психологічної готовності військовослужбовців військової служби за контрактом до виконання завдань за призначенням під час бойового злагодження : метод. посіб. К. : 7БЦ, 2021. 170 с.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПСИХОЛОГІЯ СТРЕСУ: РОЛЬ ГОРМОНІВ У ПСИХОЕМОЦІЙНОМУ САМОПОЧУТТІ ЛЮДИНИ
30.08.2024 23:47
ПОСТГОСПІТАЛЬНА ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ: ОПИС МЕТОДИКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ
30.08.2024 23:39
ДОСЛІДЖЕННЯ СТРЕСОСТІЙКОСТІ ПЕДАГОГІВ В УМОВАХ ВІЙНИ РОСІЇ З УКРАЇНОЮ
20.09.2024 21:41
ПСИХОЛОГІЧНА СТІЙКІСТЬ ЯК ОДИН ІЗ ЧИННИКІВ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ОСОБИСТОСТІ
20.09.2024 21:22
МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ У КОНФЛІКТАХ
20.09.2024 19:52
ГЕНДЕРНА ПСИХОЛОГІЯ В УПРАВЛІНСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
20.09.2024 19:45
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ЕМОЦІЙНОЇ СФЕРИ СТАРШИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ ВІЙНИ
20.09.2024 12:07
РОЗВИТОК РЕЗИЛІЄНТНОСТІ ПЕДАГОГІВ В УМОВАХ ВІЙНИ
19.09.2024 16:17
МЕДИТАТИВНІ ТЕХНІКИ У РОБОТІ З ПСИХОТРАВМОЮ
18.09.2024 14:50
ДОСЛІДЖЕННЯ МОТИВАЦІЇ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ ВНЗ
09.09.2024 13:33




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.272 сек. / Mysql: 1717 (0.215 сек.)