:: ECONOMY :: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 33

Термін подання матеріалів

19 вересня 2024

До початку конференції залишилось днів 1



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

 
09.09.2024 13:16
Автор: Забігайло Андрій Олександрович, магістрант спеціальності «Психологія», Поліський національний університет, м. Житомир, Україна; Бех Валерій Валерійович, магістрант спеціальності «Психологія», Поліський національний університет, м. Житомир, Україна
[4. Психологічні науки;]

Психологічна готовність до військової служби є комплексною властивістю особистості, рівень якої визначається ступенем розвитку всіх складових психіки: мотиваційної, пізнавальної, емоційно-чуттєвої та вольової сфер.

В умовах розбудови Збройних Сил України було виділено окремий вид забезпечення функціонування військових підрозділів, нарівні з матеріально-технічним, науково-методичним та медичним забезпеченням, – соціально-психологічне забезпечення.

Соціально-психологічне забезпечення бойових дій – це технологія, що спрямована на розвиток, збереження та відновлення психологічних ресурсів військовослужбовців, посилення позитивних впливів у соціальному та ергономічному середовищі, а також запобігання, послаблення й усунення негативних факторів, що впливають на військових, для успішного виконання бойових завдань. Ця система включає комплекс заходів, спрямованих на підготовку, підтримку, збереження та відновлення функціональних можливостей і боєздатності військових фахівців.

Соціально-психологічне забезпечення охоплює кілька основних напрямів: професійно-психологічний відбір військовослужбовців, психологічну підготовку до дій в умовах збройних конфліктів, оцінку та прогнозування соціально-психологічного стану військових підрозділів, надання соціально-психологічної допомоги під час бойових дій та реабілітацію тих, хто зазнав психічних травм внаслідок участі в бойових діях.

Ця система спрямована на формування та підтримку високого бойового духу і стійкого психічного стану військовослужбовців, розвиток їхніх індивідуально-психологічних та бойових якостей для ефективного виконання завдань бойової підготовки. Вона також забезпечує високу бойову готовність у мирний час і результативне ведення бойових дій для захисту державних інтересів.

Серед ключових психологічних чинників, що впливають на ефективність військових підрозділів, можна виділити загрозу втрати здоров'я або життя, можливість опинитися в оточенні або полоні, ризик підриву на мінах, а також раптовість і непередбачуваність бойових ситуацій разом із невизначеністю наслідків. Окрім цього, почуття самотності й безпорадності в складних бойових умовах, а також негативний вплив навколишнього середовища (природно-кліматичні, географічні та інші фактори) можуть суттєво знижувати функціональний стан і боєздатність військових.

Система соціально-психологічного забезпечення аеромобільних підрозділів у контексті збройного конфлікту функціонує на трьох рівнях: базовому, супроводжувальному та реадаптаційному психокорекційному.

Базовий рівень системи соціально-психологічного забезпечення включає такі компоненти:

• Комплектування бойових підрозділів з урахуванням індивідуальних психологічних, соціально-психологічних і професійних характеристик військовослужбовців;

• Використання заходів психологічної підготовки для дій в специфічних соціально-психологічних і бойових умовах;

• Управління психологічним потенціалом особового складу;

• Прогнозування психологічного змісту майбутніх бойових ситуацій і створення умов для оптимального виконання бойових завдань та підтримання бойової активності військовослужбовців.

Супроводжувальний рівень охоплює такі аспекти:

• Психологічну підготовку та мотиваційне налаштування військових на виконання бойових завдань;

• Інформаційно-психологічну протидію впливу противника;

• Оцінку та прогнозування соціально-психологічного стану підрозділів;

• Управління психологічним станом військовослужбовців під час виконання бойових завдань;

• Надання соціально-психологічної допомоги, включаючи лікування бойових психічних травм, відновлення працездатності та боєздатності.

Реадаптаційний психокорекційний рівень включає:

• Психологічну реабілітацію військовослужбовців та їх адаптацію до професійної діяльності в мирних умовах;

• Створення реадаптаційного соціального середовища;

• Проведення соціально-психологічного моніторингу ветеранів.

Основні складові соціально-психологічного забезпечення функціонування підрозділів військ у збройному конфлікті:

1. Професійно-психологічний відбір – спрямований на раціональний розподіл військовослужбовців за спеціальностями та комплектування підрозділів. Він гарантує відповідність психологічних якостей військових вимогам їхньої професійної діяльності і передбачає соціально-психологічне вивчення та психофізіологічне обстеження.

2. Психологічна підготовка – формування психологічної готовності військових до майбутньої бойової діяльності, зокрема в умовах локальних воєнних конфліктів.

3. Оцінка та прогнозування соціально-психологічного стану підрозділів – визначає рівень психогенних втрат, кількість військових, які потребують психологічної реабілітації, рівень згуртованості груп та оцінює функціональну готовність підрозділу до ведення бою.

4. Соціально-психологічна допомога – надається військовим під час бойових дій і включає підтримку їхнього психологічного стану, допомогу в кризових ситуаціях та забезпечення працездатності.

5. Соціально-психологічна реадаптація – відновлення психологічного стану учасників бойових дій та їх інтеграція в мирне життя після завершення конфлікту.

Соціально-психологічна підтримка військовослужбовців у бойових умовах націлена на активацію, мобілізацію, компенсацію і відновлення їхнього психологічного потенціалу. Соціально-психологічна реадаптація учасників локальних воєнних конфліктів проводиться для поступового психологічного повернення військових до мирного життя і їхньої інтеграції в соціальні зв'язки та відносини мирного періоду. Відповідно, система соціально-психологічної підготовки спрямована на розвиток у військових необхідного рівня психологічної стійкості до бойових психотравмуючих факторів і готовності до виконання бойових завдань.

Список літератури:

1. Кокун О.М., Мороз В.М., Пішко І.О., Лозінська Н.С. Формування психологічної готовності військовослужбовців військової служби за контрактом до виконання завдань за призначенням під час бойового злагодження : метод. посіб. К. : 7БЦ, 2021. 170 с.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПСИХОЛОГІЯ СТРЕСУ: РОЛЬ ГОРМОНІВ У ПСИХОЕМОЦІЙНОМУ САМОПОЧУТТІ ЛЮДИНИ
30.08.2024 23:47
ПОСТГОСПІТАЛЬНА ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ: ОПИС МЕТОДИКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ
30.08.2024 23:39
МЕДИТАТИВНІ ТЕХНІКИ У РОБОТІ З ПСИХОТРАВМОЮ
18.09.2024 14:50
ДОСЛІДЖЕННЯ МОТИВАЦІЇ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ ВНЗ
09.09.2024 13:33




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.642 сек. / Mysql: 1512 (0.572 сек.)