:: ECONOMY :: ОБМЕЖЕННЯ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ІНКЛІСІРАНУ У ПАЦІЄНТІВ З ДУЖЕ ВИСОКИМ СЕРЦЕВО-СУДИННИМ РИЗИКОМ І СУПУТНІМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ ПЕЧІНКИ :: ECONOMY :: ОБМЕЖЕННЯ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ІНКЛІСІРАНУ У ПАЦІЄНТІВ З ДУЖЕ ВИСОКИМ СЕРЦЕВО-СУДИННИМ РИЗИКОМ І СУПУТНІМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ ПЕЧІНКИ
:: ECONOMY :: ОБМЕЖЕННЯ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ІНКЛІСІРАНУ У ПАЦІЄНТІВ З ДУЖЕ ВИСОКИМ СЕРЦЕВО-СУДИННИМ РИЗИКОМ І СУПУТНІМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ ПЕЧІНКИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 33

Термін подання матеріалів

19 вересня 2024

До початку конференції залишилось днів 12



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОБМЕЖЕННЯ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ІНКЛІСІРАНУ У ПАЦІЄНТІВ З ДУЖЕ ВИСОКИМ СЕРЦЕВО-СУДИННИМ РИЗИКОМ І СУПУТНІМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ ПЕЧІНКИ

 
14.06.2024 17:10
Автор: Перепелюк Микола Миколайович, кандидат медичних наук, доцент кафедри внутрішньої медицини №2, Одеський національний медичний університет
[18. Медичні науки;]

Арсенал медикаментозних засобів контролю чинників атеросклеротичного процесу збагатився інклінсіраном (ІК), який використовується, як правило, у якості другого чи третього гіполіпідемічного засобу, на тлі раніше призначених статинів та/чи езетимібу. Механізмом його дії є збiльшеня рециркуляцiї та експресiї рецепторiв холестерину (ХС) лiпопротеїдів низької щільності  (ЛПНЩ) на мембранах  гепатоцитiв. Наслідком є посилене поглинання цього класу ліпопротеїдів та зниження його рiвня в сироватці крові [1]. 

Препарат демонструє високу, додану до статинів та езетимібу, ефективність [2]. Крім того, згідно досліджень [2] та інструкції [3], ІК не має такої побічної дії як гепатотоксичність. У моїй практиці було два випадки застосування ІК з гепатотоксичністю (випадок 1) та відсутністю ефективності (випадок 2) у пацієнтів з дуже високим серцево-судинним ризиком та супутньою патологією печінки.  Причому, обидва випадки були на тлі монотерапії ІК.

Випадок 1. Пацієнтка К., 58 років, прогресуючий атеросклероз брахіоцефальних артерій. Пацієнтка категорично відмовилась від прийому статинів, мотивуючи це діагностованим рік тому аутоімунним гепатитом 1-го типу. З моєї точки зору, медикаментозно компенсований аутоімунний гепатит не був перешкодою для призначення статинів, але відсутність згоди пацієнтки + готовність застосування ІК були вирішальним фактором. До ін'єкції ІК у пацієнтки і біохімічному аналізі крові був значно підвищений ХС-ЛПНЩ – 4,01 ммоль/л;  трансамінази, лужна фосфатаза, білірубін і тимолова проба – у межах референтних значень. Через тиждень після ін´єкції ІК лікар-невролог задля перевірки безпечності ІК (пацієнтка була консультована мною під час стаціонарного лікування у неврологічному відділенні) призначив повторний аналіз печінкових проб. Потрійний приріст активності печінкових ферментів був трактований як гепатотоксичність [4]. Доза медролу була збільшена удвічі (до 8 мг/доба).  Аналіз крові на печінкові проби через тиждень після подвоєння дози медролу продемонстрував зниження активності трансаміназ до субреферентних значень, а через 3 місяці після ін´єкції ІК – повну нормалізацію усіх печінкових проб. Але зниження загального ХС і ХС-ЛПНЩ на 15% через 1 тиждень після ІК  змінилось на «рикошетне» підвищення через 3 місяці після ІК.

Випадок 2.  Пацієнт  М., 27 років, атеросклероз брахіоцефальних артерій за рахунок спадкової гетерозиготної дисліпідемії. Супутня патологія – хронічний вірусний гепатит В, фаза реплікації, мінімальна активність. Формальних проти- показів до призначення статинів не було, трансамінази були підвищені не більш ніж у 1,5 рази, але мати хворого наполягала на терапії без статинів. Вірусне навантаження при гепатиті В було таким, яке, за протоколом, не вимагало противірусної терапії. Ін´єкція ІК зроблена амбулаторно у лютому цього року. Через 3 місяці змін трансаміназ не відмічено, але відбувся «дрейф» показників ліпідограми в атерогенному напрямку – зокрема, загальний ХС і ХС-ЛПНЩ підвищилися на 10 і 12% відповідно, у порівнянні з показниками 3-місячної давності.

В  обох випадках (перший – гепатотоксичність, другий – неефективність) я припинив призначення цього препарату і в обох випадках мотивував пацієнтів на тривалий прийом езетимібу.

Впровадження в клінічну практику ІК є значним кроком уперед з точки зору контролю атеросклеротичного процесу у пацієнтів дуже високого кардіоваскулярного  ризику.  Але застосування  ІК в реальній клінічній практиці у пацієнтів з супутньою патологією печінки може звести нанівець позитивний ефект цього препарату. Предиктори токсичності/неефективності ІК на сьогоднішній день невідомі, мій обмежений клінічний досвід є лише спробою привернути увагу до цього теоретично неочікуваного феномена, для того, щоб не дискретувати препарат у пацієнтів з «атеросклеротично-печінковою» коморбідністю.

Список літератури

1. James E Frampton.Inclisiran: A Review in Hypercholesterolemia / Am J Cardiovasc Drugs. 2023 Mar;23(2):219-230. doi: 10.1007/s40256-023-00568-7. Epub 2023 Mar 4.

2. Kausik K. Ray, Roel P. T. Troquay, Frank L. J. Visseren et al. Long-term efficacy and safety of inclisiran in patients with high cardiovascular risk and elevated LDL cholesterol (ORION-3): results from the 4-year open-label extension of the ORION-1 trial/ Lancet Diabetes Endocrinol 2023; 11: 109–19. doi.org/10.1016/ S2213-8587(22)00353-9.

3. Інструкції/рекомендації для застосування лікарського засобу СІБРАВА (інклісіран), розчин для ін’єкцій, 284 мг/1,5 мл (189 мг/мл), у попередньо наповненому шприці для одноразового використання. Державний експертний Центр МОЗ України, 12.04.2024.

4. Угненко С. О. Застосування інклісірану (ІК) у пацієнтки з прогресуючим атеросклерозом та супутнім аутоімунним гепатитом. Збірник матеріалів Буковинського міжнародного медико-фармацевтичного конгресу студентів і молодих учених, BIMCO2024. – С.34.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ДІАГНОСТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ І ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОГАСТРОМІОГРАФІЇ В ПРАКТИЧНІЙ МЕДИЦИНІ
22.06.2024 16:37
АКТИВНІСТЬ Ca2+-АТФази ТА Na+,K+-АТФази У ТКАНИНАХ ЩУРІВ ЗА УМОВ ІНТЕНСИВНОГО ФІЗИЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ
21.06.2024 02:53
ГІДРОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ ВОДОПРОВІДНОЇ ВОДИ ДЕЯКИХ МІСТ УКРАЇНИ
14.06.2024 17:53
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ПНЕВМОНІЇ У ДІТЕЙ ПРИКАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ НА ТЛІ ЗАВЕРШЕННЯ ПАНДЕМІЇ SARS- COV-2 (COVID-19)
11.06.2024 22:54
ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ АДГЕЗИВНОЇ ПАСТИ “RESO-PAC” У КОНТЕКСТІ ЛІКУВАННЯ ПЕРИІМПЛАНТИТІВ
09.06.2024 16:21




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.291 сек. / Mysql: 1512 (0.221 сек.)