:: ECONOMY :: ДОСЛІДЖЕННЯ СПОСОБІВ ВИЯВЛЕННЯ ЛІДЕРСЬКИХ ЯКОСТЕЙ ІТ-ФАХІВЦІВ :: ECONOMY :: ДОСЛІДЖЕННЯ СПОСОБІВ ВИЯВЛЕННЯ ЛІДЕРСЬКИХ ЯКОСТЕЙ ІТ-ФАХІВЦІВ
:: ECONOMY :: ДОСЛІДЖЕННЯ СПОСОБІВ ВИЯВЛЕННЯ ЛІДЕРСЬКИХ ЯКОСТЕЙ ІТ-ФАХІВЦІВ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ДОСЛІДЖЕННЯ СПОСОБІВ ВИЯВЛЕННЯ ЛІДЕРСЬКИХ ЯКОСТЕЙ ІТ-ФАХІВЦІВ

 
11.06.2024 22:14
Автор: Цвіркун Олександр Анатолійович, магістрант, Харківський національний університет радіоелектроніки
[3. Педагогічні науки;]


Лідерські якості ІТ-фахівців відіграють важливу роль у досягненні організаційних цілей та розвитку ІТ-компаній. Виявлення та розвиток цих якостей дозволяють підвищити ефективність роботи та створювати сприятливу атмосферу в команді. У даних тезах розглядаються основні способи виявлення лідерських якостей ІТ-фахівців, які можуть бути використані.

Основні способи виявлення лідерських якостей:

1. Оцінка за компетенціями (Competency Assessment) - створення профілів лідерських компетенцій, що включають ключові навички та здібності, які необхідні для ефективної роботи в команді, такі як стратегічне мислення, комунікаційні навички, емоційний інтелект. Це може включати аналіз участі ІТ-фахівця в проєктах, його здатності брати на себе відповідальність, а також впливати на колег та керівництво [1].

2. Психометричні тести та опитування - використання спеціалізованих тестів, таких як Myers-Briggs Type Indicator (MBTI), Hogan Assessment, що дозволяють визначити потенціал лідерських якостей на основі особистісних характеристик. Наприклад, тест MBTI визначає типи особистості, які можуть бути корисними для розуміння природних схильностей до лідерства, а оцінка «360 градусів» дозволяє охопити оцінки від колег, підлеглих та керівників, що надає багатостороннє уявлення про лідерські здібності ІТ-фахівця. Такий підхід дозволяє виявити, як він сприймається оточуючими, його сильні та слабкі сторони в контексті лідерства, комунікації та роботи в команді [2].

3. Аналіз результативності та досягнень - оцінка успішності виконаних проєктів, відстеження прогресу, здатності ІТ-фахівця досягати поставлених цілей, готовності брати на себе нові ролі та завдання. Наприклад, аналіз досягнень може включати оцінку виконання ключових показників ефективності (KPI), здатності завершувати проєкти вчасно та в межах бюджету.

4. Спостереження та інтерв'ю - аналіз взаємодії ІТ-фахівця з іншими членами команди, його здатності мотивувати та надихати. Спостереження може включати оцінку здатності ІТ-фахівця будувати ефективні комунікації, вирішувати конфлікти, створювати позитивну робочу атмосферу. Проведення глибинних інтерв'ю, що дозволяють оцінити амбіції, мотивацію, здатність до саморефлексії та інші ключові лідерські якості, можуть включати питання про досвід управління командою, способи мотивації колег, підходи до вирішення конфліктів [3].

5. Аналіз поведінки в стресових ситуаціях - оцінка реакції ІТ-фахівця на стресові та кризові ситуації, його здатності зберігати спокій, приймати зважені рішення. Отримання відгуків від колег про те, як ІТ-фахівець поводиться в складних ситуаціях, чи здатний він залишатися ефективним лідером. Наприклад, моделювання ситуацій, де він має прийняти важливе рішення під тиском часу, може виявити його здатність діяти раціонально в стресових умовах опитування.

Виявлення лідерських якостей ІТ-фахівців є складним та багатогранним процесом, який вимагає комплексного підходу. Використання різних методів оцінки дозволяє отримати більш точну картину потенціалу ІТ-фахівця та сприяє його подальшому розвитку. Важливо постійно вдосконалювали підходи до виявлення лідерських якостей, адаптуючи їх до змінних умов та потреб організації.

Список літератури:

1. Регіональні аспекти розвитку продуктивних сил України. 2018. №23. С. 86-90;

2. Зворотній зв'язок 360 градусів: керівництво для HR. URL: https://ukr.pritula.academy/tpost/mmxn4eysg1-zvorotni-zvyazok-360-gradusv-kervnitstvo (дата звернення 25.05.2024)

3. Лідерство в технічних командах: благословення чи прокляття. URL: https://dev.ua/blogs/posts/test-1673270217 (дата звернення 23.05.2024)

__________________________

Науковий керівник: Митцева Ольга Сергіївна, кандидат педагогічних наук, Харківський національний університет радіоелектроніки



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
РОЗВИТОК ЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ УЧНІВ 3–4 КЛАСІВ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ ЗА ДОПОМОГОЮ ЕЛЕКТРОННОГО РЕСУРСУ WORDWALL
21.06.2024 04:07
ОЗНАЙОМЛЕННЯ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ З УКРАЇНСЬКИМ СКЛАДОПОДІЛОМ НА ЗАСАДАХ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ
21.06.2024 02:38
NEW APPROACHES TO FOREIGN LANGUAGE EDUCATION IN PROFESSIONAL DIRECTIONS
21.06.2024 01:09
РОЛЬ СЮЖЕТНОЇ КАРТИНИ У РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
20.06.2024 18:25
ІНТЕГРАЦІЯ ФІЛОСОФСЬКИХ ПІДХОДІВ У СУЧАСНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТНІМИ ЗАКЛАДАМИ
11.06.2024 20:54




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.253 сек. / Mysql: 1630 (0.2 сек.)