:: ECONOMY :: ДОСВІД РИНКУ ЛІЗИНГУ НІМЕЧЧИНИ ЯК ПЕРСПЕКТИВНИЙ НАПРЯМОК ДЛЯ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: ДОСВІД РИНКУ ЛІЗИНГУ НІМЕЧЧИНИ ЯК ПЕРСПЕКТИВНИЙ НАПРЯМОК ДЛЯ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: ДОСВІД РИНКУ ЛІЗИНГУ НІМЕЧЧИНИ ЯК ПЕРСПЕКТИВНИЙ НАПРЯМОК ДЛЯ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ДОСВІД РИНКУ ЛІЗИНГУ НІМЕЧЧИНИ ЯК ПЕРСПЕКТИВНИЙ НАПРЯМОК ДЛЯ УКРАЇНИ

 
27.05.2024 23:28
Автор: Деревлюк Вікторія Віталіївна, студентка 3 курсу факультету Економіки та бізнес-адміністрування, Національний авіаційний університет, м. Київ
[1. Економічні науки;]

У сучасному глобалізованому світі, де бізнес-середовище постійно змінюється, компанії шукають ефективні інструменти для залучення капіталу, оптимізації виробничих процесів та мінімізації ризиків. Лізинг виступає як важливий фінансовий механізм, який дозволяє підприємствам отримувати доступ до потрібних активів без значних витрат та зберігати фінансову гнучкість.

Наразі лізинг є ключовим інструментом капіталовкладень не лише для бізнесу, а й для розвитку економіки. Це підтверджується тим, що у Європі в середньому близько 25 –30% всіх інвестицій здійснюються через лізинг. Крім того, цей метод фінансування технічного обладнання та модернізації виробництва є одним з найпоширеніших у світі, з корінними традиціями.

У країнах із розвиненою ринковою економікою лізинг становить майже третину інвестицій в основні засоби, а в решті країн із високими показниками зростання – від 10 до 15% (в Україні – 1,5%). У таких країнах Східної Європи, як Естонія, Чеська Республіка, Угорщина, Польща співвідношення річного обсягу ринку лізингу та ВВП коливається від 2 до 5% (в Україні – всього 0,3%)» [1, с. 11].

Провідне новинне агентство «GlobeNewswire» у своєму звіті «Leasing Global Market Report» (переклад з англ. – Звіт про глобальний ринок лізингу), надав такі прогнози: «у наступні роки очікується, що ринок зростатиме із середньорічним темпом зростання 6,7 % з 2025 року і досягне 2536,9 млрд доларів у 2030 р. Зростання ринку лізингу протягом останнього часу можна пояснити різким зростанням ринків країн, які розвиваються, попитом з боку аерокосмічної й оборонної промисловості, підвищенням обізнаності населення, зростанням ринку вживаних автомобілів, зростанням активності в житловому будівництві та поширенням Інтернету у світі» [2].

«У Західній Європі більше 20% інвестицій у виробничі фонди йде через лізинг. Більш того, майже 80 % лізингового бізнесу в Західній Європі становили Німеччина, Франція і Великобританія. Тоді як, вартість лізингових контрактів у Німеччині становить 64,26 млрд дол.».

Варто зазначити, що у Німеччині лізингова діяльність практично не обмежується і не регулюється державою. А обсяги лізингових послуг у Німеччині постійно зростають (рис. 1), тобто є «одними з передових країн у сфері лізингу є п'ять європейських країн: Великобританія, Німеччина, Франція, Італія і Швеція» [3, c. 32]. 




Рисунок 1 – Обсяги надання лізингових послуг у Німеччині у 2015–2022 рр., млрд євро

Джерело: складено автором на основі [2]

У Німеччині існують численні компанії, які займаються лізинговими послугами. Деякі з них включають Deutsche Leasing, Commerz Real, Grenke, Siemens Financial Services та інші. Ці компанії пропонують різноманітні лізингові послуги для підприємств у різних секторах економіки, включаючи технології, нерухомість, транспорт та обладнання. Ситуація лізингу в Німеччині також відображає економічні та фінансові тенденції в країні, включаючи рівень інвестицій, попит на обладнання та фінансову стабільність підприємств.

Тенденції розвитку німецького ринку лізингу охоплюють зростання попиту на лізингові послуги у таких галузях, як промисловість, відновлювана енергія, медична техніка та інноваційні технології. Крім того, спостерігається збільшення обсягу іноземних інвестицій у німецькі лізингові компанії, що сприяє їхньому розвитку та міжнародному розширенню.

У сфері лізингу в Україні спостерігається досить низький рівень розвитку, що є результатом не лише недоліків у законодавстві, де основний акцент робиться на фінансовому лізингу, але й відсутності механізмів державної підтримки для розвитку лізингових відносин.

Використання лізингу для підтримки малого бізнесу може бути особливо корисним у таких сферах, як інформаційні технології, виробництво, транспорт та логістика, медична сфера та ресторанний бізнес. Шляхом лізингу компанії можуть легко оновлювати обладнання, використовуючи мінімальні початкові витрати, що сприяє підвищенню їхньої конкурентоспроможності та забезпечує стабільний розвиток у вибраних сферах діяльності (рис. 2).




Рисунок 2 – Динаміка зареєстрованих та діючих лізингових установ в Україні 2018–2022 рр.

Джерело: складено автором на основі [4]

Згідно з даними, загальна кількість зареєстрованих лізингових установ зменшується з року в рік, вказуючи на можливу консолідацію або зменшення активності у цьому секторі. Однак, кількість діючих лізингових установ, які мають ліцензію на здійснення фінансового лізингу, також показує тенденцію до зменшення, проте в меншому обсязі. В цілому, ці дані свідчать про зміни в лізинговій індустрії.

Український ринок лізингових послуг показує певний, хоч і невеликий, ріст. Найбільш популярними категоріями устаткування, яке здається в лізинг в Україні, є транспортні засоби та сільськогосподарське обладнання. Оскільки внутрішні лізингові компанії не завжди можуть задовольнити всю потребу в оренді обладнання на національному ринку, українські підприємства шукають послуги міжнародного лізингу. Проте обсяги операцій з міжнародного лізингу залишаються обмеженими, і експорт лізингових послуг менший, ніж імпорт. Тому актуальною є проблема організації ефективних лізингових угод українських компаній з іноземними контрагентами, а також використання міжнародного досвіду у своєї діяльності.

Використання досвіду німецьких лізингових компаній українськими підприємствами може допомогти у вирішенні багатьох фінансових та інвестиційних завдань. Наприклад, впровадження лізингу може стати ефективним інструментом для модернізації виробництва, придбання нового обладнання та технологій, розвитку інфраструктури та інших ключових проектів. Окрім того, залучення німецьких лізингових компаній на український ринок також сприятиме підвищенню рівня професіоналізму та якості фінансових послуг, що стане важливим кроком у зміцненні фінансової системи країни та приверненні іноземних інвестицій. 

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

1. Бестужева С. В., Козуб В. О., Добринь С. В. Методичні аспекти організації лізингових операцій у зовнішньоекономічній діяльності підприємства. Причорноморські економічні студії.  2023. Випуск 80. С. 7–16.

2. Leasing Global Market Report 2023. The Business Research Company. 2024. 400 p. URL: https://www.reportlinker.com/p06229737/Leasing-Global-Market Report.html?utm_source=GNW.

3. Лісовська Н. Розвиток ринку лізингових операцій. Товари і ринки. 2019. № 1. С. 29–36.

4. Офіційний сайт Асоціації «Українське об'єднання лізингодавців». URL: http://www.uul.com.ua.

________________________

Науковий керівник: Сімахова Анастасія Олексіївна, доктор економічних наук, професор, професор кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки, Національний авіаційний університет, м. Київ



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ СТРАТЕГІЇ (НА ПРИКЛАДІ АТ “ПОДІЛЬСЬКИЙ ЦЕМЕНТ”)
27.05.2024 23:08
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ОБЛІКУ ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ
27.05.2024 22:51
УДОСКОНАЛЕННЯ КАДРОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ НА ПІДПИРЄМСТВІ
27.05.2024 17:54
ПРОБЛЕМИ УПРАВЛІННЯ БАНКРУТОМ В ПРОЦЕДУРІ ЛІКВІДАЦІЇ
24.05.2024 14:57
ОЦІНКА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ ПІДПРИЄМСТВА ТА РЕКОМЕНДАЦІЇЇ ЩОДО ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ
22.05.2024 12:46
ІННОВАЦІЙНІ СТРАТЕГІЇ ПІДВИЩЕННЯ ЛОЯЛЬНОСТІ КЛІЄНТІВ ЧЕРЕЗ БЛОКЧЕЙН
18.05.2024 12:43
PRIORITIES OF FINANCIAL SERVICES IN THE BANKING SYSTEM OF AZERBAIJAN
08.05.2024 13:43
УПРАВЛІННЯ ЛАНЦЮГАМИ ПОСТАЧАННЯ У ХАРЧОВІЙ ГАЛУЗІ
08.05.2024 13:36




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.380 сек. / Mysql: 1570 (0.302 сек.)