:: ECONOMY :: ІНКЛЮЗИВНІСТЬ У ВЕБ-СЕРЕДОВИЩІ: ПРИНЦИПИ ТА ПРАКТИЧНЕ ВПРОВАДЖЕННЯ :: ECONOMY :: ІНКЛЮЗИВНІСТЬ У ВЕБ-СЕРЕДОВИЩІ: ПРИНЦИПИ ТА ПРАКТИЧНЕ ВПРОВАДЖЕННЯ
:: ECONOMY :: ІНКЛЮЗИВНІСТЬ У ВЕБ-СЕРЕДОВИЩІ: ПРИНЦИПИ ТА ПРАКТИЧНЕ ВПРОВАДЖЕННЯ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 9



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ІНКЛЮЗИВНІСТЬ У ВЕБ-СЕРЕДОВИЩІ: ПРИНЦИПИ ТА ПРАКТИЧНЕ ВПРОВАДЖЕННЯ

 
14.05.2024 14:08
Автор: Кузьменко Нікіта Олексійович, бакалавр, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"; Мірсалов Махтиали Кенжаботірович, бакалавр, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"
[26. Технічні науки;]

ORCID: 0009-0008-9577-7168 Кузьменко Н.О.

ORCID: 0009-0000-7050-2047 Мірсалов М.К.

В епоху цифрової трансформації, коли Інтернет став невід'ємною частиною життя, забезпечення веб-інклюзивності є не лише етичним обов'язком, а й стратегічною необхідністю. Згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров'я, приблизно 15% світової популяції має різні форми інвалідності [1]. Це означає, що мільярди людей можуть зіткнутися з бар'єрами при доступі до інформації, послуг та можливостей, які пропонує Інтернет, якщо веб-сайти та додатки не будуть розроблені з урахуванням їхніх потреб.

Веб-інклюзивність – це не просто про дотримання законодавства чи етичних норм, це про розширення аудиторії, підвищення ефективності веб-ресурсів та створення позитивного користувацького досвіду для всіх. Компанії, які інвестують у веб-інклюзивність, не лише демонструють свою соціальну відповідальність, а й отримують значні конкурентні переваги, залучаючи ширшу аудиторію та підвищуючи лояльність користувачів.

Хто керує веб-інклюзивністю в Інтернеті?

Впроваджують та відповідають за інклюзивність у Інтернеті члени Ініціативи веб-доступності (WIP) Консорціуму Всесвітньої павутини (W3C). Ці організації відповідають за публікацію настанов з доступності веб-контенту (WCAG)та пов'язаного з ними контенту.

Принципи веб-інклюзивності (WCAG)

Настанови з доступності веб-контенту (WCAG) 2.1, розроблені Консорціумом Всесвітньої павутини (W3C), визначають чотири основні принципи, на яких базується веб-інклюзивність:

Сприйнятність. Інформація та компоненти інтерфейсу користувача повинні бути представлені у форматах, доступних для сприйняття різними органами чуття. Наприклад, надання текстових альтернатив для зображень та відео, використання субтитрів для аудіоконтенту, забезпечення достатнього контрасту між текстом та фоном.

Функціональність. Усі функції веб-сайту повинні бути доступні за допомогою клавіатури, а також адаптовані для використання з допоміжними технологіями, такими як скрінрідери та екранні лупи. Це означає, що користувачі, які не можуть використовувати мишу, повинні мати можливість повноцінно взаємодіяти з веб-сайтом за допомогою клавіатури.

Зрозумілість. Контент має бути структурованим, зрозумілим та передбачуваним. Навігація повинна бути інтуїтивною, а інструкції чіткими та лаконічними. Слід уникати складних речень, жаргонізмів та неоднозначних термінів.

Надійність. Веб-сайт має бути сумісним з різними браузерами та платформами, а також відповідати стандартам веб-розробки. Це гарантує, що сайт буде коректно відображатися та функціонувати на різних пристроях та з різними допоміжними технологіями.

Практичне впровадження веб-інклюзивності

Впровадження принципів веб-інклюзивності вимагає комплексного підходу, що охоплює всі етапи розробки та підтримки веб-сайту. Ось деякі ключові аспекти:

Семантична розмітка (HTML5). Використання семантичних елементів HTML5 (header, nav, main, article, footer тощо) дозволяє створити чітку структуру сторінки, яку легко зрозуміють як користувачі, так і допоміжні технології.

Атрибути ARIA. Атрибути ARIA (Accessible Rich Internet Applications) використовуються для надання додаткової інформації про роль, стан та властивості елементів інтерфейсу користувача, що робить їх доступнішими для допоміжних технологій. На рис. 1 у компонентах використовується aria-label, що зчитується при фокусуванні на елемент.




Рисунок 1. Aria- атрибут у використанні

Управління фокусом. Забезпечення логічного порядку фокусування елементів при навігації за допомогою клавіатури та надання візуальних індикаторів фокусу.

Альтернативний текст для зображень. Надання описового тексту для зображень, який буде озвучений скрінрідерами для користувачів, які не можуть бачити зображення.

Субтитри та транскрипції для відео та аудіо. Надання текстових версій відео та аудіоконтенту для користувачів, які не можуть чути або мають труднощі зі сприйняттям аудіоінформації.

Доступні форми. Забезпечення можливості заповнення форм за допомогою клавіатури та надання чітких інструкцій та підказок.

Є інструменти, що допомагають розробникам робити компоненти веб-сторінок доступними, наприклад:

• Microsoft Inclusive Design Toolkit [4]: Microsoft розробив набір інструментів, який допомагає розробникам створювати більш інклюзивні продукти. Цей набір включає в себе методики та інструменти для розуміння потреб користувачів з різними можливостями, а також рекомендації щодо дизайну та розробки. Завдяки цьому набору інструментів, Microsoft зміг покращити доступність своїх продуктів, таких як Windows, Office та Xbox, для людей з інвалідністю.

• Проект A11y [5]: Проект A11y, започаткований компанією PayPal, є відкритою бібліотекою компонентів інтерфейсу користувача, розроблених з урахуванням принципів доступності. Ці компоненти допомагають розробникам створювати веб-сайти та додатки, які відповідають стандартам WCAG. Використання компонентів A11y дозволило PayPal значно покращити доступність своїх продуктів для людей з інвалідністю, що призвело до збільшення задоволеності клієнтів та розширення ринку.

Варто зазначити, про веб-сайти українського уряду. Уряд України активно працює над покращенням доступності своїх веб-сайтів та онлайн-послуг для людей з інвалідністю. Це включає в себе впровадження аудіо-описів для відео, використання субтитрів, забезпечення достатнього контрасту між текстом та фоном, а також адаптацію контенту для різних допоміжних технологій. 

Список літератури

1. World Health Organization. (2011). World report on disability. 

2. Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.1.

3. Microsoft Inclusive Design Toolkit.

4. Project A11y.

_____________________

Науковий керівник: Батіна Олена Анатоліївна, кандидат наук, ст. викладач, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
АНАЛІЗ МЕТОДІВ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ КАНАЛУ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ В ПРОТОКОЛАХ СТАНДАРТУ 802.11
28.05.2024 00:02
ОПТИЧНІ СИСТЕМИ ЗВ'ЯЗКУ ДЛЯ ІНТЕРНЕТУ РЕЧЕЙ (IOT): ВИКЛИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ
27.05.2024 23:40
АНАЛІЗ СУЧАСНИХ МЕТОДІВ ТЕСТУВАННЯ ДРУКОВАНИХ ПЛАТ
27.05.2024 16:26
ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ЕЛЕВАТОРІВ: ОСОБЛИВОСТІ ГАСІННЯ ПОЖЕЖ В СИЛОСАХ
27.05.2024 15:27
ЗБАГАЧЕННЯ ХЛІБОПРОДУКТІВ ДОДАТКОВИМИ ВИДАМИ СИРОВИНИ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ
24.05.2024 14:48
OPTICAL ANALYSIS OF CONDENSED PHASE FORMATION IN HETEROGENEOUS SMOKY PLASMA
23.05.2024 15:06
DER EINFLUSS DER ANPASSUNGSFÄHIGKEIT AUF DAS DESIGN MODERNER SCHUHE
21.05.2024 14:20
ЛЕГКА ПРОМИСЛОВІСТЬ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ: ЕВОЛЮЦІЯ ПІД ЗНАКОМ ІННОВАЦІЙ
21.05.2024 14:13
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ СУМІСНОСТІ ПРИСТРОЇВ РОЗУМНОГО БУДИНКУ ДЛЯ ОФІСНОГО ПРИМІЩЕННЯ ІЗ ВЕЛИКОЮ КІЛЬКІСТЮ АПАРАТУРИ
21.05.2024 12:47
ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ МЕТОДІВ СТИСНЕННЯ ЗОБРАЖЕНЬ В СИСТЕМАХ НА МІКРОКОНТРОЛЕРАХ
18.05.2024 12:54




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.251 сек. / Mysql: 1630 (0.194 сек.)