:: ECONOMY :: КОМП'ЮТЕРНА СИСТЕМА ЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ВОДНОГО СЕРЕДОВИЩА АКВАТОРІЇ НА БАЗІ ТЕХНОЛОГІЙ SCADA ТА IOT :: ECONOMY :: КОМП'ЮТЕРНА СИСТЕМА ЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ВОДНОГО СЕРЕДОВИЩА АКВАТОРІЇ НА БАЗІ ТЕХНОЛОГІЙ SCADA ТА IOT
:: ECONOMY :: КОМП'ЮТЕРНА СИСТЕМА ЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ВОДНОГО СЕРЕДОВИЩА АКВАТОРІЇ НА БАЗІ ТЕХНОЛОГІЙ SCADA ТА IOT
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

КОМП'ЮТЕРНА СИСТЕМА ЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ВОДНОГО СЕРЕДОВИЩА АКВАТОРІЇ НА БАЗІ ТЕХНОЛОГІЙ SCADA ТА IOT

 
24.04.2024 23:54
Автор: Топалов Андрій Миколайович, кандидат технічних наук, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова
[26. Технічні науки;]

Моніторинг якості поверхневих вод передбачає проведення систематичних спостережень за рівнем забруднень поверхневих вод акваторії, при цьому обов’язково організовується: стаціонарна мережа пунктів спостережень за природним складом і забрудненням поверхневих вод. 

Сьогодні при швидкому розвитку технологій автоматизації з використанням інноваційних мікропроцесорних систем та програмного забезпечення SCADA активно розвиваються системи моніторингу водного середовища [1,2]. Іншим потужним поштовхом в сучасній промисловості моніторингу параметрів є застосування технології Інтернету речей (IoT), що являє собою мережу фізичних об’єктів, які з’єднані для обміну даними, зазвичай через мережу Інтернет, з іншими пристроями та системами [3].

На рис. 1 представлена спеціальна комп’ютерна система моніторингу водного середовища, що ґрунтується на принципах технології Інтернету речей для дистанційного моніторингу з використанням програмованого логічного контролера. Запропонована комп’ютерна система, має два рівні моніторингу: локальний та віддалений рівень. Локальний рівень, у свою чергу, є ієрархічним, що складаються з різних інформаційних об’єктів, між якими існують взаємозв’язки «предок-нащадок», причому у кожного об’єкта-нащадку є рівно один предок. Такі системи як правило мають рівень датчиків, контролерний рівень, та рівень оператора. Віддалений рівень заснований на хмарних технологіях для операторського моніторингу.

Вихідні дані з датчиків в залежності від типу сигналів надходять на блок модулів аналогового вводу чи блок модулів дискретного вводу, після чого в цифровому вигляді передаються в основний програмований логічний контролер. Даний контролер містить програмний блок розрахунку параметрів, що реалізований з використанням спеціалізованого програмного забезпечення SCADA. Інформація про поточні значення параметрів відображається на екрані комп’ютера оператора за допомогою спеціалізованого людино-машинного інтерфейсу. Причому інформація, щодо головних параметрів передається через веб-сервер на інші комп’ютери берегового посту моніторингу. Інтернет на станції моніторингу може бути забезпечений локальною мережею або модемом за допомогою глобальної бездротової мобільної технології 4G.




Рис. 1 – Мережева взаємодія комп’ютерної системи моніторингу параметрів водного середовища. 

Загальні результати системи моніторингу демонструються у графічному вигляді на інтерфейсі місцевого комп’ютера та у інтерфейсі хмарному сервісу на будь-якому комп'ютері або мобільному пристрої, що спеціалізуються на цих завданнях, і мають доступ до Інтернету.

SCADA-система працює в режимі реального часу за циклічним принципом. На самому початку циклу програмований логічний контролер сканує стан входів модулів вводу/виводу, на які надходять сигнали від датчиків і вимірювальних пристроїв. Потім відповідно до програми відбувається обчислення і вивід інформації у мережу Інтернет та на екран локального комп’ютера. Зазначені етапи виконуються послідовно - це означає, що зміни станів входів не будуть «помічені» програмованим логічним контролером під час виконання програми. З цієї причини одним з найважливіших параметрів SCADA-системи є час реакції. Якщо він виявиться більше, ніж мінімальний період зміни станів входів, деякі події, що відбуваються в системі, будуть «пропущені» програмованим логічним контролером. Також варто врахувати, що і датчики реагують на зміни в системі не миттєво. Тому повний час реакції системи управління складається з часу реакції програмованого логічного контролера і часу реакції датчиків.

Дана комп’ютерна система моніторингу параметрів водного середовища забезпечує розширення діапазону вимірювання та кількості параметрів якості води, що суттєво підвищує рівень універсальності системи з можливістю застосування різнотипних датчиків. Крім того, застосування бездротових технологій дозволяє здійснювати оперативний контроль параметрів водного середовища неперервно в режимі реального часу. 

References:

1. Zaev E., Babunski D., Tuneski A. SCADA system for real-time measuring and evaluation of river water quality. In 2016 5th Mediterranean Conference on Embedded Computing (2016) 83-86.

2. Panchal A., Dagade K., Tamhane S., Pawar K., Ghadge P. Automated water supply system and water theft identification using PLC and SCADA. International journal of Engineering Research and applications, 4(4), (2014) 67-69.

3. Kondratenko Y., Kozlov O., Korobko O., Topalov A. Complex industrial systems automation based on the internet of things implementation. Communications in Computer and Information Science, 826, (2018) 164–187.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ КАТЕГОРІЙ ДЛЯ КОРИСТУВАЧІВ ОНЛАЙНОВОЇ ІГРОВОЇ ПЛАТФОРМИ
24.04.2024 23:45
ПРИНЦИПИ ВИЗНАЧЕННЯ ПРОПУСКНОЇ СПРОМОЖНОСТІ АВТОМАГІСТРАЛЕЙ
24.04.2024 23:32
MATHEMATICAL MODELLING OF A FRACTURED ROCK MASSIF WITH TWO CRACK SYSTEMS CONTAINING EXCAVATIONS
24.04.2024 22:35
ОСНОВНІ ОПЕРАЦІЇ ТА РОБОТИЗОВАНІ ЗАСОБИ ВІДНОВЛЕННЯ ПОШКОДЖЕНИХ ПОВЕРХОНЬ СУДЕН ТА ПОРТОВИХ ОБ’ЄКТІВ
24.04.2024 14:29
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЕКТУ ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ В СФЕРІ КІБЕРБЕЗПЕКИ
19.04.2024 14:42
ТРАНСФОРМУВАННЯ ОПОРУ ВАПНЯКІВ ВЗДОВЖ БІЧНОЇ ПОВЕРХНІ БУРОНАБИВНИХ ПАЛЬ ПРИ ЇХ ПЕРЕМІЩЕННІ
19.04.2024 14:33
ПРИНЦИП РОБОТИ ВІТРОВОЇ СТАНЦІЇ
18.04.2024 18:40
АВТОМАТИЗАЦІЯ ТА ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ: ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ ОСВІТИ
17.04.2024 20:50
ПРИЛАД ДЛЯ РОЗПІЗНАВАННЯ ОБ’ЄКТІВ НА ЗОБРАЖЕННЯХ З ВИКОРИСТАННЯМ ЗГОРТКОВОЇ НЕЙРОННОЇ МЕРЕЖІ
17.04.2024 19:47
INTELLECTUAL METHODS ANALYSIS OF ENVIRONMENTAL DATA
17.04.2024 17:02




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.255 сек. / Mysql: 1630 (0.195 сек.)