:: ECONOMY :: НОВІ ПІДХОДИ ДО КІЛЬКІСНОГО ВИЗНАЧЕННЯ АЗИТРОМІЦИНУ У ТАБЛЕТКАХ МЕТОДОМ СПЕКТРОФОТОМЕТРІЇ :: ECONOMY :: НОВІ ПІДХОДИ ДО КІЛЬКІСНОГО ВИЗНАЧЕННЯ АЗИТРОМІЦИНУ У ТАБЛЕТКАХ МЕТОДОМ СПЕКТРОФОТОМЕТРІЇ
:: ECONOMY :: НОВІ ПІДХОДИ ДО КІЛЬКІСНОГО ВИЗНАЧЕННЯ АЗИТРОМІЦИНУ У ТАБЛЕТКАХ МЕТОДОМ СПЕКТРОФОТОМЕТРІЇ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

НОВІ ПІДХОДИ ДО КІЛЬКІСНОГО ВИЗНАЧЕННЯ АЗИТРОМІЦИНУ У ТАБЛЕТКАХ МЕТОДОМ СПЕКТРОФОТОМЕТРІЇ

 
21.03.2024 16:31
Автор: Рева Тетяна Дмитрівна, доктор педагогічних наук, професор, кафедра аналітичної, фізичної та колоїдної хімії, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця; Чхало Олександра Віталіївна, студентка 5 курсу фармацевтичного факультету, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця
[19. Фармацевтичні науки;]

За даними МОЗ України [1] кількість смертей, яка була пов’язана з надмірним вживанням антибіотиків та їх неконтрольованим прийомом, у світі перебільшує мільйон людей, і з кожним роком лікувати інфекційні хвороби бактеріального походження стає все важче [1].Тому однією з найважливіших задач фармацевтичної хімії є розробка нових методик кількісного визначення антибіотиків різного походження, у тому числі макролідів.

У Державній фармакопеї України регламентовано кількісно визначати азитроміцин методом рідинної хроматографії [2, с. 48]. Метод рідинної хроматографії є, безперечно, сучасним та чутливим методом кількісного дослідження, але, на нашу думку, основним недоліком цього методу є дороговартісність обладнання та дефіцит компетентних дослідників. При ознайомленні з науковими розвідками у напрямку кількісного визначення азитроміцину ми дійшли висновку, що антибіотик можна визначати і іншими способами, і у цьому ми солідарні з авторами роботи [2, с.48], які пропонують методику визначення азитроміцину у лікарських засобах спектрофотометрично.

При розробці та частковій валідації методики кількісного визначення азитроміцину у таблетках ми спирались на наукові дослідження авторів роботи [2, с.48] та об`єктами дослідження обрали тверді лікарські форми (зразок 1 та зразок 2), до складу яких входить азитроміцин у кількісті 500 мг. Безумовно, до складу таблеток входять і допоміжні речовини, але, спираючись на власні висновки та висновки авторів [2, с.48], можна стверджувати, що присутність інших речовин при спектрофотометричному визначенні азитроміцину у твердих лікарських формах не впливає на результат. Слід відмітити, що реактиви та обладнання для проведення спектрофотометричної методики кількісного визначення азитроміцину не є дефіцитним та дороговартісним, для проведення аналізу ми використовували 2-нітробензальдегід (для проведення фотометричної реакції), фармакопейний зразок ДФУ азитроміцин (реєстраційний номер 117772-70), кислоти льодяну етанатну та хлористоводневу, ваги лабораторні MettlerToledo XS204, спектрофотометр Jenway 6305. Визначення оптичної густини проводили при оптимальній довжині хвилі 490 нм, яку встановлювали після побудови спектра поглинання розчину з концентрацією азитроміцину 0,5 мг/мл.

Кількість діючої речовини у твердій лікарській формі встановлювали за методом градуювального графіка. Для цього готували серію стандартних розчинів з відомою концентрацією. Нижче наведено результати кількісного визначення азитроміцину у твердих лікарських формах:




Висновок: В результаті роботи нами була апробована нова методика кількісного визначення азитроміцину у таблетках.

Список літератури:

1. https://moz.gov.ua/article/news/stijkist-do-antibiotikiv-chim-zagrozhue-ta-jak-ii-zupiniti.

2. С.А. Шкляєв, О.О. Цуркан, О.П. Колядич, О.О. Кулікова(2019). Визначенняазитроміцину в лікарських формах за реакцією з 2-нітробензальдегідом та валідація методики відповідно до вимог Державної Фармакопеї України. Фармацевтичний журнал, (6), 48-52. 



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
УФ –СПЕКТРОФОТОМЕТРИЧНЕ КІЛЬКІСНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ВАРФАРИНУ У ТВЕРДІЙ ЛІКАРСЬКІЙ ФОРМІ
21.03.2024 16:38
ВАЖЛИВІСТЬ ЛІЦЕНЗУВАННЯ У ФАРМАЦЕВТИЧНІЙ ГАЛУЗІ
20.03.2024 20:57




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.522 сек. / Mysql: 1570 (0.445 сек.)