:: ECONOMY :: РОБОТА ЕНЕРГЕТИЧНИХ КОМПЛЕКСІВ НА АВТОМОБІЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ :: ECONOMY :: РОБОТА ЕНЕРГЕТИЧНИХ КОМПЛЕКСІВ НА АВТОМОБІЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ
:: ECONOMY :: РОБОТА ЕНЕРГЕТИЧНИХ КОМПЛЕКСІВ НА АВТОМОБІЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

РОБОТА ЕНЕРГЕТИЧНИХ КОМПЛЕКСІВ НА АВТОМОБІЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ

 
05.03.2024 13:32
Автор: Куць Надія Григорівна, кандидат технічних наук, доцент, Луцький національний технічний університет, м. Луцьк, Україна
[26. Технічні науки;]


Ефективність енергетичних комплексів на автомобільному транспорті є ключовим показником їхньої якості, як у процесі конвертації одного типу енергії в інший, так і у використанні в різних видах транспорту. Підходи до аналізу ефективності енергетичних комплексів у транспорті зазвичай орієнтовані на:

- підвищення коефіцієнта корисної дії енергетичних пристроїв, які використовують вуглеводневі палива, за допомогою термодинамічного підходу;

- заміну вуглеводневих палив на альтернативні види палив;

- використання відновлюваних джерел енергії;

- використання природних джерел енергії: сонце, вітер, річки та інші.

Науково-технічне обґрунтування цих методів розглядається в інтегральному аспекті, використовуючи термодинамічний метод аналізу початкового енергетичного стану порівняно з кінцевим енергетичним станом. Однак, за такого підходу глибинні процеси, які відбуваються на атомно-молекулярному і, зокрема, кластерному рівнях, залишаються поза увагою. В результаті ефективність перетворення різних видів енергії в процесі використання енергетичних комплексів у транспорті розглядалася тільки якісно. Це обмеження не дозволяло розробляти методи та стратегії підвищення ефективності роботи енергетичних комплексів, які б належним чином враховували всі аспекти явищ, які виникають під час перетворення та взаємодії різних видів енергії.

Засновуючись на останніх досягненнях у науці та техніці, важливо проаналізувати поточний стан двигунів різних типів та напрямки їх розвитку та удосконалення [1]. Мета полягає у підвищенні ефективності цих двигунів і вирішенні важливих завдань, таких як:

1. Оцінка і підвищення термодинамічної ефективності двигунів для оптимізації перетворення палива в корисну роботу та зменшення втрат енергії.

2. Розробка та впровадження технологій для зменшення викидів шкідливих речовин та споживання палива для зменшення екологічного впливу.

3. Розвиток та вдосконалення електричних двигунів та батарейних технологій для підвищення чистої енергетичної продуктивності.

4. Використання алгоритмів машинного навчання та штучного інтелекту для оптимізації роботи двигунів та систем управління.

5. Впровадження та підтримка досліджень у сфері альтернативних енергетичних джерел, таких як водень, сонячна енергія та інші.

6.  Розробка систем автономного управління та контролю енергії для оптимізації роботи двигунів та підвищення їхньої ефективності.

7. Визначення науково-теоретичної бази, що дає змогу здійснити комп'ютерне моделювання принципу роботи та умов експлуатації того чи іншого двигуна на нових фізичних принципах.

8. Визначити, на якій теоретичній основі працюють сучасні теплові електричні та гібридні двигуни.

9. Оцінити, у якому напрямку відбувається вдосконалення різних типів двигунів з метою підвищення їх ефективності на транспорті.

Активна робота у цих напрямках дозволить подолати виклики, пов'язані із паливною ефективністю, екологічністю та загальною продуктивністю транспортних і енергетичних систем.

У двигунах із зовнішнім і внутрішнім згорянням палива різних конструкцій, теплова енергія перетворюється на механічну роботу в основному лише в одному ступені свободи. Решта теплової енергії, яка має два інші ступені свободи, витрачається на нагрівання двигуна і викид цієї енергії у вигляді вихлопних газів в навколишнє середовище. Це призводить до того, що теплові двигуни характеризуються низькою ефективністю.

У випадку електричних трансмісій електричні мотори майже повністю перетворюють електричну енергію, яка зберігається в акумуляторах, на механічну роботу. Таким чином, електрична трансмісія стає широко використовуваною в транспорті, використовуючи електричні та магнітні енергії з великими перевагами в ефективності до  традиційних теплових двигунів.

Глобальна електромагнітна енергетика базується на принципах електричних машин індуктивного і ємнісного типу, для яких розроблено загальну теорію, використовуючи рівняння Максвелла. Останнім часом особлива увага приділяється індуктивно-ємнісним електричним машинам, які забезпечують енергообмін через потокозчеплення магнітних і електричних полів. Такі машини мають коливальні характеристики і можуть опрацьовувати енергію в резонансному режимі [2].

Резонансні системи перетворення енергії відкритого типу відрізняються коефіцієнтом перетворення енергії, який перевищує одиницю. Іншими словами, такі системи здатні взаємодіяти з іншими формами енергії, а енергообмін протікає з коефіцієнтом перетворення, більшим за одиницю. У процесі роботи гібридних енергосистем з'явилася можливість реалізувати їх у відкритому вигляді, тобто, включати в такі системи теплові насоси, що значно підвищує ефективність застосування різних енергетичних комплексів на транспорті.

Метою наукового дослідження є розробка молекулярно-кінетичної теорії стосовно складних технічних енергосистем відкритого типу, і на цій основі запропонувати пристрої, які б значно підвищили ефективність застосування різних енергетичних комплексів спільно з тепловими насосами на транспорті.

Список літератури:

1. Зiнько Р.В., Бучкiвський Б.Р., Зiркевич В.М. i iн. Атомобiльнi двигуни: Навчальний посiбник. – Львiв: АСВ, 2011. - 189 с.

2. В.С. Лазебний, В.В. Пілінський, В.Б. Швайченко Електромагнітна сумісність

електронних засобів / Електронне мережне навчальне видання // Київ, КПІ ім. Ігоря Сікорського – 2023, 343 с.

3. Н. Куць Сучасна енергетика на транспорті / Н. журнал «Сучасні технології в машинобудуванні та транспорті» – ЛНТУ: 2022, Том 1 № 18 - С. 133-137



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ МІЖНАРОДНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ В НАПРЯМКУ УКРАЇНА - КИТАЙ
20.03.2024 20:34
ПРОЦЕДУРНИЙ АЛГОРИТМ VORONOI FRACTURE ТА ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ У ФІЗИЦІ VFX
20.03.2024 17:40
ПРИЛАД ДЛЯ ШВИДКОЇ МЕДІАННОЇ ФІЛЬТРАЦІЇ СИГНАЛІВ
19.03.2024 16:24
ЗАГРОЗИ ІНФОРМАЦІЇ В КОМП'ЮТЕРНИХ МЕРЕЖАХ НА КАНАЛЬНОМУ РІВНІ
13.03.2024 14:30
ЕКСТРАПОЛЯЦІЯ ПАРАМЕТРІВ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ПРИ РОЗВ’ЯЗАННІ СИСТЕМ РІВНЯНЬ НМСЕ В ЗАДАЧАХ ВИЗНАЧЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ В ПРОСТОРОВИХ ТІЛАХ
11.03.2024 16:51




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.192 сек. / Mysql: 1599 (0.147 сек.)