Фільтрація технічної води для великих витрат (тисячі кубічних метрів на годину) в промисловості є важливим етапом забезпечення якості води та ефективної роботи обладнання. Мета очищення технічної води від механічних забруднень − запобігти забиванню та засміченню апаратів-споживачів води й підтримка штатних режимів їх експлуатації.
Великі витрати води очищують за допомогою автоматичних сітчастих фільтрів різних конструкцій фільтроелементів та способів їх очищення. Розглянемо відомі на ринку фільтри Omega фірми Amiad Filtration Systems (Ізраїль) та ФК фірми Океанмашенерго (Україна). Діапазон їх основних технічних характеристик наведений у таблиці 1.
Таблиця 1
Фільтри Omega мають значно вищу вартість, быльш складну конструкцію та більш дороге обслуговування, ніж фільтри ФК.
Автоматизовані фільтри серії ФК працюють на десятках підприємств України. Принцип роботи фільтрів ФК − уловлювання та накопичення механічних забруднень на сітчастому фільтроелементі, з його періодичним очищенням зворотнім потоком води.
На сьогодні, ще немає розробки фільтрів для великих витрат (від 4460 до 6100 м^3/год) ані в фірми Amiad Filtration Systems, ані в фірми Океанмашенерго. Такі фільтри актуальні для домен та інших промислових підприємств.
При проектуванні виробів у великих за розмірами конструкціях зазвичай не повторюють конструктивні рішення менших за розмірами конструкцій навіть із того самого типажного ряду. Бо при збільшенні розміру фільтра зростають і сили, що на нього діють (треба враховувати збільшення вагового навантаження, щоб забезпечити міцність та надійність конструкції).
Таким чином, проектування нового фільтру технічної води серії ФК для великих витрат води становить актуальну технічну задачу. Для її вирішення треба виконати наступні підзадачі:
- Визначити необхідну продуктивність фільтра (м³/год) з урахуванням: максимальної витрати води, запасів потужності, режиму роботи;
- Розрахувати габаритні розміри, масу та підібрати матеріал корпуса;
- Розрахувати гідравлічні параметри: втрату тиску води на фільтрі, швидкість руху води через фільтроелемент, залежність гідравлічний опору фільтруючого елемента від ступеня його засміченя;
- Розробити 3D модель фільтра;
- Розробити конструкторську документацію на новий типорозмір фільтру;
- Розробити настанову з експлуатування фільтру.
Список використаних джерел:
1. Кухар В. Ю. Розширення можливостей сітчастих промислових водяних фільтрів / В. Ю. Кухар, В. П. Кузьминський, О. В. Овчинникова. // Міжнародний науково-виробничий журнал “Підводні технології”. – 2016. – №4. – С. 15.
2. Фільтр автоматизований серії ФК [Електронний ресурс] // ТОВ “Океанмашенерго”. – 2024. – Режим доступу до ресурсу: https://www.oceanmas.dp.ua/others/fkua.html.
3. Серія Omega для промисловості [Електронний ресурс] // Amiad Filtration Systems. – 2024. – Режим доступу до ресурсу: https://us.amiad.com/products/omega-series-ind/.
|