:: ECONOMY :: ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ЕКОЛОГО-ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ЧЕРЕЗ ЗАПРОВАДЖЕННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В СФЕРІ БІЗНЕСУ» – ВИМОГА СЬОГОДЕННЯ :: ECONOMY :: ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ЕКОЛОГО-ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ЧЕРЕЗ ЗАПРОВАДЖЕННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В СФЕРІ БІЗНЕСУ» – ВИМОГА СЬОГОДЕННЯ
:: ECONOMY :: ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ЕКОЛОГО-ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ЧЕРЕЗ ЗАПРОВАДЖЕННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В СФЕРІ БІЗНЕСУ» – ВИМОГА СЬОГОДЕННЯ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ЕКОЛОГО-ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ЧЕРЕЗ ЗАПРОВАДЖЕННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В СФЕРІ БІЗНЕСУ» – ВИМОГА СЬОГОДЕННЯ

 
26.01.2024 16:00
Автор: Позняк Еліна Владиславівна, кандидат юридичних наук, доцент, кафедра екологічного права Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, психолог
[5. Юридичні науки;]


Положення Конституції України, законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про освіту», «Про вищу освіту»  та багатьох інших [1] спрямовані на гарантування прав та інтересів громадян у сфері освітянських відносин. Підготовка фахівців із правознавства, поглиблення їх знань про правове регулювання екологічних відносин у сфері інституційно-функціонального забезпечення екологічної політики і права потребує на сьогодні вивчення здобувачами освіти засад впровадження інновацій у сферу управлінської діяльності суб’єктів екологічного підприємництва і запровадження систем екологічного менеджменту в сферу бізнесу, стимулювання суб’єктів господарювання до екологізації виробництва й надання послуг у рамках розвитку «зеленої» економіки в нашій державі.

Потреба в ознайомленні здобувачів вищої правничої освіти із сучасними засадами правового регулювання управлінських відносин, особливостями розвитку процесів запровадження та функціонування систем екологічного менеджменту з урахуванням міжнародно-правових та європейських підходів загалом, а у сфері бізнесу зокрема, обумовлює необхідність постійного оновлення змісту навчального процесу.

З метою розвитку відповідального ставлення студентської молоді до екологічного майбутнього нашої країни, а також удосконалення законодавчих, організаційних, освітянських, просвітницьких, виховних, морально-етичних та інших чинників підвищення рівня їх еколого-правової культури, здобувачам вищої правничої освіти ОР «Магістр» денної форми навчання Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка у наступному навчальному році пропонується новий міжкафедральний вибірковий блок «Еколого-правовий консалтинг бізнесу».

Однією зі складових цього вибіркового блоку є навчальна дисципліна під назвою «Правове забезпечення екологічного менеджменту в сфері бізнесу». Зазначена навчальна дисципліна, на думку її розробників доц. Е.В. Позняк та Т.А. Шараєвської, спрямована на підготовку фахівців із правознавства, поглиблення їх знань про правове регулювання екологічних відносин у сфері інституційно-правового та функціонально-правового забезпечення екологічної політики і права крізь призму екологічного менеджменту в сфері бізнесу. У межах дисципліни планується вивчати: теоретичні підходи до поняття впровадження систем екологічного менеджменту в сфері бізнесу; правове регулювання та стимулювання впровадження систем екологічного менеджменту за законодавством України в умовах воєнного стану; юридичні ознаки, поняття, зміст, види, форми екологічного менеджменту і його систем, функції екологічного менеджменту; місце правового інституту екологічного менеджменту як частини загальної системи управління у системі екологічного права; суб’єктно-об’єктний склад відносин у сфері екологічного менеджменту. Розглядатимуться також  поняття та особливості екологічного менеджменту в окремих сферах екологічних правовідносин: використання, охорони та відтворення природних ресурсів; охорони, використання та відтворення окремих природних комплексів та екосистем; забезпечення екологічної безпеки господарської діяльності та за надзвичайних екологічних ситуацій [2, с. 3].

Загальний обсяг викладання зазначеної навчальної дисципліни становить 120 год., з них лекцій – 24 год., семінарів – 14 год., самостійної роботи – 82 год., формою заключного контролю є залік. Предмет складається із двох змістових модулів, які включають десять тем (по п’ять тем кожен).

Враховуючи наукові підходи до дослідження правових засад впровадження в Україні систем екологічного менеджменту, який пропонується розглядати як інноваційну форму екологічного управління, систему основних екологічних напрямів діяльності (функцій) суб’єкта господарювання [3, с. 4], елемент системи екологічного управління загалом, одну із найперспективніших гарантій забезпечення екологічної безпеки навколишнього природного середовища та людини [4, с. 315], на сьогоднішній день розроблено структуру навчальної дисипліни і тематичний план лекцій, семінарських занять та самостійної роботи.

Змістовий модуль перший «Теоретико-правові аспекти впровадження систем екологічного менеджменту в сфері бізнесу в Україні. Загальна частина» включає теми: 1. «Ґенеза наукових підходів до поняття впровадження систем екологічного менеджменту та правового регулювання екологічного менеджменту і його систем». 2. «Правове регулювання впровадження систем екологічного менеджменту в сфері бізнесу за законодавством України в умовах воєнного стану». 3. «Юридичні ознаки, поняття, види та форми екологічного менеджменту і його систем». 4. «Правове регулювання функцій екологічного менеджменту». 5. «Правові засади впровадження організаційно-правових форм систем екологічного менеджменту в сфері бізнесу». 

Змістовий модуль другий «Механізм впровадження систем екологічного менеджменту в сфері бізнесу за законодавством України. Особлива частина» включає: 1. «Екологічний менеджмент у сфері правовідносин із використання, охорони та відтворення природних ресурсів». 2. «Екологічний менеджмент у сфері правовідносин з охорони, використання та відтворення окремих природних комплексів та екосистем». 3. «Екологічний менеджмент у сфері правовідносин із забезпечення екологічної безпеки господарської діяльності». 4. «Екологічний менеджмент у сфері правовідносин із забезпечення екологічної безпеки за надзвичайних екологічних ситуацій». 5. «Правові засади стимулювання впровадження систем екологічного менеджменту в сфері бізнесу з урахуванням міжнародного та європейського досвіду» [2, с. 11].

Таким чином, активне впровадження систем екологічного менеджменту в сфері бізнесу в різних галузях економіки та екологічного підприємництва сприятиме зміцненню потенціалу нашої держави як у сьогоднішніх умовах воєнного стану, так і в майбутньому – для відбудови та мирної розбудови України. Всебічна екологізація економіки, соціальної сфери, освіти і права підвищуватиме рівень еколого-правової культури та правосвідомості нашого суспільства і громадян.

Список літератури:

1. Нормативно-правові акти наведено у відповідності до офіційного сайту Верховної Ради України [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.rada.gov.ua.

2. Робоча програма навчальної дисципліни «Правове забезпечення екологічного менеджменту в сфері бізнесу» для здобувачів освіти ОР «Магістр» денної форми навчання ВБ «Еколого-правовий консалтинг бізнесу» освітньої програми «Право» / розробники: доц. Позняк Е.В., доц. Шараєвська Т.А. Київ: Навчально-науковий інститут права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 2024. 19 с. / ecology.law.knu.ua.

3. Чекавська Я.О. Правові засади впровадження в Україні систем екологічного менеджменту: Автореф. дис. … канд. юрид. наук: 12.00.06 – «земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсне право». К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2016. 18 с.

4. Sharaievska T., Slepchenko A. (2019) Environmental Self-Control In The System of Environmental Management: Legislative And Doctrinal Approaches, Ad Alta: Journal of Interdisciplinary Research, 09/02, p. 315-322.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ НОРМ СУДДІВСЬКОЇ ЕТИКИ: ТЕОРЕТИЧНИЙ ТА ПРАКТИЧНИЙ АСПЕКТИ
24.01.2024 19:08
СТАН НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ПРОБЛЕМИ НАКЛАДЕННЯ ГРОШОВОГО СТЯГНЕННЯ ЯК ВИДУ КРИМІНАЛЬНОЇ ПРОЦЕСУАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
23.01.2024 14:47




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.199 сек. / Mysql: 1599 (0.155 сек.)