:: ECONOMY :: ВПРОВАДЖЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ЗМІН В МЕДИЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЯХ ЯК СКЛАДОВА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЇХ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ :: ECONOMY :: ВПРОВАДЖЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ЗМІН В МЕДИЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЯХ ЯК СКЛАДОВА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЇХ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ
:: ECONOMY :: ВПРОВАДЖЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ЗМІН В МЕДИЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЯХ ЯК СКЛАДОВА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЇХ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ВПРОВАДЖЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ЗМІН В МЕДИЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЯХ ЯК СКЛАДОВА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЇХ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ

 
23.01.2024 14:24
Автор: Ріщук Лілія Іванівна, кандидат економічних наук, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу; Тараєвська Леся Степанівна, кандидат економічних наук, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу; Ріщук Назарій Андрійович, магістрант, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
[1. Економічні науки;]

ORCID: 0000-0002-4840-1378 Ріщук Л.І.

ORCID: 0000-0001-7301-0881 Тараєвська Л.С.

Внаслідок швидкої зміни зовнішнього середовища господарюючим суб’єктам потрібно шукати ефективні шляхи пристосування та адаптації.  Такі процеси обумовлюють впровадження організаційних змін на підприємстві, що впливає, звісно ж, на його функціонування та розвиток. Адже вчасне реагування на зміни, вміння їх прогнозувати, вміння поводити себе при настанні змін, тобто  ефективне управління змінами є важливим складником успішного розвитку підприємства. Проблема ефективного управління змінами є актуальною на сьогодні. Тому  керівникам варто ініціювати впровадження змін на підприємстві та формувати систему управління змінами в процесі  стратегічного управління з метою реалізації та досягнення поставлених цілей [1]

В умовах нестабільної економіки її дедалі більше входження у стан стагнації відбувається скорочення грантових державних і міжнародних програм, знижується платоспроможний попит населення на медичні послуги. Внаслідок синергетичної дії цих та інших факторів формування ефективної та дієвої на практиці системи управління на теперішній час є надзвичайно важливим завданням не тільки для українських медичних закладів, а й для країн, які прийнято вважати розвинутими. Система закладів охорони здоров’я формує своєрідну галузь суспільної сфери, що, на відміну від комерційних суб’єктів господарювання, значно ускладнює впровадження адаптивного управління. З погляду на суто внутрішнє управління, то в ньому закладається “двоєдине завдання” – забезпечення необхідних послуг для збереження здоров’я нації і, водночас, організувати економічно ефективну діяльність свого медичного закладу [2, c.129].

Щоб залишатися конкурентоспроможним на ринку медичні заклади повинні адаптовувати своє внутрішнє середовище до потреб мінливого зовнішнього середовища, а також бути готовими до запровадження необхідних змін.

В медичному закладі необхідно передбачати проведення організаційних, технологічних, інформаційних, економічних та інших нововведеннь, впровадження яких базується на їх взаємозв'язку з урахуванням особливостей галузі. Зміни на підприємстві будуть ефективними та сприятимуть успіху, якщо вони зосереджені не на одній змінній, а одночасно на декількох. 

КНП «Калуська ЦРЛ», намагаючись реалізовувати свою місію і  досягати поставлених цілей, постійно змінюється, гнучко реагуючи на виклики зовнішнього середовища та впроваджує нові проекти  для покращення конкурентних переваг на ринку. Більшість змін КНП «Калуська ЦРЛ» стосуються все ж елементів внутрішнього середовища, а саме організаційної структури, персоналу, обладнання.

Так, зміна організаційної структури спричинена зміною вимог навколишнього середовища. Нещодавно  в лікарні відкрили оновлене реабілітаційне відділення. У підготовку відділення медичної реабілітації та фізичної терапії вклали понад 6,5 млн гривень. Допомогу тут можуть надати 50 пацієнтам одночасно. Зараз у реабілітаційному відділенні знаходиться 42 пацієнти. А за оснащенням — це одне з кращих реабілітаційних відділень в області.

Така реорганізація стала можливою у зв’язку з тим, що у лікарні впроваджено сучасні методи оперативного лікування, відтак хворі після операції перебувають у стаціонарі не два тижні як раніше, а кілька днів. Це дозволило оптимізувати кількість лікарняних ліжок у гінекологічному відділенні, а на вивільнені площі перемістили урологічне — тепер ці два відділення знаходяться поруч на одному поверсі. Тому дане відділення розширили за рахунок вивільненої площі урологічного відділення.

Калуська ЦРЛ у 2023 році надає реабілітаційну допомогу за трьома пакетами послуг, які законтрактували з НСЗУ: це комбінований пакет, а також  допомога дорослим і дітям внаслідок неврологічних захворювань та  внаслідок травматологічних і ортопедичних захворювань. Наповнення відділення реабілітаційним обладнанням та апаратурою стало можливим завдяки залученню благодійним грантовим коштам.  

Зміни щодо внутрішнього елементу персонал лікарні полягає у підвищенні їх професійного та виконавчого рівня, завдяки вдосконаленій системі стимулювання, підвищення кваліфікації, навчання, що зорієнтовано на збільшення ефективності роботи. Очікування й сприйняття теж пов'язані з організаційними змінами. Зміни також стосуються позиції і системи цінностей персоналу, що відображаються в організаційній культурі закладу, а також соціальній відповідальності.

Зміни щодо обладнання та технологій мають важливе місце, оскільки виникає потреба в їх оновленні, модернізації, щоб відповідати сучасним вимогам ринку. Тому медичний заклад намагається шукати кошти для закупівлі сучасного обладнання, що дозволить покращити якість надання послуг пацієнтам лікарні. Так в 2023 році розмір капітальних інвестицій складав  9238 тис.грн., з яких 7343 тис.грн. було використано для придбання та модернізацію обладнання та 1895 тис.грн. були спрямовані на капітальний ремонт. 

В умовах реформування галузі охорони здоров’я  у структурних підрозділах лікарні запроваджена та використовується  медична інформаційна система. Health-24. 

Таблиця 1 – Можливості Health-24 для медичних закладів та пацієнтів




Загалом по закладу створено 110 автоматизованих робочих місць; з них -55, які можуть використовуватись для роботи в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), а відповідно і для співпраці з НСЗУ, оскільки оплата за надані послуги відбувається на підставі внесених даних в ЕСОЗ.

Для покращення роботи в даному напрямку створено та постійно вдосконалюється локальна мережа; доопрацьовуються доступи до бездротової мережі; проведено торги на закупівлю 30 комп’ютерів, закуплено 140 ліцензій.

Створено та активізовано роботу веб-сайту лікарні (kalush-crl.if.ua). 

Ще однією зміною в Калуській ЦРЛ з 1 січня 2024 року є укладення договору з НСЗУ за пакетом медичних послуг «Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки».  Таким чином, НСЗУ долучається до трансформаційних процесів у військовій медицині. Тариф за один комплексний медогляд військово-лікарської комісії (ВЛК) на базі цивільних медзакладів (позаштатні ВЛК) становитиме 883 грн. Запланована середньомісячна кількість медичних оглядів встановлюється відповідно до інформації, зазначеної у пропозиції закладу охорони здоров’я. Запланована середньомісячна кількість медичних оглядів не може перевищувати 150 на місяць.

Впроваджуючи дані зміни, керівництво медичного закладу відчуло опір з боку частини персоналу. Виявлявся цей опір інколи в пасивному вигляді, несприйняттям змін (зниження продуктивності праці, небажання виконувати роботу, відмова від роботи), а також і в активній формі: активізації міжособистісних конфліктів, ухилення від нововведень і навіть саботаж.

Тому рівень зрілості процесу управління змінами можна визначити як початковий.  Система управління змінами у медичному закладі є неформалізованою та в умовах динамічного середовища потребує вдосконалення. 

Cписок літератури:

1. Ріщук Л.І., Тараєвська Л.С. Управління змінами як необхідний елемент успішного розвитку підприємства. Електронний журнал “Ефективна економіка”, випуск 5, 2023. Режим доступу URL: https://www.nayka.com.ua/index.php/ee/article/view/1585/1594

2. Яремко І.І. Підвищення ефективності механізмів управління закладами сфери охорони здоров’я. Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення та проблеми розвитку, №2(6), 2021. С.127-139 Режим доступу URL: https://science.lpnu.ua/sites/default/files/journal-paper/2021/nov/25522/nzmened-127-139.pdf

3. Сайт КНП «Калуська ЦРЛ» Режим доступу URL: https://kalush-crl.if.ua/



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСОБЛИВОСТІ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У ВІЙСЬКОВИЙ ЧАС
26.01.2024 15:53
ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНКИ ДОСТАТНОСТІ КАПІТАЛУ БАНКУ
26.01.2024 15:28
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ДОХОДІВ БЮДЖЕТУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ МІСТА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
26.01.2024 12:33
МЕТОДИ ОЦІНКИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ БІЗНЕС-СТРУКТУРИ
25.01.2024 13:40
ОБ’ЄДНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ ЯК ЕКОНОМІЧНЕ РІШЕННЯ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ
24.01.2024 22:27
ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНКИ ГРОШОВИХ ПОТОКІВ ПІДПРИЄМСТВ
23.01.2024 17:33
БІЗНЕС ТА ІНВЕСТИЦІЇ В УКРАЇНІ В ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ
23.01.2024 14:06
МІЖНАРОДНИЙ ЛОГІСТИЧНИЙ СЕРВІС
22.01.2024 18:40
ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВЕКСЕЛЬНОГО ОБОРОТУ В УКРАЇНІ
22.01.2024 16:54
ПРОБЛЕМИ ФІНАНСОВОГО ШАХРАЙСТВА В УКРАЇНІ
22.01.2024 15:58




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 1.127 сек. / Mysql: 1570 (1.032 сек.)