:: ECONOMY :: ДОСЛІДЖЕННЯ ГОСТРОЇ ТОКСИЧНОСТІ ГУСТОГО ЕКСТРАКТУ  З ТРАВИ ЦИНІЇ ВИТОНЧЕНОЇ :: ECONOMY :: ДОСЛІДЖЕННЯ ГОСТРОЇ ТОКСИЧНОСТІ ГУСТОГО ЕКСТРАКТУ  З ТРАВИ ЦИНІЇ ВИТОНЧЕНОЇ
:: ECONOMY :: ДОСЛІДЖЕННЯ ГОСТРОЇ ТОКСИЧНОСТІ ГУСТОГО ЕКСТРАКТУ  З ТРАВИ ЦИНІЇ ВИТОНЧЕНОЇ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ДОСЛІДЖЕННЯ ГОСТРОЇ ТОКСИЧНОСТІ ГУСТОГО ЕКСТРАКТУ З ТРАВИ ЦИНІЇ ВИТОНЧЕНОЇ

 
20.01.2024 15:10
Автор: Григорчук Іванна В’ячеславівна, магістрант фармацевтичного факультету, Тернопільський національний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського; Качур Оксана Ігорівна, доктор філософії (спеціальність 091 Біологія), асистент кафедри загальної хімії, Тернопільський національний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського; Гарліцька Наталя Іванівна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри загальної хімії, Тернопільський національний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського
[19. Фармацевтичні науки;]

ORCID: 0009-0004-8129-5636 Григорчук І.В.

ORCID: 0000-0002-8997-4797 Качур О.І.        

ORCID: 0000-0002-8553-7434 Гарліцька Н.І.  

Актуальність.  Доклінічне вивчення нових лікарських форм передбачає оцінку безпечності та встановлення класу токсичності досліджуваного фітопрепарату в умовах короткотривалого застосування високих доз. Це дозволяє вивчити ступінь токсичності досліджуваного препарату. Оцінити широту його терапевтичної дії та співвідношення безпечність/небезпечність в умовах застосування препарату в дозах, що у декілька десятків та сотень разів перевищують терапевтичну [1,2]. 

Мета роботи -  експериментальне визначення гострої токсичності густого екстракту з трави цинії витонченої на білих щурах обох статей. 

Матеріали і методи. Дослідження гострої токсичності густого екстракту трави цинії витонченої проводили на  самцях та самках білих щурів масою  тіла 180-200 г. Густий екстракт із трави цинії витонченої вводився одноразово внутрішньошлунково у вигляді суспензії у дозі 5000 мг/кг.  Дана доза відповідає максимальній  дозі IV класу токсичності (малотоксичні речовини) з урахуванням шляху введення. Тварин розділили на 4 групи (2 групи кожної статі) по 6 особини у кожній. Щуром (3 та 4 групі) вводили густий екстракт у дозі 5000 мл/кг. За тваринами спостерігали протягом 14 днів. Оцінювали (на 3, 7 та 14 доби)  їх загальний стан, летальність, динаміку маси тіла По закінченні досліду проводили макроскопічний огляд внутрішніх органів та визначали їх масу [3]. 

Результати та обговорення. За результатами дослідження встановлено відсутність будь-яких токсичних проявів у щурів обох статей при пероральному введенні густого екстракту з трави цинії витонченої одноразову у дозі 5000 мг/кг. Отримані висновки підтвердженні відсутністю загибелі тварин в експериментальних групах. Самці та самки були активними протягом усього терміну експерименту, присутня реакція на звукові та світлові подразники. У всіх досліджуваних групах тварини мали задовільний апетит, рефлекторна збудливість збережена. Ознаки інтоксикації відсутні.

Відповідно до методики вивчення гострої токсичності та для оцінки токсичного впливу густого екстракту із трави цинії витонченої на організм щурів вивчали динаміку маси тіла тварин [3]. Масові коефіцієнти внутрішніх органів не відрізняється у самців і самок дослідних груп та груп контролю. Результати спостереження вказують, що в експериментальних тварин відбувається збільшення ваги в обох групах уражених щурів у порівнянні з вихідними даними. Так, у тварин яким вводили густий екстракт із трави цинії витонченої на 14 день експерименту маса тіла збільшилася на 12 г у самців та на 13 г у самок у порівнянні з вихідними даними. Висновки. Отримані результати дають змогу віднести густий екстракт з трави цинії витонченої до ІV класу токсичності – практично нешкідливих речовин, що відповідає токсикологічній класифікації речовин за К. К. Сидоровим. 

Список літератури:

1. Коморовський Р., Гладких Ф. Медикаментозні ураження печінки – у фокусі нестероїдні протизапальні засоби. Grail of Science. 2023;(31):502–504. 

2. Tulub Iryna, Burda Nadiia. Study of phenolic compounds in Zinnia elegans raw materials by HPLC. Annals of Mechnikov’s Institute. 2022. №2. P. 88-90. 

3. Доклінічні дослідження лікарських засобів: Методичні рекомендації / за редакцією О.В. Стефанова. Київ. 2001. 527 с.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗРОБКИ ЛІКАРСЬКОЇ ФОРМИ З ПРОТИЗАПАЛЬНОЮ АКТИВНІСТЮ
15.01.2024 19:51




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 1.360 сек. / Mysql: 1570 (1.158 сек.)