:: ECONOMY :: СВІТОГЛЯДНІ ОСНОВИ ТІЛОВИХОВАННЯ ІНДІЇ: ЙОГА ЯК ФІЛОСОФІЯ ДУШІ І ТІЛА :: ECONOMY :: СВІТОГЛЯДНІ ОСНОВИ ТІЛОВИХОВАННЯ ІНДІЇ: ЙОГА ЯК ФІЛОСОФІЯ ДУШІ І ТІЛА
:: ECONOMY :: СВІТОГЛЯДНІ ОСНОВИ ТІЛОВИХОВАННЯ ІНДІЇ: ЙОГА ЯК ФІЛОСОФІЯ ДУШІ І ТІЛА
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СВІТОГЛЯДНІ ОСНОВИ ТІЛОВИХОВАННЯ ІНДІЇ: ЙОГА ЯК ФІЛОСОФІЯ ДУШІ І ТІЛА

 
11.12.2023 23:07
Автор: Зварич Дарія Сергіївна, студентка, Національний університет фізичного виховання і спорту України; Пінчук Євгеній Анатолійович, професор, доктор філософських наук, Національний університет фізичного виховання і спорту України
[7. Філософські науки;]

Сучасне суспільство стоїть на порозі безлічі криз: економічних, соціальних, духовних. Ми є свідками занепаду міжнародного права, демократичних цінностей та перемоги невігластва і диктатури. Від початку повномасштабної війни в Україні світ кардинально змінився і вже ніколи не буде колишнім. Саме за таких умов суспільству необхідно піклуватися про фізичне і ментальне здоровʼя особистості. З цією метою ми радимо звернутися до йоги, адже йога є набагато більш глибокою практикою, ніж лише спортивний напрямок або засіб для схуднення. На перший погляд, сучасний підхід до йоги може зосереджуватися на фізичних вправах (асанах) та дихальних техніках для поліпшення здоров’я. Однак справжня сутність йоги глибше зосереджена на її філософських аспектах та духовному розвитку [5, с. 82]. 

Однією з частин йоги є трансцендентальна медитація, яку високо оцінюють відомі кінозірки та музиканти. Оскільки зацікавлення йогою продовжує зростати, може виникнути питання: «Чи йога - це лише система вправ, виконуючи які можна досягти здоров’я і стрункості тіла, а також знайти душевний спокій? Чи можна займатися йогою, ігноруючи її релігійний аспект?».

Йога - це не лише спорт, але й філософія, яка об’єднує тіло та душу. Її корені глибоко в праіндійській культурі, і вона представляє собою комплексну систему, яка включає фізичні вправи, медитацію та духовні практики. Хоча багато людей використовують йогу для покращення фізичної форми, її справжня суть полягає в досягненні гармонії між різними аспектами людського буття. Таким чином, йога може бути розглянута як філософія, яка сприяє злагодженню тіла та духу, а не лише як звичайна фізична активність.

Йога - це набагато більше, ніж просто виконання фізичних вправ на килимку. Вона призначена для того, щоб глибоко перетворити наше життя, сприяючи гармонії між тілом і розумом. Це повноцінна система, яка веде до внутрішньої рівноваги та гармонії. Розпочинаючи практику йоги, ми розпочинаємо подорож до внутрішнього відкриття та розширення свідомості.

Йога - це інструмент, який сприяє кращому розумінню самого себе, зменшує внутрішні конфлікти та розвиває психологічну стійкість в сучасному, напруженому світі.

Доктор Діпак Чопра вказує на новий підхід до фізичних вправ, який не прагне викликати перенапруження м’язів або досягнення певної форми. Замість цього, пацієнтів навчають практикувати вправи з метою установлення тісного зв’язку між ними та їхніми квантово-механічними тілами. Цей підхід розглядається як ефективний інструмент для досягнення балансу. Серед цих вправ важливою системою є[1, с. 120]:

«Привітання сонця» (Сур’я намаскара), що включає розтяжку, балансування та гімнастику протягом 1-6 хвилин. 

Нервово-м’язова інтеграція, яка включає комплекс лагідних йогічних вправ (10-15 хвилин).

Збалансоване дихання, яке представляє собою простий варіант пранаями, традиційної дихальної техніки йоги (5 хвилин).

Виконуючи ці вправи, особливо у поєднанні з медитацією, вони піднімають взаємодію між розумом та тілом на новий рівень. Вони природні та комфортні, підходять для людей будь-якого віку та не вимагають спеціальної фізичної підготовки.

Автор Лазоренко  С. А. описав, що «йога» представляє собою релігійно-філософську систему, яка, за допомогою конкретних практик та «сан» (позицій), наділяє людину надприродною енергією. Одночасно, через дисципліну душі та розуму, вона спрямовує до досягнення ідеальної досконалості. Основна сутність цієї системи була розкрита у шостій частині індуїстської філософії в «Махабхарата» під назвою «Бхагавад-гіта» [3, с. 95].

Садхур висвітлив Сур’я намаскар, подаючи його не просто як фізичну вправу, яку знають багато осіб, хто має досвід у йозі чи освічений у цій галузі. Зазвичай, люди розглядають цю послідовність асан як спрямовану на фізичне благополуччя. Також існує думка, що це своєрідне вітання сонцю. Проте ці погляди не відображають суті цієї вправи [4, с. 138].

По-перше, Сур’я намаскар не є просто вітанням, але буквально означає організацію сонячних енергій всередині людини. Це ґрунтується на простій логіці - сонячна енергія живить усе життя на Землі, і вона є джерелом життя для цієї планети. Сонце присутнє в усьому, що люди споживають та дихають, і засвоєння цієї енергії є важливим для отримання реальних користей.

Систематична практика Сур’я намаскар призводить до підвищення енергетичного рівня, збільшення тривалості «зарядження батарейок» і сприяє врівноваженню та реорганізації внутрішніх енергій - лівого та правого, місячного та сонячного вимірів. Це створює фізичну та психологічну гармонію, що може виявитися значущою у повсякденному житті.

Хатха-йога - це вивчення того, як забезпечити рівновагу між фізичним і енергетичним вимірами людського організму. Цей підхід включає в себе роботу з тілом, дисциплінує його, проводить очищення і готує до досягнення вищих рівнів енергії та нових можливостей.

Хатха-йога важко визначити як просто фізичну вправу; це скоріше система, що досліджує механіку тіла, створює певну атмосферу та використовує фізичні позиції для направлення енергії тіла у конкретні русла. Основною метою різних асан, або поз, є створення умов для направлення енергії тіла у специфічні напрямки. Існує термін - «йогасана», який вказує на позу, яка відкриває доступ до вищих аспектів нашої природи. Це справжня наука, яка пояснює взаємодію внутрішньої геометрії з космічним порядком.

Автор Л. В. Кошева підкреслює, що хатха-йога відзначається акцентом на роботі з фізичним тілом. Вона розрізняється від гімнастики тим, що, хоча спрямована на фізичну активність, своєрідно спрямована на підвищення рівня свідомості. Згідно з вченням хатха-йоги, досягнення повного фізичного здоров’я та контролю над тілом можливе лише під час виконання фізичних вправ (асан), в поєднанні з правильним диханням. Важливо, щоб людина не лише механічно виконувала рухи, а й усвідомлювала той процес, в якому вона бере участь [2, с. 35].

Таким чином, йога включає в себе не лише фізичні вправи, а й медитацію, дихальні практики та моральні принципи, спрямовані на досягнення гармонії між тілом, розумом та душею. Основна мета йоги полягає в досягненні єдності та рівноваги всередині себе та зовнішнього світу. Зосередження лише на фізичних аспектах йоги, щоб покращити зовнішній вигляд або схуднути, може вести до втрати важливої складової - духовного розвитку та глибшого розуміння самого себе. Це не означає, що фізичні аспекти йоги не важливі, але їхнє значення полягає в узгодженні з більш глибокими аспектами йогічної філософії.

Список використаних джерел: 

1. Чопра Діпак. Секрети аюрведи. Цілюща сила для здоров’я розуму й тіла / Діпак Чопра ; пер. з англ. А. Райчук. Київ : Букшеф, 2023. 416 с.

2. Кошева Л. В. Фітнес : навчальний посібник (для викладачів і студентів) / Л. В. Кошева. Краматорськ : ДДМА, 2018. 63 с.

3. Лазоренко С.А. Історія наукової думки у фізичній культурі : навчально-методичний посібник / С. А. Лазоренко ; Міністерство освіти і науки України, Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка. Суми : ФОП Цьома С. П., 2023. 262 с.

4. Садхгуру. Внутрішня інженерія. Керівництво з йоги, що приведе вас до радості / Садхгуру ; пер. з англ. Л. Бідочко. Київ: Форс Україна, 2023. 272 с.

5. Школа О.М. Сучасні фітнес-технології оздоровчо-рекреаційної спрямованості: навчальний посібник / О. М. Школа, А. В. Осіпцов. Харків : Комунальний заклад «ХГПА» ХОР, 2017. 217 с.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.215 сек. / Mysql: 1599 (0.169 сек.)