:: ECONOMY :: ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ МІКРОКЛІМАТУ ЦЕХУ ШТАМПУВАННЯ ПЛАСТМАСОВИХ ДЕТАЛЕЙ :: ECONOMY :: ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ МІКРОКЛІМАТУ ЦЕХУ ШТАМПУВАННЯ ПЛАСТМАСОВИХ ДЕТАЛЕЙ
:: ECONOMY :: ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ МІКРОКЛІМАТУ ЦЕХУ ШТАМПУВАННЯ ПЛАСТМАСОВИХ ДЕТАЛЕЙ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ МІКРОКЛІМАТУ ЦЕХУ ШТАМПУВАННЯ ПЛАСТМАСОВИХ ДЕТАЛЕЙ

 
10.12.2023 21:19
Автор: Іваницький Валентин Петрович, доктор фізико-математичних наук, професор, Ужгородський національний університет; Фозекош Діана Дмитрівна, студентка, Ужгородський національний університет; Шемет Андрій Васильович, студент, Ужгородський національний університет
[26. Технічні науки;]

ORCID: 0000-0001-6234-1861 Valentyn Ivanitsky

Мікроклімат виробничих приміщень характеризується комплексним поєднанням цілого ряду параметрів внутрішнього повітряного середовища. До основних із них відносяться:

- температура;

- відносна вологість;

- інтенсивністю повітряного обміну із зовнішньою атмосферою;

- швидкістю та напрямками повітряних потоків;

- хімічним складом повітряного середовища;

- концентрацією в повітрі частинок пилу та інших «механічних» домішок;

- інші параметри.

Ефективну трудову діяльність у виробн6ичих приміщеннях можна забезпечити лише при перебуванні наведених вище параметрів в оптимальних діапазонах їхніх змін. Такі діапазони встановлюються відповідними санітарними нормами на основі врахування закономірностей фізіологічного та психологічного функціонування людини. При відхиленні від оптимальних параметрів мікроклімату спостерігається погіршення працездатності, комфортності та продуктивності праці робітників.

Відхилення від оптимальних параметрів мікроклімату у виробничих приміщеннях обумовлюються, у більшості випадків, порушенням режимів функціонування технологічного обладнання, його несправностями, недосконалістю алгоритму роботи систем контролю за мікрокліматом, неправильним проектуванням та режимами роботи обладнання систем обігріву, вентиляції та інше. Тому актуальним є встановлення у виробничих цехах ефективних сучасних автоматизованих систем для контролю та керування параметрами мікроклімату. При цьому алгоритм функціонування такої системи має відповідати умовам виконання виробничих процесів у конкретному приміщенні.

Нами проведено аналіз основних чинників погіршення мікроклімату у виробничих приміщеннях компресійного формування пластмасових деталей та виконано ескізне проектування автоматичної системи контролю мікроклімату для таких цехів. 

Дослідження повітряного середовища в умовах реального функціонування цеху показали:

1. Вологість та температура повітря в приміщенні постійно змінюються в невеликих межах і швидко вирівнюються по всьому цеху в умовах постійного обміну із зовнішнім середовищем за рахунок вентиляції. Тому для цих параметрів доцільно встановлювати кілька давачів, залежно від площі приміщення. При цьому місця встановлення даних давачів мають відповідати найбільш критичним мікрокліматичним умовам праці, наприклад, поблизу працюючого обладнання. 

2. Концентрація вуглекислого газу на всій території цеху протягом двох змін роботи була досить далека від критичної санітарної межі, що зумовлено хорошою вентиляцією, малою кількістю робітників та відсутністю технологічних джерел даного газу. Тому встановлення давачів СО2 є недоцільним.

3. Виявлено наявність у повітрі домішок окису вуглецю з концентрацією біля 1 мг/м3, Зазвичай цей параметр дуже повільно змінюється з часом при оптимальних умовах експлуатації компресійного устаткування. Але при суттєвому відхиленні від оптимальних технологічних умов та при нештатних ситуаціях на штампувальних апаратах концентрація даного газу може суттєво збільшуватися. Тому є необхідність постійного контролю даного параметра мікроклімату, оскільки присутність окису вуглецю майже не сприймається органами відчуттів людини. Враховуючи великий об’єм приміщення та постійну імпульсну зміну його складу, було прийнято рішення про встановлення кількох давачів чадного газу із їх розміщенням безпосередньо в зоні роботи компресійного обладнання. Рівень допустимої концентрації СО для даних давачів встановлено на рівні 4 мг/м3, що на 20 % менше від гранично допустимої концентрації згідно із санітарними нормами.

4. Освітлення цеху забезпечується значною кількістю світильників, розміщених рівномірно по стелі приміщення. Тому визнано достатнім для контролю рівня загальної освітленості цеху встановити один давач. Освітлення інформаційних табло та пультів керування установок компресійного пресування забезпечується загальним освітленням у цеху та їхньою локальною підсвіткою. Тому встановлювати в робочій зоні кожного пресу окремий давач рівня освітленості визнано недоцільним. Більш адекватним організаційним рішенням буде постійне слідкування за справністю світильників загального освітлення цеху та ламп локальної підсвітки.

5. Протікання технологічних процесів не приводить до появи в повітряному середовищі цеху помітної концентрації частинок пилу та інших «механічних» домішок.

У результаті досліджень зроблено технічну пропозицію про введення до автоматичної системи контролю мікроклімату цеху пресування пластмасових деталей площею біля 750 м2: 

- 5 комплексних давачів температури та вологості повітря;

- двох давачів концентрації окислу вуглецю;

- одного давача загального рівня освітленості робочого простору;

- загальнодоступного інформаційного табло із звуковим попередженням про наближення концентрації чадного газу до критичного рівня.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
LOGICAL METHOD FOR DETERMINING THE FAILURES DUE TO ENGINE OIL DEGRADATION, IN TASKS OF EXPERTISE OF AUTOMOTIVE ENGINE TECHNICAL CONDITION
27.11.2023 22:26
EXPLORING AIR POLLUTION DATA THROUGH MULTIVARIATE STATISTICAL ANALYSIS
15.12.2023 19:20
FEATURES OF THE MAGNETORHEOLOGICAL DAMPER IN COMPARISON WITH OTHER TYPES OF MAGNETIC DAMPERS
15.12.2023 18:31
УПРАВЛІННЯ ЕЛЕКТРОПРИВОМ ПЕРЕМІЩЕННЯ КОЗЛОВОГО КРАНА
14.12.2023 19:34
СИСТЕМА КЕРУВАННЯ ПОГЛЯДОМ НА ОСНОВІ МЕТОДУ ЕЛЕКТРООКУЛОГРАМИ
13.12.2023 22:38
АНАЛІЗ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ДИЗЕЛЬНОГО ПАЛИВА
11.12.2023 15:15
ГЛИБОКА УТИЛІЗАЦІЯ ТЕПЛОТИ ДИМОВИХ ГАЗІВ КОТЕЛЕНЬ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТИХ ТЕПЛОУТИЛІЗАЦІЙНИХ УСТАНОВОК
06.12.2023 20:11




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.247 сек. / Mysql: 1599 (0.196 сек.)