:: ECONOMY :: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МИСТЕЦТВА ВОЛИНІ.МУЗЕЙ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА КОРСАКІВ :: ECONOMY :: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МИСТЕЦТВА ВОЛИНІ.МУЗЕЙ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА КОРСАКІВ
:: ECONOMY :: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МИСТЕЦТВА ВОЛИНІ.МУЗЕЙ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА КОРСАКІВ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МИСТЕЦТВА ВОЛИНІ.МУЗЕЙ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА КОРСАКІВ

 
09.12.2023 00:26
Автор: Лелик Ярослав Романович, доцент, Луцький національний технічний університет; Семененко Ірина Олександрівна, студент, Волинський національний університет імені Лесі Українки
[10. Мистецтвознавство;]

ORCID: 0000-0003-2678-896Х Ярослав Лелик

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК), заснований у 2018 році в Луцьку, є найбільшим в Україні музеєм сучасного національного мистецтва. [1] В ньому зібрані картини, графіка, скульптури, відеоматеріали, інсталяції починаючи із середини XX століття до сучасності.

Місія МСУМК формулюється так: «Ми будуємо музейну інституцію найвищого рівня, яка змінює минуле, рефлексує теперішнє та творить майбутнє, що сприятиме розвитку духовності нації та пропагуватиме українське мистецтво у світі». Музей розташований у Луцьку в культурно-розважальному комплексі «Адреналін Сіті».  Його приміщення перебуває в цехах колишнього картонно-руберойдового заводу. Під музей їх переобладнано 





за проєктом архітектора Сергія Гонтара на основі ідеї італійського архітектора Рензо Боателлі та видатного українського скульптора Петра Антипа. Загальна площа музею складає 5 000 м², площа експозицій становить 3 500 м² (Рис. 1). У музейному комплексі представлено роботи понад 100 видатних українських митців,  загалом понад 800 арт-об'єктів, що представляють такі мистецькі напрямки як живопис, графіка, скульптура, інсталяція, відео-арт — тут зібрана колекція творів мистецтва українських авторів ХХ—ХХІ століть, визнаних найкращими.

Колекція розпочинається з 1930-их років, з робіт Леопольда Левицького, а закінчується сьогоденням, залом, де експонуються змінні виставки сучасних митців. Зали музею поділені як хронологічно за роками, так і за школами та групами. Фундатором та натхненником першого в Україні музею сучасного українського мистецтва стала родина Корсаків.

Музей Корсаків створений з метою розвитку духовності нації, пропагування українського мистецтва у світі шляхом презентації яскравих творчих здобутків художньої культури XX століття, знайомства відвідувачів з сучасним мистецтвом через авторські проєкти, інсталяції, перформанси. Широка програма виставкової, освітньої, наукової-дослідницької та видавничої діяльності, яку проводить музей сучасного українського мистецтва Корсаків, відображає актуальні процеси в українській культурі та відкриває можливості для публічного діалогу і створення нових творів. В постійній експозиції представлений ранній твір основоположника кубізму в скульптурі, всесвітньо відомого українського митця Олександра Архипенка «Оголена» (Рис.2) та роботи корифеїв львівського модернізму: Олени Кульчицької, Романа Сельського, Леопольда Левицького та Ярослави Музики.

Північно-західний осередок нонконформістського мистецтва представлено творами Андрія Ментуха, Петра Гулина, Богдана Пікулицького, Дмитра Стецька, Любомира Медвідя, Миколи Кумановського, Олександра Аксініна, Богдана Сороки, Івана Остафійчука та ін.

Південно-східна школа нонконформізму репрезентована Валерієм Басанцем, Олександром Стовбуром, Володимиром Лободою, Олегом Волошиновим, Віктором Маринюком, Сергієм Савченком, Василем Садом, Володимиром Цюпком, Людмилою Ястреб, Світланою Юсім.

Київська школа представлена творами Олександра Дубовика, Миколи Малишка, П. Малишка, Ніни Денисової, Петра Гончара.

В експозиції МСУМК також є роботи художників, які творили «посттоталітарний ренесанс» після розпаду СРСР, зокрема Тіберія Сільваші, Кихайла Кривенка, Анатолія Криволапа, Костя Борисюка.

Постмодерністські прояви, що виразилися у зверненні до фігуративного живопису, графіки, але в іншому, глибоко іронічному прочитані представлені у працях Влодка Кауфмана, Юрія Іздрика, Петра Бевзи, Петра Антипа, Івана Романка, Роберта Саллера, Анатолія Твердого та ін. У музеї є велика добірка мистецьких об'єктів молодих художників, які репрезентують актуальне мистецтво, зокрема Катерини Ганейчук, Петра Ряски, Руслана Тремби, Сергія Радкевича, Віктора Мельничуа, Олега Сусленка, Ганни Шумської, Миколи Молчана, Олекси Фурдіяки, Беати Корн, Сергія Григоряна та ін. Змінна експозиція регулярно представляє твори провідних вітчизняних та закордонних митців. Реалізує освітні програми задля розвитку духовної культури української нації. Надає можливість продавати твори на вернісажах.   

У музеї з 2019 року діє дослідницька платформа «Генеза», яка 






складається з окремих великих кураторських проєктів, які вивчають творчі угрупування, напрямки та окремі унікальні явища в українському мистецтві. [2]. Проєкт передбачає крім експонування самих творів також обговорення, дискусії, лекції та випуск серії дослідницьких матеріалів (Рис.3).

МСУМК розвиває  проєкт «Крок на шляху мистецтва», який був започаткований у рамках роботи галереї сучасного мистецтва «Арт Кафедра», що сприяє творчим пошукам молодої генерації українських митців та відкриває нові таланти (Рис.4).






Музей щорічно проводить фестиваль сучасного урбаністичного мистецтва «ПоліхромА», який став унікальним арт-простором та  об'єднав у собі різні напрямки сучасного мистецтва, включаючи мурал-арт, стріт-арт, виставки інсталяцій, графіки, перформенси, боді-арт, відео-арт, майстер-класи та арт-лекції. Виконані на ньому твори, такі як графіті й мурали, експонуються поза стінами музею. Перший фестиваль відбувся у 2016 році, його роботи прикрашають стіни будівель на території «Адреналін Сіті».

Родина Корсаків стала Першим володарем нагороди, запровадженої Президентом Торгово-промислової палати України Генадієм Чижиковим, за вклад в розвиток вітчизняної культури «ЩЕДРИК AWARD» за створення у 2018 році в місті Луцьк «Музею сучасного українського мистецтва Корсаків».

ПЕРЕЛІК ДЖЕРЕЛ ПОСИЛАННЯ

1. https://uk.wikipedia.org/wiki/Музей_сучасного_українського_мистецтва_Корсаків

2. https://discover.ua/locations/muzej-sovremennogo-iskusstva-korsakov

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.256 сек. / Mysql: 1570 (0.201 сек.)