:: ECONOMY :: ВПРОВАДЖЕННЯ ІНСТРУМЕНТІВ АНТИКРИЗОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ У СФЕРІ МЕДИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ :: ECONOMY :: ВПРОВАДЖЕННЯ ІНСТРУМЕНТІВ АНТИКРИЗОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ У СФЕРІ МЕДИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
:: ECONOMY :: ВПРОВАДЖЕННЯ ІНСТРУМЕНТІВ АНТИКРИЗОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ У СФЕРІ МЕДИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ВПРОВАДЖЕННЯ ІНСТРУМЕНТІВ АНТИКРИЗОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ У СФЕРІ МЕДИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 
30.11.2023 12:41
Автор: Рудінська Олена Володимирівна, кандидат економічних наук, Одеський національний медичний університет; Попова Марта Леонідівна, магістрантка, Одеський національний медичний університет
[18. Медичні науки;]

ORCID: 0000-0002-0059-7295 Olena Rudinska

В умовах перманентної реформи, стресового періоду боротьби з COVID19, воєнного стану та необхідності швидкої орієнтації української системи охорони здоров’я на медицину катастроф, травматологію та реабілітацію, медичні установи працюють в режимі антикризового режиму і надають послуги триєдиного характеру: професійні медичні+соціальні+ +економічні [1]. 

Швидкі зміни потребують подолання попередніх стереотипів та інертного мислення, старих систем розподілу та підготовки кадрів за радянським зразком, що домінують і досі у вітчизняній сфері охорони здоров'я та практиці управління медичними закладами.

Тому актуальність впровадження інструментів та взагалі механізму антикризового менеджменту в управління медичними закладами на сьогодні дуже актуальні та вже мають відповідне законодавче та операційне підґрунтя.

Необхідно розробити механізм антикризового менеджменту для медичних закладів в умовах кризових станів (воєнного стану, перманентних реформ, реорганізації форми власності тощо).

Впровадження та аналіз ефективності підходів антикризового менеджменту радимо починати із визначення функцій, інструментів та відповідних операцій діяльності кожного медичного закладу [2, с. 211] .

Функції вважаємо адаптивними до кризових ситуацій і на сучасному етапі українських реформ та воєнного стану виділяємо наступні: антикризове управління (запобігання), оптимізація бізнес-процесів, стабілізація форс-мажорних та ризикових ситуацій, управління процесами виходу з кризи, мінімізація витрат, максимізація сукупного доходу.

Формування антикризової стратегії щодо імплементації інструментів та операцій має базуватися на визначенні відповідного етапу життєвого циклу медичного закладу.

Життєвий цикл медичного закладу, як і будь якої організації обов'язково вмикає в себе стадію занепаду, що характеризується кризою та проявом порушення стабільності медичних операцій, процедур, погіршенням показників діяльності, зростання кількості скарг від пацієнтів, певними фінансовими труднощами, виникненням неузгодженості в колективі. Це призводить до зниження якості надання медичної допомоги та не відповідає загальній стратегії розвитку системи охорони здоров’я України. Зокрема, медична сфера Одещини має нарощувати стійкість та спроможність надавати медичну допомогу пацієнтам навіть в надскладних умовах воєнного стану для поліпшення якості життя хворих.

З точки зору теорії життєвого циклу, кризові явища зовнішнього середовища створюють умови для активного пошуку внутрішніх джерел в медичних закладах, реорганізації відповідних бізнес-процесів та виходу таким чином на нову стадію життєвого циклу (становлення та розвиток вже в новій організаційній та управлінській системі). Цю трансформацію і повинен забезпечити механізм антикризового менеджменту [3].

Тож, з одного боку, криза створює проблеми навіть на рівні загрози існування медичного закладу, але з іншого - відкриває перед медичною установою нові можливості, що передбачають:

-створення більш ефективної системи управління медичним закладом,

-підвищення кваліфікації та підбір кваліфікованого персоналу, 

-пошук нових джерел (НСЗУ, гранти, інвестори) та оптимізацію розподілу коштів, 

-підвищення КРІ та  конкурентоздатності на ринку медичних послуг. 

Впровадження антикризового менеджменту медичних закладів ґрунтується на сучасних інформаційних технологіях. Для цього вже ефективно працює електронна охорона здоров’я (е-здоров’я, еНеаlth), що є екосистемою інформаційних відносин учасників (пацієнтів) медичного середовища, базується на економічно ефективному та безпечному використанні інформаційно-комунікаційних технологій, спрямованих на підтримку системи охорони здоров’я, включаючи ефективний менеджмент, медичні послуги, профілактичний нагляд за здоров’ям, медичну літературу та медичну освіту, знання відповідно міжнародних стандартів та сучасні наукові дослідження [4] . 

Ефективне управління в  кризових ситуаціях потребує від головних лікарів та менеджменту медичних установ реалізації комплексних антикризових програм. Однак ситуація ускладнюється тим, що не кожен заклад охорони здоров'я має відповідних кваліфікованих кадрів, які володіють знаннями та компетенціями в галузі кризових комунікацій та здатні ефективно керувати в надскладних умовах, зокрема воєнного стану.

Нами  запропоновано дієвий механізм структури антикризового управління, що допоможе установам охорони здоров'я адекватно реагувати на агресивні зміни зовнішнього та внутрішнього середовища та допоможе вивести медичну організацію на новий етап життєвого циклу, гарантуючи певні перспективи (рис. 1).





Системне впровадження функцій, інструментів та операцій антикризового менеджменту надасть можливість створити систему ефективного менеджменту медичного закладу з компетентними керівниками, що забезпечить безперервний ефективний розвиток установи, навіть в надскладних умовах воєнного стану.

Список літератури: 

1.V Kniazkova, D Huz, O Rudinska, V Krylenko.  Formation of clusters of medical institutions as an administrative tool of management in the industry of health care in the conditions of decentralization. No. 1(32) (2023): Економіка. Управління. Інновації. DOI: https://doi.org/10.35433/ISSN2410-3748-2023-1(32)-4 (дата звернення: 26.11.2023)

2.Менеджмент та маркетинг в охороні здоров’я: навчальний посібник / В.І. Борщ, О.В. Рудінська, Н.Л. Кусик. Херсон: Олді+, 2022. 264 с.

3.Заходи антикризового управління закладом охорони здоров’я. Л. В. Сазоненко, О. К. Толстанов.  URL: http://www.investplan.com.ua/pdf/16_2021/15.pdf (дата звернення: 22.11.2023)

4.Kniazkova V. Y., Huz D. O., Rudinska O. V. Organization of the tax management process in health care institutions in Ukraine. – 2023. URI: https://repo.odmu.edu.ua:443/xmlui/handle/123456789/13828 (дата звернення: 21.11.2023)

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
АКТУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ В ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
30.11.2023 13:03
РОЛЬ УНІВЕРСИТЕТСЬКИХ КЛІНІК У РОЗВИТКУ ВИЩОЇ МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ
29.11.2023 22:12
СЕЗОННІСТЬ СМЕРТНОСТІ В УКРАЇНІ В 2015-2021 РОКАХ
16.12.2023 10:20
АВТОМАТИЗОВАНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ТА ТЕЛЕМЕДИЦИНА В УНІВЕРСИТЕТСЬКИХ КЛІНІКАХ
15.12.2023 18:59
ОЦІНКА ВПЛИВУ ЛІКУВАННЯ ПРОТИБОТУЛІНІЧНОЮ СИРОВАТКОЮ НА РИЗИК СМЕРТІ ХВОРИХ НА ХАРЧОВИЙ БОТУЛІЗМ У 2017-2021 РОКАХ
15.12.2023 16:17
THE ROLE OF GEOGRAPHICAL INFORMATION SYSTEMS METHODS IN STUDYING THE EPIDEMIOLOGY OF DISEASES OF THE URINARY SYSTEM
14.12.2023 23:20
ІНСУЛІНОРЕЗИСТЕНТНІСТЬ ЗА УМОВ РОЗВИТКУ СИНДРОМУ ПОЛІКІСТОЗНИХ ЯЄЧНИКІВ
14.12.2023 20:10
ВПЛИВ КАДРОВОЇ МІГРАЦІЇ НА ПРОЦЕС ФОРМУВАННЯ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ ТА КЛАСТЕРНОЇ МЕРЕЖІ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ
14.12.2023 20:00
FROM DRUG SAFETY TO PATIENT SAFETY IN CARDIOVASCULAR PRACTICE: A FOCUS ON POLYPHARMACY
13.12.2023 22:16
OUR EXPERIENCE IN MANAGING CHILDREN WITH NONUNION OF THE SCAPHOID BONE
13.12.2023 15:51




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.230 сек. / Mysql: 1599 (0.177 сек.)