:: ECONOMY :: УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМИ РЕСУРСАМИ У МІЖНАРОДНОМУ БІЗНЕСІ: РОЗВИТОК ТА ВИКЛИКИ :: ECONOMY :: УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМИ РЕСУРСАМИ У МІЖНАРОДНОМУ БІЗНЕСІ: РОЗВИТОК ТА ВИКЛИКИ
:: ECONOMY :: УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМИ РЕСУРСАМИ У МІЖНАРОДНОМУ БІЗНЕСІ: РОЗВИТОК ТА ВИКЛИКИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМИ РЕСУРСАМИ У МІЖНАРОДНОМУ БІЗНЕСІ: РОЗВИТОК ТА ВИКЛИКИ

 
21.11.2023 23:03
Автор: Саркісян Лариса Геворгівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри світової економіки, Державний торговельно-економічний університет; Анацька Ірина Юріївна, студентка, Державний торговельно-економічний університет
[1. Економічні науки;]

На сьогоднішній день глобальна конкуренція вимагає висококваліфікованих людських ресурсів для підтримки національної конкурентоспроможності у міжнародному бізнесі. Управління цим ресурсом є стратегічно важливим, вимагаючи уваги, модернізації та інвестицій у його розвиток. Така стратегія стала необхідною складовою для успіху будь-якої організації.

Термін "людський ресурс" визначається як сукупність мотивації, знань та навичок персоналу, за даними онлайн-словника Business Dictionary. Цей ресурс, порівняно з іншими, вважається менш мобільним. Проте за правильних умов, часу, віку та досвіду він може покращуватись, що є унікальним для цього ресурсу. Це свідчить про його дефіцитність та важливість як ключового виробничого ресурсу для організації [1].

Investopedia вперше згадує термін "людські ресурси" у праці Дж. Р. Коммонса "Розподіл багатства" у 1893 році. Investopedia розглядає «людські ресурси» або ж «кадри», як окремий розділ організації, який відповідає за найняття, відновлення, звільнення, навчання та розвиток працівників. Будь-яка компанія, яка бажає мати конкурентні переваги має звертати свою увагу саме на людські ресурси, бо вони є ключовими факторами для реагування на швидкі зміни зовнішнього середовища та підвищення попиту на кваліфікованих працівників[2]. 

Наприкінці ХХ ст. дві Нобелівські премії в галузі економіки було присуджено саме за розробку теорії людських ресурсів – науковцям Т. Шульцу (1979 р.) і Г. Беккеру (1992 р.), що ще раз підкреслює значення та важливість управління ними[4]. 

Т. Шульц зробив вагомий внесок у вигляді теорії людського капіталу, яка в 1980-х роках змотивувала такі міжнародні фінансові інститути, як Світовий Банк та МВФ активно розвивати інвестиції в технічну та професійну освіту[4].

В свою чергу Г. Беккер, був першим, хто застосував неокласичний аналіз у проблемі дискримінації на ринку праці, продемонстрував приклади застосування теорії капіталовкладень у людський фактор. Він дослідив розподіл часу економічних агентів та визначив "нову економіку сім’ї", використовуючи економічний аналіз у сферах шлюбу, розлучення та в ухваленні рішень про народження дітей. Також вчений дослідив проблеми злочинності з економічної точки зору, виділяючи сферу суспільного життя та соціальні явища як область застосування економічного аналізу[4].

Головна ідея, яку можна підкреслити з їх робіт та загальної філософії це те, що співробітники організації – найцінніший стратегічний актив, що гарантує сталу перевагу серед інших конкурентів.

З наведених вище характеристик можна зробити висновок, що з високою потужністю людських ресурсів при підтримці системи управління ними, підприємство може ефективно використовувати цей потенціал за допомогою впровадження підходу до управління людськими ресурсами (Human Resources Management),що має на увазі застосування чітко визначених чи окремо створених методів та моделей управління цими ресурсами[3]. 

Управління людськими ресурсами включає різні види діяльності. Якісна модель сприяє розвитку компетентності та навчанню персоналу для досягнення організаційних цілей. Проте зовнішнє середовище може змінювати цю модель, оскільки функція HR взаємодіє з економічними, політичними, технологічними, правовими та організаційними умовами. Ці впливи надають аналітичну основу для вивчення різних факторів і відображають управління HR як складну сферу, що вимагає дослідження та розуміння стратегічних виборів та практик.

Динамічні зміни та розвиток сфери HRM в останні роки призвели до розвитку та розширення функцій HRM, що вивело управління персоналом на новий рівень. Це призвело до зростання стратегічного значення HR менеджерів у бізнесі. Частина компаній передає деякі функції HR на аутсорсинг, дозволяючи внутрішнім ресурсам компанії зосередитися на стратегічних питаннях. Сучасні компанії постійно вдосконалюють свої HR функції, щоб знайти та застосовувати оптимальні практики та оптимізувати час для їх впровадження.

На думку багатьох спеціалістів, в сучасному світі жорстких умов на ринку праці координувати мультикультурні та диверсифіковані трудові ресурси стає все складніше та це перетворюється на реальну проблему HR відділу.

Щоб підтвердити свою стратегічну важливість, HR менеджери застосовують різноманітні стратегії для забезпечення балансу між компанією та працівниками, використовуючи актуальні тенденції ринку праці[3]. З цієї причини фахівці вважають, що для подальшої важливості в бізнесі менеджери HR повинні знаходити ефективні рішення для багатьох нагальних проблем, серед яких:

1.Впровадження змін. Успішне впровадження та удосконалення організаційних процесів є важливою аспектом для менеджерів HR. Ефективна модернізація технологій та розвиток персоналу визначають можливість впоратися зі змінами та залучення співробітників у цей процес. Також було б доцільно впроваджувати нові способи комунікації та мотивації для працівників, оскільки за даними Trade Press Services, ефективна внутрішня комунікація спонукає 85% працівників до більшої активності на робочому місці. Коли менеджери регулярно діляться новинами компанії та іншою важливою інформацією, співробітники відчувають мотивацію для досягнення місії, бачення та цілей. Якщо менеджер підвищить їхню обізнаність про свої цілі, вони також будуть більше взаємодіяти з вашими клієнтами.

2.Управління різноплановою робочою силою. Ефективний HR менеджер повинен працювати з різноманітними працівниками — будь-якої статі, віку, статусу, раси, освіти чи національності. Організація роботи з працівниками, які мають відмінні релігійні, сімейні та фінансові установки, може бути викликом для компанії. Задача менеджерів з управління персоналом полягає у спритному адаптуванні та позитивному налаштуванні співробітників для збереження талантів в організації.

3.Менеджмент конфліктів. Кваліфікований менеджер повинен ефективно врегульовувати внутрішні конфлікти, включаючи ситуації, коли співробітник зіткнувся з роботодавцем. Неможливо уникнути конфліктів повністю, проте через тактовну поведінку HR-керівника їх можна мінімізувати. Якщо конфлікт все ж виник, HR менеджери проводять бесіди з учасниками, слухають їхні погляди та шукають способи запобігання подібним ситуаціям у майбутньому. 

4.Утримання талантів. З появою нових технологій люди можуть працювати в будь-якій точці світу, що створює безліч можливостей для залучення талантів. Проте зберігання цих талантів стає складною задачею для відділу управління персоналом.

Висновки. Таким чином становлення та розвиток управління людськими ресурсами відбувалося доволі динамічно та ефективно, проте й до сьогодні супроводжується рядом викликів. В свою чергу вищезазначені проблеми не повинні лякати спеціалістів, а тільки давати наснаги до пошуків правильного інноваційного підходу, щоб подолати їх. Тож HR менеджерам необхідно слідкувати за останніми тенденціями та новітніми розробками на ринку праці, щоб залишатися стратегічно доцільними та важливими для підприємств.

Список літератури:

1."Business Dictionary. Human Resources [Electronic resource]. – Access mode: http://www.businessdictionary.com/definition/human-resource.html"

2."Investopedia [Electronic resource]. – Access mode: http://www.investopedia.com/terms/h/humanresources.asp"

3.Єлейко І., Остапів Х. Особливості управління людськими ресурсами у міжнародному бізнесі. Вісник Львівського університету. Серія міжнародні відносини. 2017. № 42. С. 285–293. URL: https://intrel.lnu.edu.ua/wp-content/uploads/2015/09/7734-15411-1-PB.pdf.

4.Піддубна Л.І. Міжнародна конкурентоспроможність підприємства: теорія та механізм забезпечення : [монографія] / Л.І. Піддубна. – Х. : ВД «ІНЖЕК», 2011. – 400 с. 

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ІНТЕГРОВАНІ МАРКЕТИНГОВІ КОМУНІКАЦІЇ ТА ІНТЕГРОВАНІ КОМУНІКАЦІЇ: ТЕРМІНОЛОГІЧНА ОПОЗИЦІЯ ТА ПИТАННЯ ТЕОРІЇ
22.11.2023 23:55
АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ У ВОЄННИЙ ЧАС
22.11.2023 09:53
ГЛОБАЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ КРИЗИ XXI СТОЛІТТЯ: ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ ТА КОНТРОЛЬ ВИНИКНЕННЯ
22.11.2023 00:32
ПЕРСПЕКТИВИ ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В КОНТЕКСТІ ПІСЛЯВОЄННОЇ ВІДБУДОВИ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
21.11.2023 22:50
ОСНОВНІ НАПРЯМИ РЕАЛІЗАЦІЇ НОВОЇ СПІЛЬНОЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПОЛІТИКИ ЄС: ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ УКРАЇНИ
21.11.2023 22:32
ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНИ У ВОЄННИЙ ПЕРІОД: СТАН, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
21.11.2023 21:37
ЦИФРОВА МІЖНАРОДНА ТОРГІВЛЯ: ЕЛЕКТРОННА КОМЕРЦІЯ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ГЛОБАЛЬНУ ЕКОНОМІКУ
21.11.2023 21:22
ПЕРЕВАГИ БРЕНДИНГУ ТЕРИТОРІЙ
21.11.2023 19:32
ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ ЗАКЛАДІВ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ
21.11.2023 18:51
ВИКОРИСТАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО ПІДХОДУ В ФОРМУВАННІ КАДРОВОЇ ПОЛІТИКИ В БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВАХ
21.11.2023 01:12




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.250 сек. / Mysql: 1599 (0.198 сек.)