:: ECONOMY :: ПЕРСПЕКТИВИ ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В КОНТЕКСТІ ПІСЛЯВОЄННОЇ ВІДБУДОВИ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: ПЕРСПЕКТИВИ ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В КОНТЕКСТІ ПІСЛЯВОЄННОЇ ВІДБУДОВИ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: ПЕРСПЕКТИВИ ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В КОНТЕКСТІ ПІСЛЯВОЄННОЇ ВІДБУДОВИ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПЕРСПЕКТИВИ ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В КОНТЕКСТІ ПІСЛЯВОЄННОЇ ВІДБУДОВИ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

 
21.11.2023 22:50
Автор: Конюк Карина Михайлівна, студент, Львівський національний університет імені Івана Франка, м. Львів; Полюга Дарія Михайлівна, кандидат економічних наук, Львівський національний університет імені Івана Франка, м. Львів
[1. Економічні науки;]

ORCID: 0000-0002-1785-9239 Dariya Polyuha

Актуальність. Через повномасштабне вторгнення Україна зазнала значних збитків у всіх сферах і в тому числі в економіці. У післявоєнну відбудову іноземні інвестиції для  економіки України будуть важливим фактором для відновлення та розвитку країни. 

Мета та методи дослідження. Тож метою є проаналізувати стан і перспективи розвитку іноземного інвестування в Україні. Оскільки іноземні інвестиції є одним із найважливіших етапів для подолання економічний труднощів, покращення фінансово-економічних показників, інтеграції новітніх технологій та реалізації структурних змін у національній економіці.

Результати дослідження та їх обговорення. На даний момент інвестиційні перспективи залежать від  потреби та напрямку  інвестування в Україну,  а також від реформ та заходів України для привернення іноземних інвестицій. Отож, на перспективи інвестицій в Україну впливають такі обставини:

1.Збитки від повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Негативні економічні наслідки, загроза нестабільності та зруйнована інфраструктура можуть відлякувати інвесторів. Враховуючи повний рік війни, станом на 24 лютого 2023 року збої в економічних потоках і  у виробництві, а також додаткові витрати, пов’язані з війною, разом оцінюються як збитки і становлять близько 290 мільярдів доларів США [1]. Проте, з іншого боку, збитки можуть відкривати можливості для розвитку та відновлення. Міжнародні організації можуть бути зацікавлені у фінансовій та технічній підтримці реконструкції, яка допоможе залучити іноземні інвестиції.

2.Інвестиційні пріоритети. Задоволення потреб в Україні вимагатиме фінансування у дуже великих масштабах. Увага зосереджена на п’яти ключових інвестиційних пріоритетах відновлення та реконструкції: енергетична інфраструктура; гуманітарне розмінування; критична, соціальна інфраструктура та надання базових послуг вразливим верствам населення й розвиток приватного сектору. Якщо Уряд визначає та активно підтримує стратегічні сектори інвестицій, тоді це може викликати довгостроковий інтерес інвесторів.

3.Законодавчі та інституційні зміни в Україні. Для поліпшення інвестиційного клімату Україна має покращити політику залучення іноземних інвестицій такими заходами: розробкою системи заходів для забезпечення стабільності країни; вдосконаленням валютно-фінансових відносин; орієнтуванням на розвиток спільного підприємництва; забезпеченням економічної безпеки та створенням механізмів конверсії державних кредитів у іноземні інвестиції [2]. Якісні та правильні інституційні перетворення мали б призвести до залучення підтримки  потенційних іноземних інвесторів та сприяти сталому економічному зростанню.

4.Програми підтримки та заохочення іноземних інвесторів. У липні 2022 року на конференції в м. Лугано (Швейцарія) Україна представила десятирічний план відновлення країни, отримавши підтримку міжнародних партнерів. З метою до 2032 року перейти від перехідної економіки до економіки, що розвивається, Україна створила Advantage Ukraine з понад 500 інвестпроектами в 10 галузях. Реєстрація на платформі надає потенційним інвесторам вичерпну інформацію про можливості та вигоди вкладання в українську економіку [3]. Таким чином такі програми значно покращують перспективи залучення іноземних інвестицій в Україну. Інвестори розглядатимуть Україну як  привабливий об’єкт для вкладання коштів.

5.Прогнозування тенденцій. Україна залишається привабливою для іноземних інвесторів, які виражають інтерес у підтримці її економічного відродження. Зустрічі в Нью-Йорку з представниками великих компаній, таких як U.S. Steel, JP Morgan, General Electric, MUFG Bank, Honeywell, Halliburton, свідчать про зацікавленість в інвестуванні в Україну. Йдеться про можливості в сферах "розумних мереж", енергетичних балансуючих потужностей, газовидобування, "зеленої" металургії та агропромисловості [4]. Зокрема, співпраця з фінансовим гігантом BlackRock, який має управління активами у розмірі $10 трлн, відкриває перспективи для залучення інвестицій та консультування у створенні Фонду відновлення для підтримки української економіки.

Висновки та перспективи подальшого наукового пошуку. Підсумовуючи тему, можна зазначити, що Україна, як країна, що зазнала значних втрат під час воєнних конфліктів, має великий потенціал для привернення іноземного інвестиційного капіталу, який може сприяти післявоєнній відбудові її економіки. Розвиток іноземного інвестування в Україні має важливе значення для забезпечення економічного зростання, створення нових робочих місць, перенесення технологій та розвитку промисловості. Важливо враховувати реформи, спрямовані на поліпшення інвестиційного клімату, та подальшу підтримку розвитку усіх галузей.

Список літератури:

1.Ukraine Rapid Damage and Needs Assessment: February 2022 - February 2023. World Bank, Washington, DC, 2023. URL: https://www.politico.eu/wp-content/uploads/2023/03/22/Ukraine-RDNA2_21-March_EN_embargo32.pdf.

2.Розинська Н. М. Роль іноземних інвестицій у розвитку економіки України / Н. М. Розинська // Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія : Міжнародні відносини. Економіка. Країнознавство. Туризм. - 2013. - № 1086, Вип. 2. - С. 90-95. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKhMv_2013_1086_2_19.

3.Інвестиції в Україну та відновлення економіки | Міністерство економіки України. URL: https://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=62bfd716-8665-4a4c-9e2d-6325ba53b3c8&title=InvestitsiiVUkrainuTaVidnovlenniaEkonomiki

4.Флагмани світового бізнесу зацікавлені інвестувати в Україну – Мінфін. Мінфін - все про фінанси: новини, курси валют, банки. URL: https://minfin.com.ua/ua/2022/09/10/91988677/. 

5.Лендєл О. М. Іноземні інвестиції як фактор розвитку економіки держави. Електронний журнал «Ефективна економіка». 2016. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=5156.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ІНТЕГРОВАНІ МАРКЕТИНГОВІ КОМУНІКАЦІЇ ТА ІНТЕГРОВАНІ КОМУНІКАЦІЇ: ТЕРМІНОЛОГІЧНА ОПОЗИЦІЯ ТА ПИТАННЯ ТЕОРІЇ
22.11.2023 23:55
АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ У ВОЄННИЙ ЧАС
22.11.2023 09:53
ГЛОБАЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ КРИЗИ XXI СТОЛІТТЯ: ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ ТА КОНТРОЛЬ ВИНИКНЕННЯ
22.11.2023 00:32
УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМИ РЕСУРСАМИ У МІЖНАРОДНОМУ БІЗНЕСІ: РОЗВИТОК ТА ВИКЛИКИ
21.11.2023 23:03
ОСНОВНІ НАПРЯМИ РЕАЛІЗАЦІЇ НОВОЇ СПІЛЬНОЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПОЛІТИКИ ЄС: ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ УКРАЇНИ
21.11.2023 22:32
ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНИ У ВОЄННИЙ ПЕРІОД: СТАН, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
21.11.2023 21:37
ЦИФРОВА МІЖНАРОДНА ТОРГІВЛЯ: ЕЛЕКТРОННА КОМЕРЦІЯ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ГЛОБАЛЬНУ ЕКОНОМІКУ
21.11.2023 21:22
ПЕРЕВАГИ БРЕНДИНГУ ТЕРИТОРІЙ
21.11.2023 19:32
ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ ЗАКЛАДІВ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ
21.11.2023 18:51
ВИКОРИСТАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО ПІДХОДУ В ФОРМУВАННІ КАДРОВОЇ ПОЛІТИКИ В БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВАХ
21.11.2023 01:12




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.232 сек. / Mysql: 1630 (0.18 сек.)