:: ECONOMY :: ЗНАЧЕННЯ НАУКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ :: ECONOMY :: ЗНАЧЕННЯ НАУКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
:: ECONOMY :: ЗНАЧЕННЯ НАУКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ЗНАЧЕННЯ НАУКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

 
21.11.2023 01:06
Автор: Аніщенко Людмила Олександрівна, старший викладач кафедри управління та адміністрування, Інститут промислових та бізнес технологій; Шпортько Ганна Юріївна кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри управління та адміністрування, Інститут промислових та бізнес технологій; Левченко Оксана Володимирівна, магістрант, Інститут промислових та бізнес технологій
[1. Економічні науки;]

Ринкова економіка утворює досить жорстке конкурентне середовище для діяльності підприємств, організацій, установ. Ця жорсткість визначається тим, що одним з основних законів ринку є закон попиту на працю, товари і послуги і закон їх пропозиції.

На такому ринку успіху домагаються ті підприємства, яким вдається забезпечити низькі - нижче середніх витрат виробництва. Це досягається використанням різних факторів ефективності, серед яких істотне місце займає організація праці[1].

Зміст праці різних категорій працівників характеризується сукупністю внутрішніх і зовнішніх факторів, визначальних процес виробництва відповідної продукції або послуг.

Зміст праці кожного працівника залежить від того конкретного робочого місця або посади, які він займає, і від їхньої економічної ролі в загальній виробничої системі, організаційній структурі або функціональному апараті управління підприємством. Чим повніше визначено функції кожного робочого місця та посади на підприємстві, тим точніше можна встановити коло обов'язків і зміст праці кожної категорії працівників.

Наукова організація праці (НОП) та ринковий механізм не антиподи, а взаємодоповнюючі фактори, необхідні як на макро-, так і на мікро- рівнях соціально-економічної системи[2].

Значення впровадження наукової організації праці на підприємствах підвищується і у зв'язку з скороченням можливостей екстенсивного розвитку виробництва, зумовленим, зокрема, проблемою відтворення населення і кадрового потенціалу, збільшенням чисельності працівників, зайнятих у сфері обслуговування. Доводиться звертати увагу на такі важливі фактори розвитку виробництва і скорочення витрат, як організація та нормування праці.

Питання організації праці, його високої культури і правильної постановки мають особливу значимість для сучасного суспільства, тому що завдання управління внутрішніми процесами організації стають все більш і більш складними, підвищується соціальна відповідальність кожного працівника.

В умовах переходу до ринкової економіки організація праці повинна орієнтуватися на всебічний аналіз і використання зовнішніх чинників: стан ринку товарів, ринку праці та ринку капіталу. Тому виникає необхідність у розробці нової концепції соціальної організації праці в Україні.

Раціональна організація праці спрямована на вирішення трьох основних взаємопов'язаних завдань: економічної, психофізіологічної і соціальної.

Економічні завдання сприяють найбільш повному використанню матеріальних і трудових ресурсів, безперервному підвищенню продуктивності праці, поліпшення якості та зниження собівартості.

Психофізіологічні завдання спрямовані на збереження здоров'я персоналу в процесі праці, на підвищення змістовності та привабливості праці, підвищення культури та естетики праці[5].

Соціальна спрямованість НОП, підвищуючи змістовність і престижність праці, сприяє стабілізації персоналу, зниження його плинності, скорочення затрат на підбір і навчання працівників.

Удосконалення організації праці шляхом розширення обсягу і збагачення змісту роботи сприяє тому, що знищуються монотонність і беззмістовність праці, об'єднуються розрізнені елементи роботи в єдине ціле, більш відповідне вимогам розвитку особистості.

Научная організація праці (НОП) дозволяє краще використовувати сировину, матеріали, обладнання, знижує енергетичні витрати і тим самим впливає на зменшення собівартості продукції. За рахунок НОП забезпечується економія трудових витрат, а значиш, економляться фонд заробітної плати і відрахування від нього[2].

При монополістичної конкуренції, олігополії та чистої монополії зростає контроль фірм над цінами на ринку, знижує ся рівень конкуренції: при олігополії - більше, ніж в умовах монополістичної конкуренції, при чистій монополії - більше, ніж при олігополії. Проте НОП на підприємствах, діючих на ринках з обмеженою конкуренцією і при її відсутності, все одно залишається важливим чинником ефективності і сприяє отриманню надприбутки. 

Чим вище рівень конкуренції, тим більшого значення набуває НОТ як фактор ефективності виробництва. У цьому полягає її значення в ринкових умовах. Наукова організація праці робить прямий, безпосередній вплив на економічні та соціальні процеси на виробництві, яке своїм наслідком має вторинний результат, приводячи у результаті до інтегрального ефекту.

Список літератури:

1. Єсінова Н. І. Економіка праці та соціально-трудові відносини: навч. посіб. для студ. вузів / Н. І. Єсінова. — К.: Кондор, 2004. — 432 с.

2. Організація праці: навч. посіб. / В. М. Данюк [та ін.] ; заг. ред. В. М. Данюк; Держ. вищ. навч. закл. “Київ. нац. екон. ун-т ім. Вадима Гетьмана”. — К. : КНЕУ, 2009. — 332 с.

3. Шейко В. М. Організація та методика науково-дослідницької діяльності: підручник / В. М. Шейко, Н. М. Кушнаренко. — 6-те вид., перероб. і допов. — К.: Знання, 2008. — 311 с

4. Організація праці менеджера: конспект лекцій/ укладач Д.О. Власенко. — Суми: Сумський державний університет, 2013. —209 с.

5. Орбан-Лембрик Л. Психологія управління : навч. посібник / Л. Орбан-Лембрик. — К. : Академвидав, 2003. — 568 с.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ІНТЕГРОВАНІ МАРКЕТИНГОВІ КОМУНІКАЦІЇ ТА ІНТЕГРОВАНІ КОМУНІКАЦІЇ: ТЕРМІНОЛОГІЧНА ОПОЗИЦІЯ ТА ПИТАННЯ ТЕОРІЇ
22.11.2023 23:55
АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ У ВОЄННИЙ ЧАС
22.11.2023 09:53
ГЛОБАЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ КРИЗИ XXI СТОЛІТТЯ: ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ ТА КОНТРОЛЬ ВИНИКНЕННЯ
22.11.2023 00:32
УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМИ РЕСУРСАМИ У МІЖНАРОДНОМУ БІЗНЕСІ: РОЗВИТОК ТА ВИКЛИКИ
21.11.2023 23:03
ПЕРСПЕКТИВИ ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В КОНТЕКСТІ ПІСЛЯВОЄННОЇ ВІДБУДОВИ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
21.11.2023 22:50
ОСНОВНІ НАПРЯМИ РЕАЛІЗАЦІЇ НОВОЇ СПІЛЬНОЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПОЛІТИКИ ЄС: ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ УКРАЇНИ
21.11.2023 22:32
ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНИ У ВОЄННИЙ ПЕРІОД: СТАН, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
21.11.2023 21:37
ЦИФРОВА МІЖНАРОДНА ТОРГІВЛЯ: ЕЛЕКТРОННА КОМЕРЦІЯ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ГЛОБАЛЬНУ ЕКОНОМІКУ
21.11.2023 21:22
ПЕРЕВАГИ БРЕНДИНГУ ТЕРИТОРІЙ
21.11.2023 19:32
ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ ЗАКЛАДІВ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ
21.11.2023 18:51




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.837 сек. / Mysql: 1570 (0.763 сек.)