:: ECONOMY :: ДОСВІД ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ У ЗВО США :: ECONOMY :: ДОСВІД ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ У ЗВО США
:: ECONOMY :: ДОСВІД ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ У ЗВО США
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ДОСВІД ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ У ЗВО США

 
20.11.2023 23:33
Автор: Курок Олександр Олександрович, аспірант, Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка
[3. Педагогічні науки;]

Реформування вітчизняної системи економічної освіти, її входження до європейського освітнього простору неможливе без врахування зарубіжного досвіду, передусім промислово розвинутих країн. Запозичення їхнього досвіду має стати визначальним у трансформації професійної підготовки майбутніх економістів в Україні. Значний інтерес викликає економічна освіта фахівців у США, оскільки ця країна є світовим лідирує у сфері виробництва, експорту товарів і освітніх послуг, контролює третину світового фінансового обігу.

На основі аналізу публікацій О. Наугольникової [2; 3] можна констатувати, що підготовка майбутніх економістів у ЗВО США ведеться за декількома ступенями:

– початковий (2 роки навчання) із присвоєнням кваліфікації економіста та ступеня «асоціант», що здійснюється на базі коледжів. Більшість їх випускників йде працювати в організації, на підприємства, і лише біля третини продовжує навчання;

– навчання упродовж 4 років із можливістю отримання кваліфікації «бакалавр економіки» та вступу до магістратури. На третьому році навчання здобувачі вищої економічної освіти мають право вибирати спеціалізації та відповідні навчальні дисципліни;

– магістерський ступінь за певною економічною спеціальністю (1 р.) або отримання кваліфікації магістра міжнародного ділового адміністрування (2-3 р.) та ін.

– науковий ступінь доктора філософії в галузі економіки на підставі захисту докторських дисертацій в економічних університетах.

Студіювання наукових джерел [1; 2; 3] дозволяє дійти висновку, що у США функціонує три основні типи шкіл бізнесу. До школи першого ступеня (4 р. навчання), де приблизно 60% навчального часу відводиться на вивчення економічних і спеціальних управлінських дисциплін, вступають випускники повних середніх шкіл. По закінченню вони отримують ступінь бакалавра. Підготовка у школі бізнесу другого ступеня здійснюють упродовж двох років на базі ступеня бакалавра. Ці школи, серед яких Гарвардська, Колумбійська, Чиказька та ін., надають ґрунтовні знання в галузі економіки, організації виробництва і управління, і її випускникам присвоюють ступінь магістра. Третій тип шкіл бізнесу – це інтегровані, в яких ведеться підготовка як за дворічною, так і за чотирирічною програмами. Останні здійснюють підготовку управлінських кадрів для багатьох галузей економіки. Прикметно, що викладачі шкіл бізнесу близько половини свого робочого часу витрачають на проведення наукових досліджень в галузі економіки, що засвідчує, що школи бізнесу є центрами розвитку економічної науки. Водночас велика частка викладачів працюють у них за сумісництвом. Як правило, це практичний працівник, представник фірми, ділових кіл. Часто для навчальних цілей великі компанії передають школам бізнесу новітнє обладнання та устаткування.

Дослідник О. Стойка, порівнюючи вищу освіту в США та Україні, зазначає такі її особливості: найзатребуванішою формою навчання в США є дистанційна; широке запровадження таких форм навчання, як «університет без стін», «навчання на базі досвіду», кооперована освіта тощо [4, с. 280].

Зміст навчання та структура навчальних планів ЗВО економічного спрямування США, як стверджує О. Наугольникова, є уніфікованими: «ключовий компонент навчальних планів для майбутніх економістів не відрізняється в університетах. Таким чином, не виникає потреби в державних стандартах цієї галузі. Водночас гнучкий багатокомпонентний навчальний план дав змогу поєднати потрібні основи професійної економічної підготовки студентів, орієнтуючись на вибір індивідуальної стратегії навчання» [2, с. 297]. Дослідниця до особливостей вищої економічної освіти в США відносить потребу «навчити майбутнього фахівця працювати в реальних професійних умовах».

Н. Войнаровська у своєму дослідженні виокремила основні підходи до підготовки майбутніх економістів у ЗВО США, а саме: Chalkand Talk традиційний педагогічний підхід до викладання економіки (у формі лекцій); Proficiency Approach – підхід професійності, перевага надається формуванню професійних умінь; Peakonomic проблемний підхід, переважає використання проблемних ситуацій; Writingintensive письмовий підхід, що забезпечує виконання письмових робіт з метою детальнішого й поглибленого вивчення матеріалу; ARCS – мотиваційний підхід, забезпечує оптимізацію елементів мотивації [1].

Особливої уваги заслуговує досвід США щодо організації неперервної освіти, коли професійні асоціації США, фірми, корпорації створюють свої центри підвищення кваліфікації спеціалістів з економіки [4].

Таким чином, особливістю професійної підготовки майбутніх економістів у США є розвиток загальних та професійних компетентностей, набуття здатності економістів пристосовуватись до швидкозмінних ринкових умов; ефективна організація неперервної освіти, залучення бізнесових структур до підготовки фахівців тощо.

Список літератури:

1. Войнаровська Н. В. Підготовка бакалаврів з економіки у вищих навчальних закладах США: автореф. дис. … канд. пед. наук : 13.00.01 / Вінницький держ, пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. Вінниця, 2011. 20 с.

2. Наугольникова О. М. Система професійної підготовки майбутніх економістів у США. Педагогіка та психологія. Харків, 2016. Вип. 52. С. 291–301.

3. Наугольникова О. М. Становлення і розвиток вищої економічної освіти в США. Проблеми сучасної педагогічної освіти. Ялта, 2013. Вип. 39, ч. 2. С. 134–138.

4. Стойка О. Я. Вища освіта США та України: відмінні та спільні риси. Науковий вісник Ужгородського університету. Сер. Педагогіка. Соціальна робота. 2017. Вип. 1 (40). С. 280–283.

______________________________________________________________________________

Науковий керівник: Лянной Юрій Олегович, доктор педагогічних наук, професор, Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
АКТУАЛЬНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ МУЛЬТИМЕДІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З ДИЗАЙНУ
21.11.2023 21:06
ВИКОРИСТАННЯ ФОРМ І МЕТОДІВ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЗАКЛАСНОЇ РОБОТИ З БІОЛОГІЇ В СЕРЕДНІЙ ШКОЛІ
21.11.2023 18:37
КАЗКОТЕРАПІЯ ЯК ЗАСІБ КОРЕКЦІЇ ТРИВОЖНОСТІ ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ В УМОВАХ ВІЙНИ І МЕТОДИКИ ЇХ ВИКЛАДАННЯ
21.11.2023 12:44
ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ ЗАЛУЧЕНОСТІ СТУДЕНТІВ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ПРИ ЗМІШАНОМУ НАВЧАННІ
21.11.2023 12:32
ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМ НА УРОКАХ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ЛЕКСИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ
21.11.2023 01:54
ІНТЕРАКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ – ЗАСІБ АКТИВІЗАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
21.11.2023 01:23
ТВОРЧИЙ ВЧИТЕЛЬ - КЛЮЧЕВИЙ АСПЕКТ У ФОРМУВАННІ ПІЗНАВАЛЬНИХ ВМІНЬ УЧНІВ
20.11.2023 22:45
MAINTAINING MOTIVATION AND KEEPING THE STUDENTS FOCUSED DURING ONLINE LESSONS AT THE UNIVERSITY
20.11.2023 19:24
ПРОЄКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ У ФАХОВІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ
17.11.2023 19:33
ОРГАНІЗАЦІЯ ОНЛАЙН-ТЕСТУВАННЯ В КОНТЕКСТІ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ ТА ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПІДХОДУ
16.11.2023 17:42




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.182 сек. / Mysql: 1599 (0.141 сек.)