:: ECONOMY :: АЛЬТЕРНАТИВНЕ ЦИФРОВЕ ФІНАНСУВАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ПІДТРИМКИ МАЛИХ ТА СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТВ :: ECONOMY :: АЛЬТЕРНАТИВНЕ ЦИФРОВЕ ФІНАНСУВАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ПІДТРИМКИ МАЛИХ ТА СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТВ
:: ECONOMY :: АЛЬТЕРНАТИВНЕ ЦИФРОВЕ ФІНАНСУВАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ПІДТРИМКИ МАЛИХ ТА СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТВ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АЛЬТЕРНАТИВНЕ ЦИФРОВЕ ФІНАНСУВАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ПІДТРИМКИ МАЛИХ ТА СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТВ

 
20.11.2023 22:17
Автор: Саламатін Кирило Олександрович, аспірант, кафедра міжнародного менеджменту, Державний торговельно-економічний університет
[1. Економічні науки;]

В сучасних умовах світової економіки особливо актуальним є питання економічної підтримки малих та середніх підприємств (надалі — МСП), які в провідних країнах світу становлять основу економічної активності. Геополітичні, економічні та соціокультурні виклики вимагають нестандартних підходів та інноваційних рішень, спрямованих на підтримку цього важливого сектору. У контексті цифрової трансформації та поширення штучного інтелекту в фінансовому секторі, з'являється можливість для малих та середніх підприємств скористатися послугами альтернативного цифрового фінансування. 

Світовий ринок фінансових технологій активно розвивається, пропонуючи нові форми економічної діяльності на основі інтернет-платформ та цифрових технологій. Альтернативне цифрове фінансування, що базується на маркетплейсі фінансових послуг, є особливо привабливим для МСП. Відмінності від традиційних банківських моделей полягають в тому, що це фінансування не залежить від депозитів, не пов'язане з національними банківськими системами та регуляторами, і часто не використовує інструментарій фондового ринку. Альтернативне фінансування на сучасному етапі вже суттєво конкурує з традиційними банківськими установами. Подальший його розвиток має потенціал зміцнити фінансову систему країн, створюючи додаткові джерела капіталу та сприяючи диверсифікації ризиків. Це сприятиме більш ефективному функціонуванню економіки та забезпеченню стійкості фінансового сектору у довгостроковій перспективі [1, с. 3].

В сучасних умовах, коли глобальна економіка переживає нестабільність, альтернативні форми фінансування, такі як платформи онлайн-позик, краудфандинг та краундлендінг, пірингове кредитування, криптовалютні операції, стають ключовим фактором для забезпечення життєздатності та розвитку МСП. Ці інноваційні рішення розширюють можливості підприємств залучати необхідні кошти та сприяють розвитку нових бізнес-моделей.

У порівнянні з традиційними банками, альтернативні фінансові інструменти можуть надавати швидший доступ до фінансування, що особливо важливо для МСП, які часто потребують невеликих сум грошей для оперативного розвитку.

Альтернативні цифрові фінансові інструменти часто сприяють створенню та розвитку нових бізнес-моделей та технологій. Вони можуть стати каталізаторами для інновацій у різних галузях економіки.

Цифрові платформи альтернативного фінансування дозволяють підприємствам залучати кошти не лише на локальному, але і на міжнародному рівні. Глобальний доступ відкриває перед підприємствами можливість привертати інвестиції та залучати кошти від різних інтернаціональних джерел. Це дозволяє розподіляти ризики та зменшувати залежність від конкретного ринку або регіону.

Альтернативні фінансові інструменти часто зменшують рівень бюрократії, який зазвичай пов'язаний з традиційними банківськими операціями. Це сприяє швидкому та ефективному процесу отримання фінансування.

Альтернативні фінансові установи мають унікальну можливість впроваджувати та використовувати найновіші технології, що призводить до значного покращення ефективності та точності їхніх фінансових послуг. Однією з таких передових технологій, яка активно впроваджується в альтернативному фінансовому секторі, є штучний інтелект. 

Впровадження штучного інтелекту в оцінку ризиків та кредитоспроможності стає перспективною стратегією для альтернативних фінансових установ, дозволяючи їм надавати конкурентоспроможні фінансові рішення в умовах мінливого фінансового ландшафту.

Обсяги фінансування через альтернативні платформи значно збільшилися в країнах Європи та США за останні роки [2, с. 35]. Краудфандингові кампанії, криптовалютні транзакції та інші форми альтернативного цифрового фінансування привертають увагу все більшої кількості інвесторів та позичальників. Це може свідчити про вкрай стрімкий розвиток. 

Таким чином, альтернативне цифрове фінансування являє собою перспективний інструмент для підтримки МСП, проте його роль ще недостатньо досліджена у вітчизняній науці. Подальше вивчення цього явища є критичним для розкриття його повного потенціалу. Необхідно наголошувати на вивченні ризиків і розробці ефективної нормативно-правової бази, щоб створити стійкі та безпечні умови для подальшого розвитку цього інноваційного фінансового інструменту.

Список літератури:

1. P. J. Cuadros-Solas, E. Cubillas, C. Salvador. Does alternative digital lending affect bank performance? Cross-country and bank-level evidence. International Review of Financial Analysis. 2023. Vol. 90, p. 3.

2. The 2nd Global Alternative Finance Market Benchmarking Report / T. Ziegler et. al. Cambridge Centre for Alternative Finance. Cambridge, United Kingdom, 2021. р. 35.

_____________________________________________________________

Науковий керівник: Мельник Тетяна Миколаївна, доктор економічних наук, професор, Державний торговельно-економічний університет

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ІНТЕГРОВАНІ МАРКЕТИНГОВІ КОМУНІКАЦІЇ ТА ІНТЕГРОВАНІ КОМУНІКАЦІЇ: ТЕРМІНОЛОГІЧНА ОПОЗИЦІЯ ТА ПИТАННЯ ТЕОРІЇ
22.11.2023 23:55
АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ У ВОЄННИЙ ЧАС
22.11.2023 09:53
ГЛОБАЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ КРИЗИ XXI СТОЛІТТЯ: ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ ТА КОНТРОЛЬ ВИНИКНЕННЯ
22.11.2023 00:32
УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМИ РЕСУРСАМИ У МІЖНАРОДНОМУ БІЗНЕСІ: РОЗВИТОК ТА ВИКЛИКИ
21.11.2023 23:03
ПЕРСПЕКТИВИ ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В КОНТЕКСТІ ПІСЛЯВОЄННОЇ ВІДБУДОВИ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
21.11.2023 22:50
ОСНОВНІ НАПРЯМИ РЕАЛІЗАЦІЇ НОВОЇ СПІЛЬНОЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПОЛІТИКИ ЄС: ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ УКРАЇНИ
21.11.2023 22:32
ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНИ У ВОЄННИЙ ПЕРІОД: СТАН, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
21.11.2023 21:37
ЦИФРОВА МІЖНАРОДНА ТОРГІВЛЯ: ЕЛЕКТРОННА КОМЕРЦІЯ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ГЛОБАЛЬНУ ЕКОНОМІКУ
21.11.2023 21:22
ПЕРЕВАГИ БРЕНДИНГУ ТЕРИТОРІЙ
21.11.2023 19:32
ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ ЗАКЛАДІВ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ
21.11.2023 18:51




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.193 сек. / Mysql: 1599 (0.15 сек.)