:: ECONOMY :: МУЛЯЖ КИСТІ ДЛЯ ТРЕНУВАННЯ НАВИЧОК ПОШУКУ ПОШКОДЖЕНИХ В РІЗНИХ ЗОНАХ СУХОЖИЛКІВ ТА ЇХ ШВІВ :: ECONOMY :: МУЛЯЖ КИСТІ ДЛЯ ТРЕНУВАННЯ НАВИЧОК ПОШУКУ ПОШКОДЖЕНИХ В РІЗНИХ ЗОНАХ СУХОЖИЛКІВ ТА ЇХ ШВІВ
:: ECONOMY :: МУЛЯЖ КИСТІ ДЛЯ ТРЕНУВАННЯ НАВИЧОК ПОШУКУ ПОШКОДЖЕНИХ В РІЗНИХ ЗОНАХ СУХОЖИЛКІВ ТА ЇХ ШВІВ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

МУЛЯЖ КИСТІ ДЛЯ ТРЕНУВАННЯ НАВИЧОК ПОШУКУ ПОШКОДЖЕНИХ В РІЗНИХ ЗОНАХ СУХОЖИЛКІВ ТА ЇХ ШВІВ

 
20.11.2023 18:14
Автор: Омельчук Володимир Прокопович, кандидат медичних наук, доцент, кафедра травматології, ортопедії і НВХ, Івано-Франківський національний медичний університет; Сулима Вадим Станіславович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри травматології, ортопедії і НВХ, Івано-Франківський національний медичний університет; Федоркевич Станіслав Володимирович, аспірант кафедри травматології, ортопедії і НВХ, Івано-Франківський національний медичний університет; Менюк Василь Васильович, лікар-ординатор КНП, Долинська БП лікарня; Омельчук Ігор Володимирович, лікар ортопед-травматолог, КНП “Обласна клінічна лікарня, Івано-Франківської обласної ради”, відділення ЕР ортопедії
[18. Медичні науки;]

ORCID:  0000-0002-1909-0849  Volodymyr Omelchuk 

Згідно даними літератури [1], до третини всіх травм припадає на кисть і пальці, а саме від 19,1 до 46,6%, при цьому незадовільні результати зустрічаються в 37,8-47%, із них інвалідами в Україні стають 21-28%. При  лікуванні пошкоджень сухожилків згиначів пальців кисті помилки і ускладнення зустрічаються в 72-86%. В Європейських країнах, США результати лікування не набагато кращі, так за даними R. Souquet і Chincholle (2001), середній відсоток інвалідизації після пошкоджень кисті складає 28 %. 

Це  пояснюються складною анатомічною будовою сухожильно-зв’язкового апарату кисті, складною біомеханікою, часто  недостатньою кваліфікацією  спеціалістів, особливо при ургентній допомозі, порушеннями методики і техніки накладання сухожильних швів, невідповідністю шовного матеріалу. 

“Ідеальний“ сухожильний шов, згідно вимог, сформульованих в свій час Джанелідзе Ю.Ю., повинен бути відносно простим в технічному виконанні, міцним на розрив, забезпечувати добрий контакт ушкоджених кінців і давати мінімальні дефекти у місці стику. Це створює оптимальні ковзні властивості сухожилля, додатково не порушує кровопостачання його кінців, що створює умови для адекватного, повноцінного і своєчасного реабілітаційного лікування, згідно сучасних протоколів. Отже удосконалення методик мінімально травматичного пошуку пошкоджених в різних зонах кінців сухожилля, проведення їх під анулярними зв’язками, накладання сучасних видів сухожильних швів є актуальним питанням у підготовці курсантів тематичного удосконалення, лікарів-інтернів ортопедів-травматологів, студентів-гуртківців.

Мета: методом комп’ютерного 3D моделювання розробити та матеріально виготовити модульний муляж-тренажер кисті з відтворенням основних сухожильно-зв’язкових структур комплексів згиначів та розгиначів, головних судин, нервів для тренування методики пошуку кінців пошкоджених сухожиль, згідно характерних їх зміщень при різних типах та зонах пошкоджень, на основі усвідомлення біомеханіки функціонування кисті, візуально-мануальної клінічної діагностики, навичок накладання сухожильних швів сучасними методиками, усвідомлення лікувальних алгоритмів та вироблення індивідуальних лікувально-реабілітаційних програм, з метою покращення результатів лікування, зниження негативних наслідків.

Матеріал і методи. Дистальні частини кісток передпліччя, кістки кисті, фаланги пальців виготовлені методом 3D моделювання в конструкторі Fusion 360 з наступним FDM- друком на 3D принтері Teva Tarantula Pro з пластику coPet з щільним заповненням (Рис. 1, 2). Сухожилля згиначів, розгиначів та сухожильні розтяги – із силікону підвищеної щільності пружністю 30 ШОР, пальмарні, кругові анулярні зв’язки – із термоусадочних трубок, судини із забарвлених силіконових циліндрів відповідних діаметрів, нерви з бамбукових волокон (Рис. 3). М’які частини нігтьових та середніх фаланг у вигляді знімних ковпачків-наперстків (6, рис.1)  із силікону для форм пружністю 10 ШОР, шкіра за потреби імітується хірургічною рукавичкою розміром 8,5. Основа – ламінована плита МДФ товщиною 35 мм до якої муляж-тренажер фіксований долонною або тильною поверхнею за допомогою двох пластикових кабельних хомутів СКІМ, які, за потреби, дозволяють повернути муляж на 180°.

Результати. Муляж-тренажер успішно використовується на практичних заняттях з відповідних тем у лікарів-інтернів, курсантів ТУ, магістрів фізичних і ерготерапевтів. Для поповнення запасу тканини сухожилля, в процесі 





тренування сухожильних швів, передбачено створення його запасу, змієвидно укладеного на передпліччі, поверх якого одівається поліетиленовий футляр-“магазин”. Тренується навичок сухожильних швів згиначів в І зоні за методикою Страфуна С.С. та інш. [2], авторською методикою Омельчук В.П.,  та Омельчук І.В. [3], в ІІ–V зонах швом ІХ клініки, виконання петльової пластики, інших сухожильних швів, швів і пластик сухожилків розгиначів в І–ІХ зонах, швів сухожилків І пальця і пластики його довгого розгинача сухожилком власного розгинача ІІ пальця, тощо. Також виконується тренування методики пошуку зміщеного проксимального кінця пошкодженого сухожилля згинача, проведення його під анулярними зв’язки. Відпрацьована методика почергово-індивідуального виконання шва з паралельною трансляцією для групи спеціалістів за допомогою відеокамери на телеекрані. В процесі тестових тренувань муляж показав себе як зручний, надійний, максимально наближений до реальних умов. Також слід відмітити відносно не високу його собівартість, але суттєву тродоємкість виготовлення – біля 60 годин, причому за один день не більше 2 годин, що обумовлено обов’язковою етапністю роботи з силіконом.


Висновок. Розроблений муляж-тренажер кисті дозволить суттєвіше усвідомлювати різні типи пошкоджень сухожилків кисті, індивідуально і в групі проводити ефективне тренування пошуку зміщеного проксимального кінця, проведення його через анулярні зв’язки та виконання сучасних методик різних типів сухожильних швів у всіх зонах і пластик сухожилків згиначів та розгиначів I-V пальців. більш ефективно розробляти комплекси реабілітаційних програм, з урахуванням ступеня важкості травми.


Список використаних джерел:


1.Хирургия сухожилий пальцев кисти / С.С.Страфун, И.Н.Куринной, А.А. Безуглый, Е.П. Черенок, С.А. Хименко.– К.: Макрос, 2012.– С. 170, 183, 190.


2.Страфун С.С., Безуглий А.А., Гайович В.В. Спосіб виконання зворотного черезкісткового шва сухожилка. Патент на корисну модель UA № 50065 МПК (2009), А 61В 17/56 по заявці u200911864, подано 20.11.2009, опубл. 25.05.2010, Бюл.№10, 2010 р.


3.Омельчук В.П., Омельчук І.В. Спосіб фіксації сухожилка глибокого згинача до нігтьової фаланги. Патент на корисну модель UA № 101698 МПК А61В 17/56, А61В 17/00 по заявці u№ 2015 03173, подано 06.04.2015, опубл. 25.09.2015, Бюл. №18. 


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСОБЛИВОСТІ ОСТЕОСИНТЕЗУ ПЕРЕЛОМІВ П’ЯТКОВОЇ КІСТКИ У ДІТЕЙ
21.11.2023 17:08
ДОСЛІДЖЕННЯ ПОЛІПРАГМАЗІЇ У ХВОРИХ СТАРШОЇ ВІКОВОЇ ГРУПИ
21.11.2023 00:42
ВАДИ РОЗВИТКУ СПИННОГО МОЗКУ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА
20.11.2023 17:51
КОМБІНОВАНА ОПЕРАЦІЯ З ОСТЕОСИНТЕЗОМ 3 В 1 ПРИ ВРОДЖЕНОМУ ХИБНОМУ СУГЛОБІ ВЕЛИКОГОМІЛКОВОЇ КІСТКИ ПРИ ІНТАКТНІЙ МАЛОГОМІЛКОВІЙ КІСТЦІ
19.11.2023 21:03
ПОШИРЕНІСТЬ РІЗНИХ ВИДІВ ВІДПОЧИНКУ СЕРЕД СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
18.11.2023 12:50
АНАЛІЗ ГЕМОДИНАМІКИ СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ПРОТЕЗНОГО ЛОЖА ЯК КЛІНІЧНИЙ КРИТЕРІЙ ОРТОПЕДИЧНОГО ЛІКУВАННЯ ЗНІМНИМИ КОНСТРУКЦІЯМИ
18.11.2023 11:34
HUMORAL IMMUNITY AGAINST TETANUS IN SCHOOL-AGED CHILDREN DURING THE COVID-19 PANDEMIC
16.11.2023 19:33
МІКРОБНИЙ ПЕЙЗАЖ КЛІНІЧНИХ ЯСЕННИХ КИШЕНЬ ПРИ РІЗНИХ ФОРМАХ ПАТОЛОГІЇ ПАРОДОНТУ
15.11.2023 09:50
ГЕНДЕРНА І ВІКОВА СТРУКТУРА ЗЛОЯКІСНИХ НОВОУТВОРЮВАНЬ РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ
10.11.2023 12:07
ВПЛИВ ЕПІХЛОРГІДРИНА НА КИСЛОТНУ РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ЕРИТРОЦИТІВ КРОВІ ЛЮДИНИ IN VITRO
08.11.2023 14:37




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.265 сек. / Mysql: 1630 (0.212 сек.)